Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Błąd p1670

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie Błąd p1670

    Witam,

    Na wstępie dodam że trochę już forum przekopałem i niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
    Auto to AR Brera 2,2JTS
    Wyskakują mi co prawda dwa błędy pierwszy P0016 już jest raczej zdiagnozowany - nie, nie jest do wymiany łańcuch ... przynajmniej w teorii to elektrozawór lub czujnik.
    Drugi o który pytam to P1670. Wiem że dotyczy ciśnienia w szynie paliwa (rozumiem listwie wtryskowej) - niskie. Tak z resztą wyświetla MES.
    Nie za bardzo wiem od czego zacząć sprawdzanie. W przypadku obu błędów Alfa nie ma żadnych objawów z resztą nawet nie świeci się Check Engin. Widze je tylko na kompie jako nieaktywne. Raz co prawda błąd P0016 był aktywny ale żadnych innych objawów auto nie ma. Przyspiesza, i jeździ normalnie.
    Jedyny objaw jaki czas występuje- choć nie wiem czy związany z tymi błędami to to że czasem auto nie chce zapalić wciskam sprzęgło lub hamulec naciskam start i tylko "PYK" i nie zapala i tak kilka razy jednak po kilku próbach odpala normalnie - nie wiem czy to przypadkiem czujnik przy pedałach ale jest to tak sporadyczne że ciężko to zdiagnozować. Co do błędu P0016 zdemontowałem elektrozawór - wyczyściełem i dało to tylko tyle że, o ile wcześniej błąd wyskakiwał od razu po skasowaniu to teraz tylko po rozgrzaniu silnika no i właśnie chyba tez dlatego zaświciła się kontrolka Check Engin - wcześniej się nie zapaliła wogóle. Dodam że auto mam od 2 tyg. Przyjechałem nim osobiście na kołach 1760 KM żadnych innych niepokojących objawów nie ma. pracuje równe, zbiera się ładnie, prędkość max powyżej 210 KM/H . jednak lubię gdy silnik tak jak cała reszta jest w nienagannym stanie. Może ktoś miał już ten błąd i go trwale usunął.

    Pozdro

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Rozumiem że, nikt nie miał z tym błędem odczynienia? No cóż. Jutro wymieniam elektrozawór i czujnik. Trzeba będzie trochę pogrzebać samemu

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cóż wychodzi na to że sam sobie będę odpisywał
    No ale ok. Zawór i czujnik wymienione - błąd P0016 zniknął , pozostaje nieaktywny pojawiający się wciąż błąd jak w temacie -P1670.
    Szkoda że, nikt nie ma doświadczenia w tym temacie.
    Pytanie:
    1) Czy ktoś w 2,2JTS wymieniał filtr paliwa? Gdzie on się dokładnie znajduje? Od dołu go nie widać. Czyżby był w baku?
    2) Czy ktoś wymieniał regulator ciśnienia paliwa lub pompę wysokiego ciśnienia.

    Plan mam prosty:
    1) Wymiana filtr paliwa + ewentualnie środek do konserwacji układu paliwowego
    2) Wymian pompy elektrycznej - wkładu
    3) wymiana regulatora ciśnienia paliwa na listwie paliwa
    4) Pompa wysokiego ciśnienia.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Ponieważ sam sobie piszę ten temat Jedno już wiem.Lub tak mi się wydaje.
    Filtra paliwa nie ma. Nie znalazłem nic na ten temat w eLern ani w internecie. Pozostaje jeszcze sprawdzenie czujnika i regulatora.
    Mam nadzieję że to nie pompa Vacu.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Sam sobie piszę i sam odpisuję . Więc tak błąd jest prawdopodobnie spowodowany wadliwym działaniem czujnika ciśnienia na listwie. Pomiar napięcia wg MES to 0,64V w stanie spoczynku gdy powinno być 0,45V wg systemu. Przy ciśnieniu 30 BAR wartość jest również wyższa. niż wg wyliczenia. Tak więc najpierw wymieniam czujnik.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    To ja napisze cos zebys sam do siebie nie musial pisac. Wymien czujnik

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Dzięki jak już napiszę jaki mam problem to nigdy nikt nie odpisuje być może moje problemy są nietypowe Ale o radiu,felgach, jest 100 stron

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Cybinka
    Auto
    Brera 2.2JTS 2007r.
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał songokudj Zobacz post
    Dzięki jak już napiszę jaki mam problem to nigdy nikt nie odpisuje być może moje problemy są nietypowe Ale o radiu,felgach, jest 100 stron
    Hej.
    Mam taki sam problem co Ty, tzn. wywala mi błąd P1670 -za niskie ciśnienie paliwa.
    Czy u Ciebie po wymianie czujnika już nie ma tego błędu?
    Dodoam tylko ,że u mnie ciśnienie zadane i zmierzone to 30bar, czyli ok.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cisnieie paliwa.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	97.8 KB
ID:	260600

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    U mnie ciśnienie też było ok, sugeruję używać CI FES/MES do diagnostyki. Problemów może być kilka związanych z tym błędem
    1) Sprawdź pompę paliwową w baku, zobacz czy nie jest pęknięta np obudowa, może jakieś zapocenie przy uszczelce (akurat ja tak miałem)
    2) Czujnik wysokiego ciśnienia na listwie u mnie wymiana nic nie dała
    3) Pompa wysokiego ciśnienia nie domaga
    4) Któryś z wtryskiwaczy.

    Zacznij jednak od punktu 1 i sprawdź też wszystkie przewody paliwowe pod maską.Jak masz stale dobre ciśnienie to i tylko raz na jakiś czas wywala błąd to ważne abyś zdiagnozował kiedy tak się dzieje, bo jak go skasujesz i odrazu wraca to szukałbym przyczyny w pompie VACU.

Podobne wątki

  1. [159] błąd B1005 nie działa Radio CD, błąd U1601
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2016, 11:17
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 21:48
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 12:50
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 16:34
  5. Alfa Romeo 2,0 jts błąd P1670
    Utworzone przez bartek78 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 13:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory