Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 108

Temat: Ostatnie chwile przed zerwaniem paska rozrządu alfa 2.0 jtdm 170KM

  1. #91
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Zgadza się, dlatego metoda interwał fabryczny minus 20-30% jest ok bo daje taki margines bezpieczeństwa oraz jest metodą uniwersalną dla każdego pojazdu

    Patrząc na ceny rozrządu do 2.0 zestaw ori jest ciekawą cenowo propozycją.

  2. #92
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    2 - dawaj ile Ty znasz przypadków, że przy fabrycznym interwale X pasek strzelił wcześniej niż po X-30% i nie wynikało to z jego wady fabrycznej?
    To o czym piszesz wynika z tego że wszystkie części "zużywają się razem".

    Jak pasek jest pod koniec swojego życia to widać że zaraz ząbki odpadną
    A Ty swoje.Nie rozumiesz o czy mówię!Nic nie bedę dawał ,napisalem że ogolnie czesci kupowane wytrzymują mniej od fabrycznych.A czy Ty odejmujesz od przebiegu 5 czy 50 procent to mnie nie obchodzi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał EGONZGIERZ Zobacz post
    Panowie ja od siebie polecę paski Conti, nie polecam pasków INA (często miały zły profil zębów) oraz Dayco z względu szybkie zużycie. Rolki polecam INA,Ruville, SKF, Dayco. Pompy wody dobre Hepu, Dolz z pompami SKF i Ruville były przypadki awarii. Odnośnie zdjęć kolegi obstawiam błędny montaż lub nie ten typ rozrządu np. nie taka rolka. Rozrząd przed montażem trzeba dokładnie porównać z starym oraz prawidłowo go naciągnąć. Odnośnie wymian załóżmy że producent zaleca wymianę co 100 tyś. Bierzemy teraz dwa różne auta jeden jeździ po mieście oraz dużo stoi w korkach (gdzie rozrząd się kręci i zużywa a km nie lecą) Drugi jeździ trasy i na wysokich biegach u niego obroty silnika są niskie co za tym idzie pasek też kręci się wolniej i mniej zużywa. Chodzi mi oto że oba takie same auta jeden będzie jechał 200 km z obrotami 3 tys a drugi z obrotami 1.5 tys i ten drugi wtedy przejedzie dwa razy więcej na tym samym rozrządzie.
    Zdaje sie ze Dayco idą na pierwszy montaż.Ina pasków nie produkuje,najwyższej sygnuje swoją marką.Do Busso zakladalem caly komplet z paskiem SKF a wiadomo ze ani pasek ani pompa nie powstaly w SKF. DO 159 też mam taki komplet.Z naciagiem paska jest jak piszesz.To jedna z najważniejszych rzeczy i najczestrza przyczyna awrri.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 10-02-2020 o 14:21
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #93
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    A Ty swoje.Nie rozumiesz o czy mówię!Nic nie bedę dawał ,napisalem że ogolnie czesci kupowane wytrzymują mniej od fabrycznych.
    Czyli już wiemy, że najprawdopodobniej nie masz, żadnego dowodu na poparcie tego stanowiska

    Nie wiem czy wiesz, ale nawet prowadząc warsztat i wypuszczając 5-10 samochodów dziennie NIE JESTEŚ W STANIE STWIERDZIĆ czy części danego producenta wytrzymają tyle, co te użyte na pierwszy montaż.
    Wynika to z prostej przyczyny NIE JESTEŚ W STANIE zapewnić identycznych warunków eksploatacji.

    Części kupione w ASO mają taką trwałość aby bezproblemowo przejeździć przeznaczony dla nich interwał wymiany.

    Jeśli kupujemy części aftermarketowe to polecam stosowanie prostej i skutecznej metody dobierania trwałych części zamiennych - jak zepsuł się zawór pierburg-a to kupuję pierburg-a, jak padła przepływka boscha to kupuję boscha.
    Metoda ta nie jest najtańsza, ale dająca najdłuższy czas pracy między awariami.

  4. #94
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Czyli już wiemy, że najprawdopodobniej nie masz, żadnego dowodu na poparcie tego stanowiska

    Nie wiem czy wiesz, ale nawet prowadząc warsztat i wypuszczając 5-10 samochodów dziennie NIE JESTEŚ W STANIE STWIERDZIĆ czy części danego producenta wytrzymają tyle, co te użyte na pierwszy montaż.
    Wynika to z prostej przyczyny NIE JESTEŚ W STANIE zapewnić identycznych warunków eksploatacji.

    Części kupione w ASO mają taką trwałość aby bezproblemowo przejeździć przeznaczony dla nich interwał wymiany.

    Jeśli kupujemy części aftermarketowe to polecam stosowanie prostej i skutecznej metody dobierania trwałych części zamiennych - jak zepsuł się zawór pierburg-a to kupuję pierburg-a, jak padła przepływka boscha to kupuję boscha.
    Metoda ta nie jest najtańsza, ale dająca najdłuższy czas pracy między awariami.
    Dyskusja jak ze slepym o kolorach.
    Pisz w liczbie pojedynczej.Wiem,kupuje itp
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 10-02-2020 o 20:17
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #95
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Dyskusja jak ze slepym o kolorach.
    Pisz w liczbie pojedynczej.Wiem,kupuje itp
    Widzisz, ale w tej dyskusji to Ty nie podałeś żadnego merytorycznego argumentu
    Zostałeś wypunktowany, ale dalej brniesz w swoje nie, bo nie

  6. #96
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Zbliża mi się termin wymiany napędu rozrządu - sprzedawca w aso proponuje zestaw oryginał classic line za 630 zł ...warto brać? czy to jest to samo co oryginały,, czy jakiś gorsze komponenty?

  7. #97
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    Zbliża mi się termin wymiany napędu rozrządu - sprzedawca w aso proponuje zestaw oryginał classic line za 630 zł ...warto brać? czy to jest to samo co oryginały,, czy jakiś gorsze komponenty?
    Pytanie co ile masz zamiar wymieniać rozrząd. Ori wytrzymuje dużo więcej, coś koło 140k, ale skoro i tak będziesz planował wymienić dla bezpieczeństwa przy 90k lub po 4 latach to równie dobrze możesz wziąć zestaw rozrządu z autosklep24.pl ~400 zł.

  8. #98
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    Zbliża mi się termin wymiany napędu rozrządu - sprzedawca w aso proponuje zestaw oryginał classic line za 630 zł ...warto brać? czy to jest to samo co oryginały,, czy jakiś gorsze komponenty?
    Clasic line od razu brzmi jak made in china, nie ma czegoś takiego w ofercie OEM. Chce ci wcisnąć zamiennik droższy jak oryginał.

  9. #99
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Clasic line od razu brzmi jak made in china, nie ma czegoś takiego w ofercie OEM. Chce ci wcisnąć zamiennik droższy jak oryginał.
    Jak nie ma jak jest co prawda zaproponowana cena jest śmiesznie wysoka


  10. #100
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Sprawdź sklep Jata ze Świdnicy, za ori w zeszlym roku płaciłem 465 zł z przesyłką, Sklep sprawdzony z bardzo dobrą obsługą zarówno przed i po sprzedażową.
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

Podobne wątki

  1. Alfa 159 2.0 JTDM 170KM
    Utworzone przez Fawkes w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 23:14
  2. Alfa Romeo [159] 2.0, jTDM, 170km
    Utworzone przez jamakaci w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2015, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory