Strona 1 z 20 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 194

Temat: Dołożenie Blue&Me - UDAŁO SIĘ!

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie Dołożenie Blue&Me - UDAŁO SIĘ!

    Witam.
    Pragnę wszystkich poinformować, że po kilku tygodniach nierównej walki odniosłem sukces i od dziś cieszę się fabrycznym Blue&Me w swoim samochodzie.
    Nie działa tylko czytnik sms'ów, ale to wina niekompatybilności telefonu z B&M (ponoć zbyt nowy smartfon...).


    No- w każdym razie chciałbym podziękować serdecznie koledze Serath, który mnie zmotywował i bardzo pomagał podczas wszelkich perypetii.
    Również chciałem podziękować wszystkim, którzy odpowiadali na moje prośby o sprawdzenie czegoś: Avii93, taczka464, tomio... jeśli kogoś pominąłem to bardzo przepraszam


    W skrócie, potrzebne i niezbędne są:
    a) MES 2.2 (lub nowszy)
    b) mikrofon z lampki sufitowej
    c) centralka B&M (jeśli chodzi o numery to nie wiem dokładnie jak to jest, mi Serath podrzucił centralkę zamienną wg ePer)
    d) okablowanie (od biedy można zrobić samemu, ale trzeba mieć minimum wtyczkę niebieską z centralki),
    e) multikierownica (ja już miałem więc o to mnie nie pytać).

    Dodatkowo można sobie kupić oryginalną wtyczkę USB, ale zwykła komputerowa wtyczka żeńska wystarczy (wiązka na 5 kabli)

    Wkrótce zrobię jakiegoś MANUAL'a i opiszę w nim po kolei co i jak.... a póki co idę na zasłużone piwo
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    CONGRATULATIONS, pomyśl teraz co zrobić z tą kapuchą co byś zostawił w ASO

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    No tak z tymi smsami to masz racje. Szkoda, bo fajny bajer. A niech służy ! , próby telefoniczne juz napewno były, jak wychodzą połączenia głosowe? Jest pogłos?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Gratki, czekam na relacje i zabieram się do kompletowania części

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Garstka informacji:
    - wiazka spod deski rozdzielczej około 100zł (ale nie trzeba jej miec, wystarczy miec wtyczke do modulu B&M),
    - port USB około 50zł (tez nie trzeba miec, mozna zrobić ze zwykłego komputerowego)
    - mikrofon około 70zl, ale udalo mi sie z cala lampka kupic. Mikrofon wyjety, lampke sprobuje sprzedac dalej. Nie wiem czy mozna inny zamontowac. Fabryczny ma dwa kabelki.
    - centralka 100-500zł... wkrotce wiecej szczegolow jak szukac centralki zeby na 100% chodzilo.

    Zatem przy dobrych wiatrach mozna sobie taki zestaw dolozyc za 200zł (robiac wiazke i USB samemu).
    Oczywiscie osobna kwestia jest MES 2.2, który jest programem płatnym... 50 Euro mozemy miec dla siebie pelna wersje lub odezwac sie do kogos, kto taki program ma.

    W MES przestawiamy moduly i robimy osiowanie proxy.

    Potem ewentualny update softu (u mnie na dzien dobry komunikat ENGLISH LANGUAGE UNAVAILABLE), wgranie polskiej robo-niuni i mozna sie cieszyc "blutaczem".


    Ktos zapyta- a po co tyle zabawy z B&M skoro mozna kupic gotowe zestawy typu BURY czy PARROT?
    Otóz:
    - jestem zwolennikiem fabrycznych rozwiazan
    - wspomniane instalacje maja ch**owe pilociki i mikrofony, ktore psuja "feng shui" w kokpicie,
    - brak sterowania z kierownicy (aczkolwiek ponoc za "zaledwie" 300zł można dokupić do PARROTA modul, ktory nam to umozliwi... no a sam PARROT jakos 400zl kosztuje).
    - no i najwazniejsze: satysfakcja z dokonania czegos, co do tej pory bylo uwazane za "nieoplacalne" a czasem wrecz "niemozliwe"

    Wady B&M?
    a) brak multipoint (w jednym czasie moze byc tylko jeden telefon uzywany... no ale pasazer moze sobie przeciez trzymac telefon w reku wiec to dla mnie zadna wada)
    b) brak streamowania muzyki przez Bluetooth, ale za to wysmienicie dziala MEDIA PLAYER (muzyka z pendrive'a mp3, wma, wav).
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Taczka, odpowiadając na Twoje pytanie: przy pierwszej rozmowie testowej bylo ponoc slychac poglos na poczatku, jednak po kilku sekundach rozmowy problem zniknal. Nie wiem tylko, czy tak bedzie juz zawsze czy po prostu centralka się "uczyła".
    Pożyjemy, zobaczymy.

    BTW mój mikrofon póki co wisi sobie z niedokońca wsadzonego radia na dniach planuję montaż w lampce + oczywiście zalecane na Alfaowners wygłuszenie mikrofonu.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stawu
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 2005r Sedan
    Postów
    440

    Domyślnie

    Gratulacje. Czekam na post w dziale zrób to sam. Chciałbym sobie dodać oryginalne B&M
    Alfa Romeo 146 1.4 TS '98, 156 1.8 TS '00, 159 1.9 JTDM '05

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Okablowanie to nasz na myśli kabel między B&M a radiem? Czy jeszcze coś innego? Mikrofon jest gdzie podłączony? Też pod radio?

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Tak.

    Z centralki B&M idzie:
    - 2 kable do body komputera
    - 2 kable do skrzynki bezpiecznikow przy body komputerze
    - 1 kabel uziemienie
    - 3 kable do radia
    - 5 kabli do USB
    - 2 kable do mikrofonu

    Z pamięci piszę, mogłem o czymś zapomnieć...


    U mnie okablowanie mikrofonu do lampki juz bylo, wystarczylo wpiac mikrofon w kostke pod (a wlasciwie nad) lampką i tylko wlutowac sie z istniejace kable w tunelu srodkowym (bo w tunelu srodkowym to sa slepe kable).
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Trochę rzeźby jest przy tym... pisząc kable masz na myśli pojedyncze przewody? Nie całe wiązki.

    BM trzeba kupić z przynajmniej kawałkami związek i etycznymi.

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  2. 147 2.0 selespeed, jaką prędkość udało sie w wydusic ?
    Utworzone przez italianovero w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 21:47
  3. Co udało mi się zepsuć
    Utworzone przez Lucas83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2010, 18:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory