Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 99

Temat: ustawienie/regulacja lewarka 159

  1. #71
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pavel1993
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156 2.0 JTS, 159 1.8 TBI 2011
    Postów
    15

    Domyślnie

    Według mojej wiedzy są dwa zamienniki tego cięgna. Pierwsze, które mam u siebie i polecam (40 zł): triclo 638413
    A drugie cięgno jest do kupienia tylko z linką, chyba z Fiata Grande Punto (120zł). Cięgno się ściąga, linka do wyrzucenia. Jak Cię interesuje ta opcja to poszukaj na forum - podobno, to cięgno jest lepsze...
    Do samej wymiany będziesz też koniecznie potrzebował np. zacisku stolarskiego - żeby nie uszkadzając nowego cięgna przymocować je do wybieraka.
    Młotek i uderzanie czymkolwiek odpada bo pęknie guma

    Po wymianie cięgna obowiązkowo kilka razy regulacja linek. To właśnie regulacja linek jest najważniejsza! Cięgno wymieniasz tylko po to, żeby nie było luzów "na lince" (pomiędzy cięgnem i wybierakiem skrzyni).
    Na luźnym cięgnie nigdy nie ustawisz dobrze linek.
    Ludzie często narzekają, że regulacja linek nic nie daje albo daje efekt tylko na chwilę. Jest tak bo mają wyrobione cięgno.
    Inni wymieniają cięgno i jest "jeszcze gorzej"- bo nie robili regulacji linek.
    W starszych alfach 159 cięgno potrafiło dostać takiego luzu, że linka spadała z wybieraka i użytkownicy podczas jazdy tracili biegi. Kto się znał to przymocował je np. trytką. Reszta pewnie zadzwoniła po lawetę nie wiedząc, że wyrobił się element który kosztuje kilkadziesiąt zł.
    Problemy z wrzucaniem biegów to w 90% przypadków wina oleju, cięgna i regulacji a nie samego mechanizmu skrzyni.
    Regulację wbrew pozorom też można zrobić źle, dobrze i lepiej niż dobrze, ale to już osobny temat.
    Ostatnio edytowane przez pavel1993 ; 20-08-2019 o 17:38

  2. #72
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_ldz Zobacz post
    - Następnie otwieramy maskę i lokalizujemy linkę z elementem regulacyjnym. Odchylamy zastrzask blokujący, jest na sprężynce i wciskamy widoczny bolec. Zatrzask po wciśnięciu bolca blokuje nam go aby się nie wysunął i była możliwość regulacji.

    Gdzie dokładnie znajduje się ten element? Czeka mnie wymiana na mrozie a nie chcę tracić czasu na szukanie.

  3. #73
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Nad skrzynią, nie centralnie, tylko bliżej kabiny auta.
    Jak pójdziesz za dwoma linkami wychodzącymi z kabiny do komory silnika, to jedna linka kończy się właśnie tym.
    Ostatnio edytowane przez Elek ; 06-12-2019 o 22:24

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDM (170 KM)
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał pavel1993 Zobacz post
    Według mojej wiedzy są dwa zamienniki tego cięgna. Pierwsze, które mam u siebie i polecam (40 zł): triclo 638413
    A drugie cięgno jest do kupienia tylko z linką, chyba z Fiata Grande Punto (120zł). Cięgno się ściąga, linka do wyrzucenia. Jak Cię interesuje ta opcja to poszukaj na forum - podobno, to cięgno jest lepsze...
    Witam, czy dobrze rozumiem że oprócz tego cięgna triclo 638413 potrzebuję również drugie cięgno oraz dwie linki ?!
    Czy ma ktoś numery (zamieników) do drugiego cięgna oraz linek do Alfy 159 2.0 Jtdm ??? W ASO wymiana samych linek (nie wiem czy z cięgnem) ok. 1500 zł :-(
    (Regulacja linek oraz wymiana oleju skrzyni biegów u mnie nie pomogła).
    Ostatnio edytowane przez cezigro ; 28-09-2020 o 15:45

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Na której lince dokładnie znajduje się ten regulator? Na selekcji prawo/lewo czy wybieraniu góra/dół?

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Na której lince dokładnie znajduje się ten regulator? Na selekcji prawo/lewo czy wybieraniu góra/dół?
    Na lince gdzie jest to jabłuszko nie ma tych regulacji gdyż jest gwint i nakrętka kontrująca. Na drugiej lince masz to co przedstawia zdjęcie. Ja na twoim miejscu poczekałbym aż się trochę ociepli. Natomiast z własnego doświadczenia to powiem Ci że regulacja w zasadzie nie jest wymagana jeśli przed demontażem poluzujesz jedynie kontrę i nie będziesz nią kręcił to wymiana jabłka w zupełności wystarczy. I sam przerabiałem zamienniki tych jabłek i nie warto zakładać tych od peugeota. Lewarek drży gdy dodajesz gazu lub ujmujesz. Oryginalny z Grande Punto jest taki sam jak do Alfy.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  7. #77
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Dodam że na zamienniku od peugeota jeździłem ponad dwa miechy. Wk...iało nie miłosiernie. Wymiana na z Grande Punto dodaje mega komfortu. Może innym to nie przeszkadza ja się czułem jak bym jeździł polonezem

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  8. #78
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Na lince gdzie jest to jabłuszko nie ma tych regulacji gdyż jest gwint i nakrętka kontrująca. Na drugiej lince masz to co przedstawia zdjęcie. Ja na twoim miejscu poczekałbym aż się trochę ociepli. Natomiast z własnego doświadczenia to powiem Ci że regulacja w zasadzie nie jest wymagana jeśli przed demontażem poluzujesz jedynie kontrę i nie będziesz nią kręcił to wymiana jabłka w zupełności wystarczy. I sam przerabiałem zamienniki tych jabłek i nie warto zakładać tych od peugeota. Lewarek drży gdy dodajesz gazu lub ujmujesz. Oryginalny z Grande Punto jest taki sam jak do Alfy.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Dzięki za info. Która końcówka wyrabia się bardziej, przy skrzyni czy pod drążkiem? Ciężki dostęp do końcówki lewarka?

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Dzięki za info. Która końcówka wyrabia się bardziej, przy skrzyni czy pod drążkiem? Ciężki dostęp do końcówki lewarka?
    Pytanie czemu chcesz w ogóle coś tam robić? Spadła Ci linka brak biegów? Najczęstszą wina jest wyrobienie się wspomnianego jabłka nic po za tym. Aby się tam dostać musisz wyjąć aku i jego podstawę. Wygodniej jest jeszcze jak odkręcisz rurę od dolotu, większą sfoboda kluczem

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  10. #80
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Mam problemy z pierwszym i drugim biegiem. Po wymianie skrzyni jest dokładnie to samo. Pozostaje zatem kwestia cięgien lub pompy sprzęgła.

Podobne wątki

  1. zestaw naprawczy lewarka do 156
    Utworzone przez cj.slaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 21:22
  2. Cofanie lewarka
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-06-2012, 13:15
  3. korpus lewarka
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 20:18
  4. gałka lewarka ...
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory