Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Temat: Uszkodzona przepustnica

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    To jeszcze dodam ze brak tej klapy przy słabym (cieknącym) turbo naraża cie na "chorobę wściekłych dieseli"

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał syfon Zobacz post
    Ale czy sterowanie ilością powietrza odbywa się także podczas pracy silnika, czy tylko podczas gaszenia?
    Podczas pracy silnika,przepustnica wytwarza różnicę ciśnienia między układem dolotowym a wydechowym i ta właśnie różnica, niezbędna jest do prawidłowego działania recyrkulacji spalin.


    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  3. #23
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ernest159 Zobacz post
    Podczas pracy silnika,przepustnica wytwarza różnicę ciśnienia między układem dolotowym a wydechowym i ta właśnie różnica, niezbędna jest do prawidłowego działania recyrkulacji spalin.


    Czyli nie jest jedynie klapą gaszącą.

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jak napisał ernest159, nie jest tylko klapą gaszącą. I jeśli ktoś ma wątpliwości - można się przejechać z laptopem.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 19-02-2015 o 18:05
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar mroku
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 Berlina 2.4jtd
    Postów
    134

    Domyślnie

    No to już wiem dlaczego na nagrzanym silniku ciśnienie zmierzone w kolektorze jest niższe niż atmosferyczne (przy wywalonym EGR). Zastanawiam się tylko czy tak być powinno. Właśnie na nagrzanym silniku auto wydaje mi się słabsze. Wygląda na to że wtedy ECU przymyka przepustnicę w celu zwiększenia podciśnienia w kolektorze. Ciekawy jestem czy usunięcie EGR i DPF było poprawne. Czy nie powinno się wtedy zmodyfikować mapy sterowania przepustnicy (skoro z EGR nie ma recyrkulacji) tak aby nie dławiła przepływu przy nagrzanym silniku? Niestety nie mam dostępu do dokumentacji technicznej oprogramowania ECU (bo robione przez Bosha a nie Delphi - może całe szczęście ) bo sam bym sobie sprawdził
    Ostatnio edytowane przez mroku ; 19-02-2015 o 21:06

  6. #26
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Możesz sprawdzić przepustnicę w akcji
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    No ale jeśli EGR jest wyłączony... i nie ma sterowania, a w związku z tym komputer wie, że EGR jest zaślepiony to jakim prawem działałaby nadal klapa gasząca?

    No chyba, że komputer jest na to za głupi i mimo wszystko steruje klapą... I tu się zwracam do @sdero (lub kogoś kto się na tym zna), który na pewno coś w tym temacie ma do powiedzenia.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Odnośnie klapy gaszącej, bo na czytanie całości po prostu nie mam teraz czasu
    Klapa gasząca działa po wyłączeniu EGR. Po wyłączeniu EGR nie jest konieczne jej korygowanie. Mimo, że faktycznie przepustnica ma swój udział w sekcji recyrkulacji spalin oraz sekcji czujnika ciśnienia doładowania. Od dawna w dieslach nie zachowuje się ona jak typowa klapa gasząca, a bardziej przypomina przepustnicę znaną z silników ZI. Oczywiście nie traci właściwości klapy gaszącej.
    Oto jej mapa pracy ze sterownika EDC16 (krzywa konwersji kąta otwarcia zaworu względem cyklu pracy):
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przepustnica.png
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	12.4 KB
ID:	157552  
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #29
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    @sdero
    Dzięki. Teraz już chyba mamy jasność.
    Pisanie o przepustnicy w naszych silnikach tylko jako o klapie gaszącej, jest dezinformacją.
    To tylko jedna z jej funkcji a przepustnica pracuje również podczas normalnej pracy silnika.

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    OK

    Słowem- klapa może sobie pracować i nie ma to wpływu na moc/moment/ogólną pracę silnika.... tak?

    "Remap" takiej klapy na działanie zero-jedynkowe coś by wniosło?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. Przepustnica
    Utworzone przez Tuti w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 18:04
  2. Uszkodzona przepustnica. Tak mówi komputer. Pytanko.
    Utworzone przez Mankovich w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 10:10
  3. przepustnica 1.6 do 2.0
    Utworzone przez AnnaSun w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 20:11
  4. przepustnica
    Utworzone przez witoldsyta w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 08:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory