Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Płyn chłodniczy dziwna przypadłość

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar skipas
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Rawicz (okolice)/Grodzisk Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V GRIGIO STROMBOLI 2007r/Peugeot 308 SW 1.6HDI 2010r
    Postów
    238

    Domyślnie Płyn chłodniczy dziwna przypadłość

    Witam wszystkich mam dziwną przypadłość po wymianie płynu chłodzącego mianowicie przed świętami mechanik wymieniał mi płyn zalał nowym Paraflu UP wróciłem do domu auto było rozgrzane do 90 stopni tak jak ma być. Rano podnoszę maskę sprawdzam poziom i mam poniżej minimum, myślę to normalne odkręcam korek by dolać płynu i syczy powietrze i zrobiło się w zbiorniczku ponad max i teraz mam tak przez cały czas, płyn nigdzie nie ucieka czyżby układ się nie odpowietrzył?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    A patrzyłeś czy przy wymianie odpowietrzał?

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał skipas Zobacz post
    Witam wszystkich mam dziwną przypadłość po wymianie płynu chłodzącego mianowicie przed świętami mechanik wymieniał mi płyn zalał nowym Paraflu UP wróciłem do domu auto było rozgrzane do 90 stopni tak jak ma być. Rano podnoszę maskę sprawdzam poziom i mam poniżej minimum, myślę to normalne odkręcam korek by dolać płynu i syczy powietrze i zrobiło się w zbiorniczku ponad max i teraz mam tak przez cały czas, płyn nigdzie nie ucieka czyżby układ się nie odpowietrzył?
    Jeśli rano syczy ci powietrze to nie wróży to dobrze. To może znaczyć, że do układu chłodzenia dostało się dużo ciśnienia z komory spalania.

    Na razie dolej płynu. Zakręć i zobacz następnego dnia rano.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Korek sprawny masz?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar skipas
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Rawicz (okolice)/Grodzisk Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V GRIGIO STROMBOLI 2007r/Peugeot 308 SW 1.6HDI 2010r
    Postów
    238

    Domyślnie

    No właśnie coś dręczy mnie ten korek, raz odkręca się lekko a raz ciężko. Mechanik twierdzi że układ powinien odpowietrzyć się sam ale czy ma rację, zauważyłem że przy chłodnicy jest plastikowy korek pewnie do odpowietrzania.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Korek na zbiorniczku reguluje ciśnienie. Jak jest walnięty to właśnie różne dziwne rzeczy mogą się dziać.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Mechanik ma rację. Korek może być uszkodzony, to się czasem zdarza.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Mam prośbę. Zauważyłem, że cieknie mi płyn chłodniczy ze zbiornika w okolicy takiego krućca w jego lewym, górnym rogu (stoją przodem do silnika). Najprawdopodobniej opaska zaciskowa jest za słaba i/lub guma pod nią się zużyła. Pytanie moje jest takie gdzie najłatwiej dostanę skręcaną opaskę w odpowiednim rozmiarze i czy wymieniać gumowy przewód, i czy ewentualnie go troszkę skrócić? Pzdr.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    Mam prośbę. Zauważyłem, że cieknie mi płyn chłodniczy ze zbiornika w okolicy takiego krućca w jego lewym, górnym rogu (stoją przodem do silnika). Najprawdopodobniej opaska zaciskowa jest za słaba i/lub guma pod nią się zużyła. Pytanie moje jest takie gdzie najłatwiej dostanę skręcaną opaskę w odpowiednim rozmiarze i czy wymieniać gumowy przewód, i czy ewentualnie go troszkę skrócić? Pzdr.
    Kolego miałem identycznie tylko ja nie zauważyłem, że mi cieknie i po prostu się urwał całkowicie...i to nie guma czy opaska a ten krucieć z plastiku na który założony jest wężyk. Nie wiem czy u ciebie jest identycznie, ale u mnie węzyk był wporzadku ale chyba ze wzgeldu na wibracje i mocno zaciśnieta opaske krucieć sie urwał. Musiałem kupić nowy zbiorniczek, w ASO kosztował chyba coś koło 70 zł z korkiem.

Podobne wątki

  1. Pilot ,scyzorek ,sterowanie - dziwna przypadłość.
    Utworzone przez zzllzzllzz w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2015, 16:13
  2. Ogrzewanie dziwna przypadłość
    Utworzone przez kufelek012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 18:07
  3. Dziwna Przypadłość. Wariuja szyby i kontrolki
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 22:02
  4. Dziwna przypadłość sprzęgła + drobne usteki. HELP!
    Utworzone przez mushroom w dziale GT
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 20:34
  5. Dziwna Przypadłość
    Utworzone przez Versus w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-07-2012, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory