Strona 5 z 23 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 228

Temat: pompa oleju w 2.0 JTDm

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm Sport Plus Berlina
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Fundamentalnie się z tym nie zgadzam. Im później pojawia się ciśnienie tym dłużej auto pracuje na sucho i niszczą się głównie panewki. Kiedyś rajdowe samochody odpalało się tak, że najpierw kręciło się rozrusznikiem, żeby pojawiło się ciśnienie i dopiero wtedy załączało się zasilanie paliwem. Właśnie po to, żeby zminimalizować pracę motoru bez dostatecznego ciśnienia oleju.

    Nie wiem skąd to bagatelizowanie problemu ciśnienia oleju...

    Zgadzam się z wypowiedzią w 100%,

    sterownik widzi obroty silnika a nie ma odpowiedniego ciśnienia oleju, po chwili pompa nabije i komunikat znika.
    Na postoju dziurawą uszczelką olej spływa do miseczki.

    Uszczelka jest generalnie taka jak na zdjęciach kolegi od czarnego TI . Najlepiej wpisać na fiat auto parts numer vin , wejść w smarowanie silnika i jest na pierwszym rysunku


    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...-engine-2.html


    "Hello, problem solved. Must replace seal gasket between the oil pump and the pump intake. Gasket number 16 in FIG. After the exchange, it does not come any warning message about "Insufficient oil pressure warning stop the engine"

    http://insignia-club.pl/ci-nienie-oleju-t467.html


    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	emaps.jpg
Wyświetleń:	403
Rozmiar:	97.3 KB
ID:	179538   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	t-sn-ní (2).jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	30.5 KB
ID:	179539  
    Ostatnio edytowane przez kedzior303 ; 29-09-2015 o 21:05

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Decyzja zapadła. Jutro jadę do mojego magika zamówię uszczelki i ogarnie ten temat. Na oleju zrobilem może 200km wiec zaleje go z powrotem.

  3. #43
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 jtdm 125 kw
    Postów
    22

    Domyślnie

    witam
    u mnie też pojawil się problem z komunikatem o niskim cisnieniu, problem ten występuje tylko jak spada temperatura ponizej 5 stopni celciusza teoria z uszczelką trochę mi nie pasuje bo jesli jest dziurawa to olej spływa niezależne od temp.Jesli ktos ma ten komunikat za kazdym razem niezaleznie od temp otoczenia to faktycznie moze byc ta uszczelka.Ja stawiam na czujnik cisnienia i jego kalibracje olej gestnieje i pompa sekunde dłużej musi popracowac by osiągnąć wymagane cisnienie czujnik reaguje na tą zwłokę .Jesli komunikat wyswietla sie tylko w "zimie" na sekunde lub dwie tuż po odpaleniu i po dłuszym postoju to bym sie za bardzo nie przejmował

    - - - Updated - - -

    witam
    u mnie też pojawil się problem z komunikatem o niskim cisnieniu, problem ten występuje tylko jak spada temperatura ponizej 5 stopni celciusza teoria z uszczelką trochę mi nie pasuje bo jesli jest dziurawa to olej spływa niezależne od temp.Jesli ktos ma ten komunikat za kazdym razem niezaleznie od temp otoczenia to faktycznie moze byc ta uszczelka.Ja stawiam na czujnik cisnienia i jego kalibracje olej gestnieje i pompa sekunde dłużej musi popracowac by osiągnąć wymagane cisnienie czujnik reaguje na tą zwłokę .Jesli komunikat wyswietla sie tylko w "zimie" na sekunde lub dwie tuż po odpaleniu i po dłuszym postoju to bym sie za bardzo nie przejmował

  4. #44
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Z ciśnieniem oleju nigdy bym nie ryzykował. Tym bardziej, że jest to już opisana bolączka, koszt naprawy nie jest wielki, a może nam uratować kilku tysięcy za remont silnika.
    Były: Alfa SW 156 2004r 1.9 JTD 16v 140km, Alfa SW 159 2007r 2.4 JTDm Q4 210km
    Jest: Alfa SW 159 TI 2010r 2.0 JTDM 170km

  5. #45
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał szejk Zobacz post
    Z ciśnieniem oleju nigdy bym nie ryzykował. Tym bardziej, że jest to już opisana bolączka, koszt naprawy nie jest wielki, a może nam uratować kilku tysięcy za remont silnika.
    Generalnie ten sygnał jest spóźniony do tego co faktycznie się dzieje w silniku. Silnik już własciwie normalnie pracuje jak pojawia sie komunikat. Zresztą zawsze się to dzieje jak jest zimno i tylko przy pierwszym odpaeniu samochodu. W czasie dnia już tego nie ma.

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm Sport Plus Berlina
    Postów
    60

    Domyślnie

    U mnie też na początku sytuacja była kiedy było zimno. A jak jest zimno olej jest gęsty i nie zaciąga go tak jak przy temperaturze na plusie, nie wiem Panowie mnie i innym z alfaowner i insigni pomogła wymiana uszczelki a co do czujnika to była pierwsza rzecz jaką podmieniałem ....

    - - - Updated - - -

    U mnie też na początku sytuacja była kiedy było zimno. A jak jest zimno olej jest gęsty i nie zaciąga go tak jak przy temperaturze na plusie, nie wiem Panowie mnie i innym z alfaowner i insigni pomogła wymiana uszczelki a co do czujnika to była pierwsza rzecz jaką podmieniałem ....<br>

    I tak jak pisze "ris" komunikat pojawia się po chwili od odpalenia

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jeżeli ASO ma instrukcję wymiany uszczelki na nową to znaczy, że powinno tak się robić

    Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #48
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Nie ważne, czy sygnał jest spóźniony czy jakikolwiek inny. Sterownik odczytał przy rozruchu za niskie ciśnienie, które faktycznie wystąpiło i należy coś z tym zrobić.
    Będę obserwował u siebie czy też mnie to dopadnie.
    Były: Alfa SW 156 2004r 1.9 JTD 16v 140km, Alfa SW 159 2007r 2.4 JTDm Q4 210km
    Jest: Alfa SW 159 TI 2010r 2.0 JTDM 170km

  9. #49
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzidek36 Zobacz post
    u mnie też pojawil się problem z komunikatem o niskim cisnieniu, problem ten występuje tylko jak spada temperatura ponizej 5 stopni celciusza teoria z uszczelką trochę mi nie pasuje bo jesli jest dziurawa to olej spływa niezależne od temp.
    Spływa niezależnie od temperatury, a jak jest zimno to olej jest gęsty i pompie oleju dłużej zajmuje nabicie ciśnienia.

  10. #50
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Dobra trzeba zrobić tylko dlaczego funkcjonują dwa różne numery katakogowe na tą sama uszczelkę ?

    - - - Updated - - -

    Według tego co kolega kedzior303 wyżej podał numer 71 749 352 to jest uszczelka o innym kształcie niż u kolego kamorado.

    https://www.fiat-autoparts.com/pl/ka...wanie#71749352

    nr (18)

Podobne wątki

  1. [146] Pompa oleju
    Utworzone przez goska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 10:38
  2. [146] Pompa Oleju i Pompa Wspomagania
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 15:49
  3. [146] pompa oleju
    Utworzone przez krzyś345 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 20:55
  4. [156] pompa oleju jtd
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory