Strona 20 z 23 PierwszyPierwszy ... 1011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 228

Temat: pompa oleju w 2.0 JTDm

  1. #191
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    34

    Domyślnie

    Witam
    A czy w silnikach 1.9 jtdm 8v też występuje ta uszczelka smoka bo mi jak odpalałem auto poniżej 4 C to też mi wyświetla komunikat o niskim ciśnieniu oleju a jak jest powyżej 4C to się nie wyświetla?
    Ostatnio edytowane przez Bio123 ; 02-04-2020 o 13:58

  2. #192
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bio123 Zobacz post
    Witam
    A czy w silnikach 1.9 jtdm 8v też występuje ta uszczelka smoka bo mi jak odpalałem auto poniżej 4 C to też mi wyświetla komunikat o niskim ciśnieniu oleju a jak jest powyżej 4C to się nie wyświetla?
    W 1.9 i 2.4 jest to inaczej rozwiązane, i konstrukcja pompy/smoka nie powoduje takiej sytuacji.
    Na początek zrobił bym pomiar ciśnienia oleju, płukanie układu smarowania i wymienił olej z filtrem na dobre jakościowo.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #193
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    34

    Domyślnie

    Hej dzięki za odpowiedź już jestem umówiony na wizytę z Alfa do dobrego fachowca niestety musze czekać do 16 kwietnia bo wcześniej mnie nie wciśnie, i się denerwuje bo nie wiem czy mogę jezdzic czy raczej nie ruszać auta do wizyty ?

  4. #194
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    34

    Domyślnie

    Witam
    Samochód sprawdzony był robiony pomiar oleju filtry płyny wymienione mianowicie co wyszło, przy rozruchu na biegu jałowym pan mówił że ciśnienie skacze ale po wbiciu biegu i jeździe wszystko się wyrównuje tak więc fachowiec mówił że trzeba się dostać do pompy oleju bo może trzeba będzie ja uszczelnić albo wymienić więcej może powiedzieć jak się tam dostanie , moje pytanie jest takie do was czy 800 zł za dostanie się do pompy oleju to dużo??, mówił że musi rozebrać część rozrządu wysunąć trawers i coś tam jeszcze nie pamiętam co następnie może sprawdzic co tam się dzieje koszt nowej pompy to około 710 zł mówił gdyby była konieczność nowej pompy głównie mnie interesuje czy za dostanie się do pompy oleju to 800 zł to dużo czy nie ??

  5. #195
    Użytkownik Świeżak Avatar Dugit
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    159 SW 2.0JTDm i 156 SW 1.9JTD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Taniej będzie zdemontować miskę olejową i sprawdzić uszczelnienie smoka bo to pewnie jest problemem. Jeśli uszczelka będzie w idealnym stanie to dopiero wtedy rwać pompę oleju.

  6. #196
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dugit Zobacz post
    Taniej będzie zdemontować miskę olejową i sprawdzić uszczelnienie smoka bo to pewnie jest problemem. Jeśli uszczelka będzie w idealnym stanie to dopiero wtedy rwać pompę oleju.
    Hej ja mam silnik 1.9jtdm 8v a w nim nie ma uszczelki smoka pisze w tym temacie bo skoro już zacząłem to dokończę i napisze jak to się wszystko skończy i co było przyczyną może komuś kiedyś z tym silnikiem się przyda.

  7. #197
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bio123 Zobacz post
    Hej ja mam silnik 1.9jtdm 8v a w nim nie ma uszczelki smoka pisze w tym temacie bo skoro już zacząłem to dokończę i napisze jak to się wszystko skończy i co było przyczyną może komuś kiedyś z tym silnikiem się przyda.
    Możliwe, że pompa jest w kiepskim stanie.
    Co do kosztów, to normalna cena za taką operację.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #198
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Możliwe, że pompa jest w kiepskim stanie.
    Co do kosztów, to normalna cena za taką operację.
    Hej dzięki za info a powiedz mi jakie ciśnienie oleju jest prawidłowe ile bar powinno być ?

  9. #199
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    34

    Domyślnie

    Witajcie problem rozwiązany nie trzeba było rwać pompy winowajcą w silniki 1.9jtdm 8v 120 km była uszczelka smoka.

  10. #200
    Użytkownik Świeżak Avatar hakum
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    43

    Domyślnie

    Witam, osobiście nie mam żadnego komunikatu, jednak przy odpalaniu przy dłuższym postoju np. 1 dzień silnik chodzi trochę inaczej. Dopiero po 2s. słyszę że chodzi tak jak powinien, tj jednolity dźwięk (cichnie). Gdy nagram filmik ktoś będzie w stanie powiedzieć mi czy mam się czym matrtwić?

Podobne wątki

  1. [146] Pompa oleju
    Utworzone przez goska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 10:38
  2. [146] Pompa Oleju i Pompa Wspomagania
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 15:49
  3. [146] pompa oleju
    Utworzone przez krzyś345 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 20:55
  4. [156] pompa oleju jtd
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory