Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 108

Temat: Ostatnie chwile przed zerwaniem paska rozrządu alfa 2.0 jtdm 170KM

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Urban leged mówi że żadna część wymieniana na nową ori czy zamiennik nie wytrzyma takiego przebiegu jak część fabryczna.I urban legend wcale się nie myli.
    Masz jakieś badania/statystki to potwierdzające, czy to tylko takie niczym nie poparte gadanie?

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    tu też jest dylemat co to jest ori? Bo AR nie produkuje rozrządów ,tarcz klocków etc.
    Część oryginalna to część wykonana zgodnie ze specyfikacją jakościową zamawiającego (FCA, VAG, FORD, itd). Wykonawca jest wybierany najczęściej w ramach "konkursu", gdzie kryterium jest 100% cena.

    Dostawcy części oryginialnych najczęściej sprzedają też taki produkt pod swoją marką (dyco, ina, ferodo, trw, lemforder, pierburg, bosch).
    Jakość produktu jest tak ustawiana, aby bez problemu spełnić wymagania jakościowe w przypadku start w kolejnym konkursie, bez potrzeby przestawiania linii produkcyjnych.

    Oczywiście pomijamy tutaj wszelakie "cuda aftermarketu", zostajemy przy normalnych producentach.
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 09-02-2020 o 19:52

  2. #82
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Wykonawca jest wybierany najczęściej w ramach "konkursu", gdzie kryterium jest 100% cena.
    Oczywiście nie prawda, przynajmniej nie w koncernie Fiata. Pracowałem dla nich i wiem że pierwszą zasadą jest, to żeby producent dostarczanych pod zespołów był z Włoch.

  3. #83
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Masz jakieś badania/statystki to potwierdzające, czy to tylko takie niczym nie poparte gadanie?



    Część oryginalna to część wykonana zgodnie ze specyfikacją jakościową zamawiającego (FCA, VAG, FORD, itd). Wykonawca jest wybierany najczęściej w ramach "konkursu", gdzie kryterium jest 100% cena.

    Dostawcy części oryginialnych najczęściej sprzedają też taki produkt pod swoją marką (dyco, ina, ferodo, trw, lemforder, pierburg, bosch).
    Jakość produktu jest tak ustawiana, aby bez problemu spełnić wymagania jakościowe w przypadku start w kolejnym konkursie, bez potrzeby przestawiania linii produkcyjnych.

    Oczywiście pomijamy tutaj wszelakie "cuda aftermarketu", zostajemy przy normalnych producentach.
    Badania ,statystyki? Jak długo masz do czynienia z samochodami?
    "Konkurs"-O to właśnie chodzi że dostarcza to jakiś producent i przykładowy pasek rozrządu kupisz taki sam w kartoniku z logiem tego producenta jak w kartoniku z logiem producenta samochodu(tzw orginał).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Oczywiście nie prawda, przynajmniej nie w koncernie Fiata. Pracowałem dla nich i wiem że pierwszą zasadą jest, to żeby producent dostarczanych pod zespołów był z Włoch.
    I dla tego elektronika jest Bosch Germany???
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    I dla tego elektronika jest Bosch Germany???
    Napisałem pierwszą zasadą ale nie wszystko Włosi potrafią robić dobrze i oni wiedzą o tym.

  5. #85
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    LRA
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 16V/ Triumph Daytona 675
    Postów
    44

    Domyślnie

    A jakich producentów jest zestaw oryginalny rozrządu?

  6. #86
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Oczywiście nie prawda, przynajmniej nie w koncernie Fiata. Pracowałem dla nich i wiem że pierwszą zasadą jest, to żeby producent dostarczanych pod zespołów był z Włoch.
    To jest element polityki koncerny, jedne go używają inne nie, dlatego to pominąłem.


    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Badania ,statystyki? Jak długo masz do czynienia z samochodami?
    Wystarczająco długo aby wiedzieć, że stwierdzenia typu "rozrząd" na zamienniku co 60 tys przy fabrycznym interwale 140 tysięcy, można wsadzić między bajki

    Ile znasz przypadków, że przy fabrycznym interwale X pasek strzelił wcześniej niż po X-30% i nie wynikało to z jego wady fabrycznej?
    Ja na swoim przykładzie, mam statystykę 7 samochodów gdzie zasada interwał fabryczny minus 20-30% lub 4 lata, działa dobrze i pasek przy wymianie nie wygląda jakby miał się rozpaść.

    Wiem także, że wszystkim osobom, które osobiście spotkałem i polecały takie skracanie interwałów, w życiu nie zostawiłbym samochodu do naprawy, nawet starego golfa II (bo to dla nich zbyt zaawansowana technologia).
    Statystyka dla piewców tej śpiewki jest miażdżąca, mało tego żaden z nich nie potrafił przytoczyć ani jednego przykładu takiej awarii z własnej praktyki.

    O zgrozo prowadzą oni warsztaty i oczywiście twierdzą "panie kiedyś to były auta a dziś tylko ta elektronika co nie działa", elektronika oczywiście działa tylko oni nie rozumieją JAK działa.

    Niestety ale dziś bez podstaw z dziedziny elektroniki i algorytmiki nie masz co podchodzić do diagnozy 20 letnich samochodów!

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    "Konkurs"-O to właśnie chodzi że dostarcza to jakiś producent i przykładowy pasek rozrządu kupisz taki sam w kartoniku z logiem tego producenta jak w kartoniku z logiem producenta samochodu(tzw orginał).
    I taki sam pojedzie do fabryki na pierwszy montaż.

    No przecież np Fiata nie interesuje kto im dostarczy pasek rozrządu (pomijamy politykę "narodowościową"), pasek ma wytrzymać np. 140 tysięcy + zapas bezpieczeństwa a czy wyprodukuje go fpr, mopar, dyco, gates, continental czy ina (nie jestem pewien na 100% czy sami robią paski) nie ma dla nich znaczenia.

  7. #87
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    1 - Nigdzie nie napisałem po ilu km masz zmieniać rozrząd ani ile wytrzyma.
    2- Widocznie za mało miałeś do czynienia.Teoretycznie masz rację.W praktyce jest inaczej.Ani klocki,tarcze,sprzęgło amortyzatory itd itp nie wytrzymują tyle ile te przeznaczone na pierwszy montaż.
    Szkoda bić pianę.
    PS cztery lata? Sześć bez problemu.A i pasek nigdy nie wygląda jak miałby się rozpaść.Bo tak naprawdę to on nigdy nie pęknie a zrywają się ząbki..,
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 09-02-2020 o 21:05
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #88
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    2- Widocznie za mało miałeś do czynienia.Teoretycznie masz rację.W praktyce jest inaczej.Ani klocki,tarcze,sprzęgło amortyzatory itd itp nie wytrzymują tyle ile te przeznaczone na pierwszy montaż.
    Szkoda bić pianę.
    PS cztery lata? Sześć bez problemu.A i pasek nigdy nie wygląda jak miałby się rozpaść.Bo tak naprawdę to on nigdy nie pęknie a zrywają się ząbki..,
    2 - dawaj ile Ty znasz przypadków, że przy fabrycznym interwale X pasek strzelił wcześniej niż po X-30% i nie wynikało to z jego wady fabrycznej?
    To o czym piszesz wynika z tego że wszystkie części "zużywają się razem".

    Jak pasek jest pod koniec swojego życia to widać że zaraz ząbki odpadną

  9. #89
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    Panowie ja od siebie polecę paski Conti, nie polecam pasków INA (często miały zły profil zębów) oraz Dayco z względu szybkie zużycie. Rolki polecam INA,Ruville, SKF, Dayco. Pompy wody dobre Hepu, Dolz z pompami SKF i Ruville były przypadki awarii. Odnośnie zdjęć kolegi obstawiam błędny montaż lub nie ten typ rozrządu np. nie taka rolka. Rozrząd przed montażem trzeba dokładnie porównać z starym oraz prawidłowo go naciągnąć. Odnośnie wymian załóżmy że producent zaleca wymianę co 100 tyś. Bierzemy teraz dwa różne auta jeden jeździ po mieście oraz dużo stoi w korkach (gdzie rozrząd się kręci i zużywa a km nie lecą) Drugi jeździ trasy i na wysokich biegach u niego obroty silnika są niskie co za tym idzie pasek też kręci się wolniej i mniej zużywa. Chodzi mi oto że oba takie same auta jeden będzie jechał 200 km z obrotami 3 tys a drugi z obrotami 1.5 tys i ten drugi wtedy przejedzie dwa razy więcej na tym samym rozrządzie.
    Ostatnio edytowane przez EGONZGIERZ ; 10-02-2020 o 08:56
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  10. #90
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Również duży wpływ na żywotność paska ma ilość rozruchów i częste zmiany obciążenia. Dlatego lepiej przyjść sobie te 4 lata i 60-80 kkm.koszt wymiany paska nie jest jakiś kosmiczny, a daje większą pewność uniknięcia poważnej usterki.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Alfa 159 2.0 JTDM 170KM
    Utworzone przez Fawkes w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 23:14
  2. Alfa Romeo [159] 2.0, jTDM, 170km
    Utworzone przez jamakaci w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2015, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory