Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Korekty Wtrysków 2.0 Jtdm 170KM

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM
    Postów
    9

    Domyślnie Korekty Wtrysków 2.0 Jtdm 170KM

    Witam .

    Kilka dni temu zakupiłem moją wymarzoną Alfę 159 z silnikiem 2.0 170KM . Troszkę mi zrzedła mina jak ( już po zakupie) w swoim zaprzyjaźnionym ASO na egzaminerze wyszło :



    http://hosting-zdjec.pl/view.php?fil...7_20.25.59.jpg

    Pan diagnosta stwierdził , że musiał dłużej postać przed sprzedażą i żeby na razie jeden bak wyjeździć na jakimś lepszym paliwie i wtedy zobaczyć ...

    Mam do Was pytanie , czy faktycznie na razie sobie jeździć , czy udać się do zakładu w którym regenerują wtryski ? Co oznacza wartość poniżej "0" a co powyżej "0" ? Czy te wartości definitywnie wskazują na awarię /zużycie wtrysku ?

    Dodam , że silnik pracuje bez niepokojących wibracji , nie dymi ( ale to pewnie z uwagi na DPFa) , co prawda jadąc poza miastem komputer pokazał średnie spalanie 6,6 jadąc 110-115 ( chyba za dużo ?)

    Proszę o poradę , nie chciałbym bagatelizując temat wypalić dziury w tłoku czy zafundować innych awarii ...

    Pozdrawiam .

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jest już stosowny temat:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._wtryskow.html

    W odpowiedzi na pytanie - takie korekty mogą być niepokojące. Najpierw pojeździj na dobrym paliwie i sprawdź za jakiś czas. Możesz wypróbować np. dodatek oleju 2T:
    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...y_pigulce.html
    chociaż przy takiej korekcie dodatniej (+ świadczy o zatkanym wtryskiwaczu) olej 2T może nie pomóc i wtedy pozostaje regeneracja.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hoyraq
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    WN
    Auto
    159 SW TI
    Postów
    68

    Domyślnie

    Kolega powyżej dał Ci linki do odpowiednich tematów a przy okazji

    1. Korekty robione pod obciążeniem czy nie? Jeśli nie to zrób pod obciążeniem i daj na forum w odpowiednim temacie do oceny,
    2. Spalanie poza miastem, w takich prędkościach jest dobre powiedziałbym że wręcz bardzo dobre. U mnie w mieście (Wawa) 8.5-9l, poza 7-7.5l. Jak chcesz mniej to kup VAGa.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    AR 159 Distinctive
    Postów
    22

    Domyślnie

    Kolego Bro747drugi wtrysk masz do regeneracji. Myślę, że tutaj paliwo, albo środek czyszczący na niewiele się zdają. Miałem tak samo, po regeneracji wszystko jest ok.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał hoyraq Zobacz post
    Kolega powyżej dał Ci linki do odpowiednich tematów a przy okazji

    1. Korekty robione pod obciążeniem czy nie? Jeśli nie to zrób pod obciążeniem i daj na forum w odpowiednim temacie do oceny,
    2. Spalanie poza miastem, w takich prędkościach jest dobre powiedziałbym że wręcz bardzo dobre. U mnie w mieście (Wawa) 8.5-9l, poza 7-7.5l. Jak chcesz mniej to kup VAGa.

    Korekty robione na biegu jałowym . Korekty robił elektryk w ASO , sam nie jestem oblatany w temacie diagnostyki AR159 .

    Rozumiem , że wtryskiwacz nr 1 leje paliwo a nr 2 jest zapieczony i źle rozpyla ?

    VAGi nie dla mnie , to już 3 moje auto ze stajni Włoskiej

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Na razie nic nie regeneruj, tylko trochę pojeździj.

    Odczytaj potem korekty jeszcze raz, dla rozgrzanego silnika na biegu jałowym i bez obciążenia. Tj. światła, klima, wentylatory, radio i inne odbiorniki wyłączone. Przydałoby się też zrobić próbę podczas jazdy pod większym obciążeniem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Na razie nic nie regeneruj, tylko trochę pojeździj.

    Odczytaj potem korekty jeszcze raz, dla rozgrzanego silnika na biegu jałowym i bez obciążenia. Tj. światła, klima, wentylatory, radio i inne odbiorniki wyłączone. Przydałoby się też zrobić próbę podczas jazdy pod większym obciążeniem.
    Rozumiem , że z takimi parametrami korekt wtrysków mogę jeździć ? Nie wypalę dziury w tłoku itp ? Dodam jeszcze , że EGR mi się przycina , czy to może mieć wpływ na te korekty ?

    Pozdrawiam

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli takie korekty występują na porządku dziennym to znaczy, że (co najmniej) wtrysk nr 2 nadaje się do regeneracji.

    Skąd wiesz, że EGR się przycina?
    Jeśli masz pewność to możesz do celów testowych zaślepić go pełną blachą. Wyskoczy "check", ale błąd w tym wypadku będzie nieszkodliwy. Wtedy możesz ponownie zbadać korekty, ponieważ niesprawny EGR może mieć na nie wpływ. Oczywiście wypadałoby jeszcze oczyścić kolektor dolotowy, skoro EGR się przycina to pewnie nazbierało się w nim sporo sadzy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jeśli takie korekty występują na porządku dziennym to znaczy, że (co najmniej) wtrysk nr 2 nadaje się do regeneracji.

    Skąd wiesz, że EGR się przycina?
    Jeśli masz pewność to możesz do celów testowych zaślepić go pełną blachą. Wyskoczy "check", ale błąd w tym wypadku będzie nieszkodliwy. Wtedy możesz ponownie zbadać korekty, ponieważ niesprawny EGR może mieć na nie wpływ. Oczywiście wypadałoby jeszcze oczyścić kolektor dolotowy, skoro EGR się przycina to pewnie nazbierało się w nim sporo sadzy.


    Czy faktycznie na podstawie tych danych EGR się przycina ? Podczas jazdy nie zanotowałem niczego niepokojącego , no ale to są moje pierwsze doświadczenia z AR159 2.0 Jtdm ...
    Ostatnio edytowane przez Bro747 ; 19-03-2015 o 08:46

  10. #10
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Zalej jakiś dodatek do paliwa wyjeździj 2-3 baki paliwa. Takie korekty są niepokojące ale spokojnie nic się nie wypali etc. ile nieświadomych osób jeździ z takimi korektami i nic sobie z tego nie robią to głowa mała. Spokojnie sobie jeździj i obserwuj.

Podobne wątki

  1. [159] Korekty wtrysków
    Utworzone przez prymie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3354
    Ostatni post / autor: 08-12-2023, 16:27
  2. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  3. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  4. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  5. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory