Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 228

Temat: pompa oleju w 2.0 JTDm

  1. #201
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Jak nagrasz i wrzucisz to będzie się to dało ocenić, a tak to na jakiej podstawie mamy powiedzieć, czy to co nagrasz się do czegoś przyda?

  2. #202
    Użytkownik Świeżak Avatar hakum
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    43

    Domyślnie

    To tak, zrobiłem płukankę przy wymianie oleju. Zalałem nowym. Chodzi dużo lepiej.. Tylko to odpalanie zobaczcie sami na filmiku, proszę zwrócić uwagę że po około 2s. silnik przestaje tak mocno klepać. Dodam że przy zimnym rozruchu, potrafi zatrzepać mocno silnikiem. To co szumi przy pracy silnika to koło pasowe
    Dodatkowo zdjęcie z ECU na podgląd dawek wtrysków. Czy to normalne proporcje?






    http://
    Ostatnio edytowane przez hakum ; 20-06-2020 o 16:13

  3. #203
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    jaki olej zalałeś?

  4. #204
    Użytkownik Świeżak Avatar hakum
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    43

    Domyślnie

    Liquid Molly 5w30, wcześniej był lany też tylko 5w30 taki i żaden inny, tylko producent taki jak w ASO mają
    Ostatnio edytowane przez hakum ; 21-06-2020 o 00:44

  5. #205
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    193

    Domyślnie

    Z tego co widzę nie ma chyba nikogo, kto miałby podobne problemy z uszczelką smoka w rozumieniu sygnalizacji niskiego ciśnienia w Giulietta 2.0 JTDm2.
    Akurat jestem na etapie robienia rozrządu i rozważałem prewencyjną wymianę. Auto ma 194 tyś i póki co nie mam objawów. Nie wierzę, że nie ma Julek z przelotem powyżej 200 tyś km ale są tylko informacje o prewencyjnych wymianach i twardych uszczelkach, które nomen omen oryginalnie są twarde.
    Pozostaje jeszcze ryzyko, że nie tylko nic to nie da, ale przy pechu i niekompetencji mechanika zaszkodzi.
    Jeśli ktoś ma taki motor w Julce i zrobił tą wymianę z konieczności, a nie ze strachu po naczytaniu lub wysłuchaniu opinii o dramatycznych konsekwencjach, to niech napisze.
    Pzdr.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  6. #206
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    Z tego co widzę nie ma chyba nikogo, kto miałby podobne problemy z uszczelką smoka w rozumieniu sygnalizacji niskiego ciśnienia w Giulietta 2.0 JTDm2.
    Akurat jestem na etapie robienia rozrządu i rozważałem prewencyjną wymianę. Auto ma 194 tyś i póki co nie mam objawów. Nie wierzę, że nie ma Julek z przelotem powyżej 200 tyś km ale są tylko informacje o prewencyjnych wymianach i twardych uszczelkach, które nomen omen oryginalnie są twarde.
    Śmiem twierdzić, że nie widziałeś nowej uszczelki, która jest miękka, natomiast stara pęka przy próbie wygięcia wargi. Stare poza tym przy położeniu obok nowej są zdecydowanie niższe, ponieważ są odkształcone. Komunikat zazwyczaj pojawia się w czasie mrozu, kiedy to guma jest na tyle twarda, że nie uszczelnia, i ciśnienie znika całkowicie.

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    Pozostaje jeszcze ryzyko, że nie tylko nic to nie da, ale przy pechu i niekompetencji mechanika zaszkodzi.
    Jeśli ktoś ma taki motor w Julce i zrobił tą wymianę z konieczności, a nie ze strachu po naczytaniu lub wysłuchaniu opinii o dramatycznych konsekwencjach, to niech napisze.
    Pzdr.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Uszczelki należy wymieniać co około 100 kkm, ponieważ jest to najbardziej optymalny okres, i niczym nie grozi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał hakum Zobacz post
    Liquid Molly 5w30, wcześniej był lany też tylko 5w30 taki i żaden inny, tylko producent taki jak w ASO mają
    Czy poza wymianą uszczelki było robione czyszczenie miski olejowej i smoka ?
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #207
    Użytkownik Świeżak Avatar hakum
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    43

    Domyślnie

    Właśnie nie wiem czy kiedykolwiek była robiona uszczelka. Na fakturach nic nie mam, dzwoniąc do ASO też nie mają informacji.
    Ogólnie mogło się tak robić już przed zakupem.

    Jednak teraz jeżdżąc na co dzień autem, zaczyna mnie to martwić.
    A jak mają się do tematu popychacze hydrauliczne?

    - - - Updated - - -



    Czy poza wymianą uszczelki było robione czyszczenie miski olejowej i smoka ?[/QUOTE]

  8. #208
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Czeka mnie zaraz wymiana oleju, więc postanowiłem prewencyjnie wymienić uszczelkę i u siebie, chociaż żadnych przesłanek nie zauważyłem ale samochód ma już 225k (Giulietta 2.0 2010). Aktualnie uszczelka w ASO 83zł, po wymianie wrzucę zdjęcia porównawcze dla potomnych - możliwe, że uszczelka nigdy nie była wymieniana i będzie eksponat po 225k km)

  9. #209
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Sprawdź jak wyglądają panewki, miska i tak będzie zdjęta, wiec dostęp idealny. U mnie żółta warstwa była lekko wytarta, smok robiony przy 216tys km przez poprzedniego właściciela, ja ściągałem przy 255tys i wymieniłem jedno i drugie na nowe.

  10. #210
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Jestem już po wymianie, poniżej wrzucam zdjęcie porównawcze starej i nowej uszczelki. Samochód ma 225tys km, poprzednia uszczelka to jeszcze ten poprzedni model (wycofany w 2016), nie wiem czy kiedykolwiek była wymieniana. Zdjęcie miski w giulietcie jest trochę bardziej problematyczne niż się wydawało bo w moim przypadku samo odkręcenie tłumika nie wystarczyło, musiałem jeszcze poluzowac obejmę dpfa żeby zyskać kilka dodatkowych milimetrów luzu i jakoś ją wyciągnąć. W każdym razie operacja zakończona sukcesem, pacjent przeżył

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2796.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	62.5 KB
ID:	281196Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2797.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	67.3 KB
ID:	281197

Podobne wątki

  1. [146] Pompa oleju
    Utworzone przez goska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 10:38
  2. [146] Pompa Oleju i Pompa Wspomagania
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 15:49
  3. [146] pompa oleju
    Utworzone przez krzyś345 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 20:55
  4. [156] pompa oleju jtd
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory