Strona 10 z 23 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 228

Temat: pompa oleju w 2.0 JTDm

  1. #91
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Debrzno
    Auto
    Alfa GT JTD Alfa 159 JTD 2.0
    Postów
    117

    Domyślnie

    Panowie jest dość duży problem dziś odstawiłem auto do mechanika i po paru minutach dzwonił do mnie że niestety by ściągnąć miskę olejową trzeba zwalić skrzynie biegów co pociąga za sobą demontaż sanek,roboty na dwa dni.Chętnie to zrobi lecz wyznaczyłem inny termin bo teraz potrzebuje samochodu.

    - - - Updated - - -

    Pytanie do tych co zmieniali jak to wyglądało u was moja Alfa to manual czy u was demontowano skrzynie biegów?

  2. #92
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 jtdm 125 kw
    Postów
    22

    Domyślnie

    Lech Ja tu widze dwa problemy jeden to brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem lub brak chęci czytania starszych postow , a wątek jest wyjatkowo dobrze opisany a drugi problem to to mechanik

  3. #93
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Debrzno
    Auto
    Alfa GT JTD Alfa 159 JTD 2.0
    Postów
    117

    Domyślnie

    Rozmawiałem ponownie z mechanikiem po Twoim wpisie i stwierdził że demontaż jest możliwy ale istnieje problem z montażem miski trzeba przyłożyć równo, załapanie śrub od skrzyni biegów nie gwarantuje uszkodzeń gwintu oprócz tego daje gwarancje i solidnie wykonana robota to tylko ta z rzuceniem skrzyni biegów .Nie jestem mechanikiem ale robię u niego samochody od lat i myślę że nie wciskał by mi kitu.

  4. #94
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 jtdm 125 kw
    Postów
    22

    Domyślnie

    Da radę wymiana jest w miare prosta i nie powinna sprawic wiele trudności mechanikowi , nikt z wymieniajacych tą uszczekę w 159 nie zrzucał skrzyni , pewnie trzeba zachowac ostrożność przy montażu miski ale jak widac mozna, problem mają z oplem insygnią po 2010 tam faktyczne trzeba zrzucać skrzynie

  5. #95
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lech Zobacz post
    Panowie jest dość duży problem dziś odstawiłem auto do mechanika i po paru minutach dzwonił do mnie że niestety by ściągnąć miskę olejową trzeba zwalić skrzynie biegów co pociąga za sobą demontaż sanek,roboty na dwa dni.Chętnie to zrobi lecz wyznaczyłem inny termin bo teraz potrzebuje samochodu.

    - - - Updated - - -

    Pytanie do tych co zmieniali jak to wyglądało u was moja Alfa to manual czy u was demontowano skrzynie biegów?

    Bzdura nie ma potrzeby zrzucania skrzyni - zmien mechanika a i wczesniej zapytaj nastepnego czy umie zdjąc klejoną miskeęi później ją skleić przy montażu.

  6. #96
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Debrzno
    Auto
    Alfa GT JTD Alfa 159 JTD 2.0
    Postów
    117

    Domyślnie

    Uszczelka wymieniona mechanik dorobił sobie klucz do odkręcenia tych dwóch śrub od skrzyni biegów poszło gładko czas to godz 9.00 do 13.00 .O godz 13 pojawiłem się w warsztacie a tu nie miłe zaskoczenie okazało się że podczas montażu miski olejowej zblokował się bagnet poziomu oleju a raczej zakleszczył się .Więc rada dla następnych wyciągajcie bagnet oleju przy demontażu miski.Przy mnie demontowano miskę ponownie by odblokować bagnet czyli tłumik, mocowanie łapa silnika .spuszczenie oleju,mocowanie przegubu demontaż miski oczyszczenie silikonu czas operacji 2 godziny zalaniem ponownym silnika i skrzyni.Do domu wyjechałem 15.30 Jutro rano kontrola kontrolki ciśnienia oleju myślę że po raz pierwszy po nocy nie będzie żadnych komunikatów olejowych.

  7. #97
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lech Zobacz post
    Uszczelka wymieniona mechanik dorobił sobie klucz do odkręcenia tych dwóch śrub od skrzyni biegów poszło gładko czas to godz 9.00 do 13.00 .O godz 13 pojawiłem się w warsztacie a tu nie miłe zaskoczenie okazało się że podczas montażu miski olejowej zblokował się bagnet poziomu oleju a raczej zakleszczył się .Więc rada dla następnych wyciągajcie bagnet oleju przy demontażu miski.Przy mnie demontowano miskę ponownie by odblokować bagnet czyli tłumik, mocowanie łapa silnika .spuszczenie oleju,mocowanie przegubu demontaż miski oczyszczenie silikonu czas operacji 2 godziny zalaniem ponownym silnika i skrzyni.Do domu wyjechałem 15.30 Jutro rano kontrola kontrolki ciśnienia oleju myślę że po raz pierwszy po nocy nie będzie żadnych komunikatów olejowych.
    Pytanie poco był zlewany olej ze skrzyni?

  8. #98
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Debrzno
    Auto
    Alfa GT JTD Alfa 159 JTD 2.0
    Postów
    117

    Domyślnie

    Mi też to wydało się trochę dziwne ale olej ze skrzyni spuszczono bo poluzowany był przegub .Przy okazji skrzynia zalana została nowym olejem.Najważniejsze że komunikat ciśnienia oleju już z rana się nie pokazuje.

  9. #99
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Witam
    Dziś zakończyłem operację wymiany tej felernej uszczelki jak na razie komunikatu brak.
    Opiszę pokrótce dla wszystkich chętnych procedurę do samodzielnej wymiany.
    1.Wiadomo potrzebny podnośnik lub kanał.
    2.Potrzebne są klucze torxowe , klucze nasadowe 15-stka i 10tka
    3.Spuszczamy olej.
    4.Odkręcamy łapę silnika następnie mocowanie przegubu
    5.Wypinamy wtyczkę od czujnika oleju i wyciągamy wężyk od separatora oleju
    6.Odkręcamy rurę wydechową od dpf-a 2 nakrętki przy mocowani i jeszcze gumę podtrzymującą tą rurę wydechową tą zaraz na pierwszym łączeniu żeby się mogła cofnąć.
    7. Odkręcamy 2 śruby przy skrzyni biegów klucz 15.
    8. Teraz miska olejowa . Jest 10 śrub nie pamiętam teraz na jaki torx, plus 4 śruby na torx 40 te dwie przy skrzyni mają trudny dostęp, bo są one lekko schowane za kołem zamachowym. Ja kupiłem zwykłe długie torxy za 25 zyka wziąłem właśnie tego torx 40 i wygiąłem go lekko w imadle, nie są one mocno przykręcone więc łatwo się wykręcają. Gorzej je z powrotem wkręcić trochę kombinacji.
    9.Najtrudniej to w sumie zdjąć samą miskę bo jest mocno sklejona, trzeba delikatnie obstukać młotkiem gumowym poruszać tak aby zrobić szparę by wcisnąć jakiś cienki nożyk. Ja użyłem nożyka do tapet bo tylko taki miałem pod ręką, włożyć go i przeciąć silikon, niestety miskę trzeba w dwójkę odrywać bo trzyma jak ja cię pierdu.
    10.Wymieniamy uszczelkę
    11.Czyścimy silikon z miski i bloku silnika odtłuszczamy, nakładamy silikon na miskę ja użyłem czarnego z WURTHA. Teraz trudniejsza rzecz założenie miski z powrotem do silnika żeby nie wysmarować wszystkiego dookoła silikonem, dwie osoby są praktycznie musowe.
    12.Reszta w odwrotnej kolejności.
    Ja zostawiłem na całą noc zanim zalałem nowym olejem, runda sprawdzająca do zagrzania silnika i sprawdzenie czy fuszerki nie odwaliliśmy. Brak wycieku można zakładać osłonę silnika i cieszyć się brakiem komunikatu.
    p.s
    Później podam momenty dokręcania śrub bo teraz nie mam pod ręką Elearna.
    Ostatnio edytowane przez krzystof ; 30-12-2015 o 20:13

  10. #100
    Użytkownik Świeżak Avatar krzys
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łańcut
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 jtdm SW. Jest Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 170ps , Honda FR-V 2.2 i-CTDI
    Postów
    53

    Domyślnie

    Witam
    dziękujemy za szczegółowy manual, jaki czas całej operacji?


    ps, 159 w Szczecinie juz nieaktualne...

Podobne wątki

  1. [146] Pompa oleju
    Utworzone przez goska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 10:38
  2. [146] Pompa Oleju i Pompa Wspomagania
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 15:49
  3. [146] pompa oleju
    Utworzone przez krzyś345 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 20:55
  4. [156] pompa oleju jtd
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory