Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wskaźnik sprężania

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lisu
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    92

    Domyślnie Wskaźnik sprężania

    To co zwróciło dzisiaj moją uwagę gdy jechałem na trasie na tempomacie szybciej niż zazwyczaj to zachowanie wskaźnika doładowania- prędkość stała, droga niezbyt falista, żadnego szarpania czy falowania obrotów- ot z nudów patrzę na wskazówkę, a ona o tak robi:
    https://www.youtube.com/watch?v=hceP41sfLh4
    Poczytałem trochę forum i nie znalazłem identycznego problemu. O cóż chodzi? Zasyfiała geometria? EGR? Tak ma być?
    Inny objaw jaki mam od początku (a przejechałem od listopada Bellą już 7-8 tys. km) i w zasadzie za bardzo mi nie przeszkadza, ale pisze o nim bo może ma jakiś związek ze sprawą to to że przy normalnym przyspieszaniu (mam aftomat) na dwójce tak jakby zrzuca obroty... nie wiem jak to opisać- obroty w górę i nagle jeden spadek- wrażenie jakby wbijał na trójkę, ale to wciąż dwójka. Tak jakby śmigał na półsprzęgle i puszczał sprzęgło- no sam nie wiem jak to nazwać... Czytałem o szarpaniu na dwójce i trójce w innych tematach, że to egr ewentualnie klapy, ale klapy mam podobno wywalone i egr zaślepiony i programowo wywalony (auto od autka.pl). Zresztą to nie jest jakieś stałe szarpanie, tylko jedno zrzucenie obrotów- tak jakby dwójka składała się z dwóch podbiegów. No już bardziej poetycko tego nie potrafię opisać
    Czy powinienem na coś zwrócić uwagę?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Takie duże doładowanie jest jak ostro przyspieszasz, albo jedziesz na tempomacie ostro pod górkę.
    To nie jest normalne.

    Jak auto jest wyłączone to wskazówka jest na 0?

    Porównywałeś wskazania turbo z danymi z FES/MES?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lisu
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    92

    Domyślnie

    Nie sprawdzalem bo nie mam kabla ani oprogramowania
    Przy wylaczonym jest 0.
    Na filmie jest 160 km/h
    Przy 120 km/h jest w polowie i faluje tylko lekko z gorki- pod gorke, a na filmie takie dziwne skoki

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ah... no to w takim razie może to jednak normalne: przy 160km/h silnik naprawde musi sie napracowac zeby utrzymac auto przy stalej predkosci... tym bardziej, ze tempompat ostro steruje "gazem" zeby utrzymac w miare idealnie te 160km/h.
    Przy takiej predkosci lekko pod gorke i lekko z gorki robi naprawde roznice.
    Fakt, ze troche zbyt gwaltownie ta wskazowka opada... jakby calkiem gaz byl odpuszczony... hmmm...

    A może DPF się wypalał??!! Wtedy wskazówka jest właśnie taka nerwowa. Pamietasz jakie miales spalanie? Sprobuj jeszcze raz sie tak rozpedzic i obserwuj.

    Jezeli auto jezdzi przy normalnych predkosciach normalnie to ja bym sie specjalnie nie martwil.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lisu
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    92

    Domyślnie

    A to dzięki
    Spalanie raczej normalne, nic nie wzrastało. No i poza tym majtaniem wskazówki to nic się specjalnie nie działo.
    A co z tym drugim biegiem- to też normalne?

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Wiesz co... z automatem to nie wiem. Wiem, że coś takiego jak Lock Up się włącza przy jakiejś tam prędkości... poszukaj coś o tym.
    W manualach zdarza się, że przy przyspieszaniu (takim delikatnym-srednim) czuć delikatne szarpnięcie... trochę też było o tym na forum.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Nagraj filmik z 2. Jak zachowuje się poza tym skrzynia? Szarpie, są wyczuwalne uderzenia przy zmianie/redukcji ?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lisu
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    92

    Domyślnie

    Ok, spróbuję. Nie szarpie poza tym. W zasadzie to mi to nie przeszkadza i tak jak piszę zrobiłem już 8 tys. km z tym. To mój pierwszy automat i nie wiem czy to normalne.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar skorik
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa 159 1.9 16V SW
    Postów
    52

    Domyślnie

    U mnie wskazówka ciśnienia doładowania zachowuje się podobnie i raczej jest to normalne. Kilka tematów dalej znajduje sie ten:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ladowania.html
    i inni maja tak samo.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lisu
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    92

    Domyślnie

    Rzeczywiście, oba problemy opisane kilka tematów temu
    Podsumowując- wskazówka faluje i to chyba nic złego
    A dziwne wrażeania na 2/3 biegu wynikają z jazdy na półsprzęgle zanim zapnie się lock up

Podobne wątki

  1. Ciśnienie sprężania 2.0V6 TB
    Utworzone przez ozman w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 04:27
  2. [156] Ciśnienie sprężania 2.5 V6 24v
    Utworzone przez Kilu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-12-2011, 22:44
  3. [146] Cisnienie sprężania w komorach - 2.0 16V TS
    Utworzone przez nebeu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 17:32
  4. [75] ciśnienie sprężania 3.0V6
    Utworzone przez Pituś w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-05-2008, 11:31
  5. [164] ciśnienie sprężania 3.0V6
    Utworzone przez Pituś w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2008, 13:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory