Strona 22 z 23 PierwszyPierwszy ... 121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 228

Temat: pompa oleju w 2.0 JTDm

  1. #211
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 jtdm 1.9 8V 120KM
    Postów
    27

  2. #212
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Witam

    Pytanie o wymianę "słynnej" uszczelki, jednak jeszcze nie zadawane w tym temacie. Tutaj jest link do filmiku, który opisuje jej wymianę na sposób ze zdjęciem miski oleju:

    https://youtu.be/fXT8WReHzZo

    Jednak znajduje się w nim jedna informacja, która mnie zaintrygowała: "łatwiej jest zdjąć miskę olejową niż pompę oleju, bo żeby zdjąć pompę oleju, trzeba wymontować cały układ paska rozrządu.". Minuta:1:16 jak poniżej:

    https://youtu.be/fXT8WReHzZo?t=76

    Czy w związku z tą informacją, jeśli planuję również wymianę rozrządu, przy zdjętym rozrządzie wystarczy odkręcić tylko pompę oleju, bez konieczności zdejmowania miski oleju i będzie dostęp do tej uszczelki?

    Jak widać na załączonych zdjęciach po zdjęciu paska rozrządu chyba powinno móc się odkręcić tą część (zdjęcie 1). Na drugim zdjęciu widać, że to jest demontowalna część. Jednak nigdy wcześniej tego nie robiłem, więc nie jestem pewny czy to takie proste jak wygląda. Ktoś z Was robił to w ten sposób lub wie czy jest taka możliwość wymiany tej uszczelki w ten sposób?




  3. #213
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Jeśli chcesz to zrobić dobrze, zdejmij miskę i nie kombinuj.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #214
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Jeśli chcesz to zrobić dobrze, zdejmij miskę i nie kombinuj.
    Masz rację, chcę to zrobić dobrze, stąd moje pytanie Ale z komentarza domyślam się, że nigdy w ten sposób co opisałem tego nie robiłeś. Chyba, że przedstawisz mi logiczne dowody, że nie Nie mam jeszcze doświadczenia, ale jeśli mam rację to wydaje mi się, że kombinowaniem bardziej jest zdjęcie całej miski jeśli łatwiejszy ma się dostęp przy zdjętym rozrządzie. Bez rozrządu to trzeba poodkręcać kilka dodatkowych elementów i cały silikon zdjąć. A tak sobie myślę, że w wypadku zdjętego rozrządu to wystarczy tylko dodatkowo odkręcić pompę oleju i najwyżej przy ponownym montażu nałożyć sylikon tylko w tym miejscu.

    A czy ktoś z Was może próbował to zrobić w ten sposób lub ma potwierdzoną informację od kogoś kto to robił?

  5. #215
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa 159 2.0 jtdm TI
    Postów
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał saminho7 Zobacz post
    Masz rację, chcę to zrobić dobrze, stąd moje pytanie Ale z komentarza domyślam się, że nigdy w ten sposób co opisałem tego nie robiłeś. Chyba, że przedstawisz mi logiczne dowody, że nie Nie mam jeszcze doświadczenia, ale jeśli mam rację to wydaje mi się, że kombinowaniem bardziej jest zdjęcie całej miski jeśli łatwiejszy ma się dostęp przy zdjętym rozrządzie. Bez rozrządu to trzeba poodkręcać kilka dodatkowych elementów i cały silikon zdjąć. A tak sobie myślę, że w wypadku zdjętego rozrządu to wystarczy tylko dodatkowo odkręcić pompę oleju i najwyżej przy ponownym montażu nałożyć sylikon tylko w tym miejscu.

    A czy ktoś z Was może próbował to zrobić w ten sposób lub ma potwierdzoną informację od kogoś kto to robił?
    Prawdopodobnie nikt nie próbował tego robić w ten sposób co Ty chcesz bo na oko widać że tak się nie da..
    Chyba że wał wciśniesz do bloku silnika
    Elementy pompy wchodzą do miski poniżej jej krawędzi.

    No chyba że się mylę i po skosie to jakoś wyjdzie ale wątpię..

  6. #216
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał saminho7 Zobacz post
    A czy ktoś z Was może próbował to zrobić w ten sposób lub ma potwierdzoną informację od kogoś kto to robił?
    Nie da się zdjąć pompy oleju bez zdjęcia miski, czy to wystarczające, logiczne, wytłumaczenie ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał grysiek Zobacz post

    No chyba że się mylę i po skosie to jakoś wyjdzie ale wątpię..
    Nie mylisz się.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #217
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Nie da się zdjąć pompy oleju bez zdjęcia miski, czy to wystarczające, logiczne, wytłumaczenie ?
    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pompa jest przykręcona też do miski, dlatego oczywiście biorę pod uwagę, że trzeba odkręcić 4 poniższe śruby w misce, aby zdjąć pompę:



    I pozostaje 8 dodatkowych śrub od strony rozrządu:



    No i jeszcze zastanawia minie ta śruba, czy da się ją odkręcić bez problemu, skoro jest ruchoma:



    Jedyne w czym mogę się mylić to czy po odcięciu kleju/silikonu wokół pompy uda się wyciągnąć tą pompę, bo np. dół będzie blokować. Ale wydaje mi się, że jak najpierw odchylę górę to potem dół, który wchodzi w miskę, powinien pod kątem wyjść bez problemu.

  8. #218
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał saminho7 Zobacz post
    Ale wydaje mi się, .
    A ja to wiem dokładnie, i dlatego napisałem jak wyżej
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #219
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    A ja to wiem dokładnie, i dlatego napisałem jak wyżej
    W porządku, możesz mieć rację. A mógłbyś mi tylko wytłumaczyć, dlaczego to nie jest możliwe. Co przeszkadza w zdjęciu tej pompy w sposób opisany przeze mnie (czyli bez zdjęcia miski)? Zaznaczę, ze odpowiedź "miska" mnie nie usatysfakcjonuje

    Chodzi o te dolne elementy pompy, które wchodzą w miskę? Nie da się ich wyjąć jeśli odkręcę wszystkie śruby przy pompie, odetnę silikon i podniosę tą pompę do góry? Czy raczej jeszcze jakiś inny element przeszkadza w wyjęciu jej?

  10. #220
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał saminho7 Zobacz post
    odetnę silikon i podniosę tą pompę do góry?
    Pompy oleju nie da się podnieść, ona jest wsunięta na wał korbowy, i nie ma możliwości takiego ruchu bez zdjęcia miski.
    Po twoich postach widzę, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, więc dlatego nie zrozumiesz o co chodzi.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. [146] Pompa oleju
    Utworzone przez goska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 10:38
  2. [146] Pompa Oleju i Pompa Wspomagania
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 15:49
  3. [146] pompa oleju
    Utworzone przez krzyś345 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 20:55
  4. [156] pompa oleju jtd
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory