Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Problem z przekaźnikiem/ rozrusznikiem Alfa Rome 1.9 JTS

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    21

    Unhappy Problem z przekaźnikiem/ rozrusznikiem Alfa Rome 1.9 JTS

    Witam,
    dziś wystąpił problem z odpaleniem mojej Alfy. Od kilku dni przy odpalaniu pojawiały się dziwne objawy. Tak jakby rozrusznik nie miał siły zakręcić. Ale po następnym odpaleniu nie pojawiało się to. Zdarzało się to co jakiś czas. Dziś postawiłem auto na dosłownie 5 minut i już nie odpalił. Aku jest ok. W ogóle nie słychać jak rozrusznik kręci. Jak otworzyłem maskę pojawił się taki zapach jakby coś się przepaliło. Na pycha auto normalnie odpala i jeździ. Kolega powiedział, że to nie jest wina rozrusznika, lecz przekaźnika. Jeżeli był by to rozrusznik to w ogóle auto by nie odpaliło niby...

    Proszę wypowiedzcie się na ten temat. Czy to trafna diagnoza, może ktoś miał taki przypadek?

    Jeżeli tak to może ktoś pokierować jak dokładnie co to może być, może się mylę. Czy to nie będzie któryś z tych przekaźników w prawej części komory silnika, koło akumulatora?
    Z tego co wiem, to przekaźniki to nie jest jakaś tam filozofia wymienić. Na Elearn- ie szukałem, lecz nic nie znalazłem.

    Proszę pomóżcie
    Ostatnio edytowane przez snabo ; 10-05-2015 o 22:42

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Bez oględzin nikt Ci nie odpowie na to pytanie... Może słaby akumulator, może rozrusznik wymaga regeneracji, może przekaźnik...
    Odnośnie przekaźnika poszukaj w instrukcji auta.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    21

    Domyślnie


    Może inaczej, zauważyłem, że jak próbuje odpalić, kilka razy, wychodze z auta i spoglądając na silnik słyszę jak ta część, zaznaczona na zdjęciu, jakoś dziwnie cyka... Jak odpiąłem kostke od niej i przypiąłem wyskoczyły mi błędy Hill Holdera, ABS i VDC... Co to może być za część? Może ktoś się orientuje... Przekaźniki niby ok. Bezpieczniki też. Jutro podepne pod kompa, to może coś mi pokaże...
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa_romeo__159_1_9_jts_progression_esp_7_ab_16_inches____5_2005_10_lgw.jpg
Wyświetleń:	575
Rozmiar:	78.7 KB
ID:	166521  

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    21

    Domyślnie




    Odczytałem błędy... Wyszła przepustnica... Może ktoś wie, czy można ją samemu jakoś naprawić, czy lepiej kupić nową/ używaną??
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	94.1 KB
ID:	166526   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	45.3 KB
ID:	166565  
    Ostatnio edytowane przez snabo ; 16-05-2015 o 14:01

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    21

    Domyślnie

    Problem zażegnany Skończyły się szczotki w rozruszniku. Gdyby ktos miał podobny problem kiedys, postaram sie stworzyć manual jak samemu naprawić taki problem.
    Co do przepustnicy to wyskoczył problem przez rozładowany akumulator. Dzieki za zainteresowanie i temat uważam za zamknięty

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Huberto
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał snabo Zobacz post
    Problem zażegnany Skończyły się szczotki w rozruszniku. Gdyby ktos miał podobny problem kiedys, postaram sie stworzyć manual jak samemu naprawić taki problem.
    Co do przepustnicy to wyskoczył problem przez rozładowany akumulator. Dzieki za zainteresowanie i temat uważam za zamknięty
    problem przepustnicy wyskoczył bo ją odpiąłeś to jest to co zaznaczyłeś na zdjęciu wyżej ;p

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    AR 159 2.2 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał snabo Zobacz post
    Problem zażegnany Skończyły się szczotki w rozruszniku. Gdyby ktos miał podobny problem kiedys, postaram sie stworzyć manual jak samemu naprawić taki problem.
    Co do przepustnicy to wyskoczył problem przez rozładowany akumulator. Dzieki za zainteresowanie i temat uważam za zamknięty
    Hej, chyba mam ten sam problem bo na zimnym silniku odpala bez problemu a jak się rozgrzeje to tylko cyka nie słychać rozrusznika. Zazwyczaj włączam i wyłączam dwa razy i ewentualnie wyjmuje kluczyk po czym samochód odpala. W jaki sposób zdiagnozowałeś ze skończyły sie szczotki w rozruszniku?

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    21

    Domyślnie

    Wykręciłem rozrusznik i na wianku był brak jednej szczotki. Blokuje wówczas "wirnik" i o to cały problem.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    AR 159 2.2 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Hej, u mnie okazał się winny przekaźnik, przy okazji zostały tez wymienione tuleje w rozruszniku łączny koszt 250 zł.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    odswiezam temat. U mnie identycznie. Na cieplym nie kreci wcale, nie odzywa sie. Rozrusznik po kompleksowej regeneracji. O jakim przekazniku mowi tutaj darko82 ???
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

Podobne wątki

  1. Problem z rozrusznikiem 2.4 jtd
    Utworzone przez Meler w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2015, 19:59
  2. [Oddam] Rome II Total Rome kod Steam
    Utworzone przez creaf w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 20:21
  3. problem z rozrusznikiem 147 JTD
    Utworzone przez fenovski0809 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 15:09
  4. Problem z rozrusznikiem?
    Utworzone przez stanki w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 20:44
  5. [155] Problem z rozrusznikiem
    Utworzone przez Chudy0 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 18:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory