Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 345678910111213
Pokaż wyniki od 121 do 127 z 127

Temat: Chip tuning CONMIR

  1. #121
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Warwickk Zobacz post
    Teraz to w sumie zaczynam się martwić jak tak czytam wasze wypowiedzi.
    Ja swoim 2.4 zrobiłem nalot około 12tys kilometrów i oleju nigdy nie dolewałem, wymieniałem go dwa razy i stan zawsze taki sam (często sprawdzam bagnetem) a nawet powiedziałbym, że jest go więcej... Od zawsze ubywa mi chłodniczego ale żadnych skutków tego nie widzę, żadnego dymienia, moc ma od dwóch lat taką samą, nie czuje różnic.

    Aktualnie ma 220tys kilometrów i w tym miesiącu planuje usunięcie DPF-a.
    Na forum KIA (na coś trzeba było AR zmienić) twierdzą, że jak oleju przybywa to się paliwo przedostaje

  2. #122
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Na forum KIA (na coś trzeba było AR zmienić) twierdzą, że jak oleju przybywa to się paliwo przedostaje
    Nie tylko na forum Kia. Alfa to mój pierwszy samochód z dpf - troche o tym poczytalem. Kumpel z mazda 6 też mial ten problem. Zle wypalanie dpf (np przerwanie cyklu) powoduje, ze paliwo dotryskiwane zeby wypalić dpf sie nie wypala, tylko splywa do miski. To powoduje wzrost poziomu oleju. Koa, alfa czy mazda - to samo. Aczkolwiek niemtore auta maja 5 wtrysk - bezpośrednio do samego dpfa. Sprytne rozwiązanie, wtedy ten minus z posiadania dpf jest rozwiazany

  3. #123
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    Nie tylko na forum Kia. Alfa to mój pierwszy samochód z dpf - troche o tym poczytalem. Kumpel z mazda 6 też mial ten problem. Zle wypalanie dpf (np przerwanie cyklu) powoduje, ze paliwo dotryskiwane zeby wypalić dpf sie nie wypala, tylko splywa do miski. To powoduje wzrost poziomu oleju. Koa, alfa czy mazda - to samo. Aczkolwiek niemtore auta maja 5 wtrysk - bezpośrednio do samego dpfa. Sprytne rozwiązanie, wtedy ten minus z posiadania dpf jest rozwiazany
    Z dodatkowym wtryskiem który z tego co wiem używa Toyota jest jeszcze jedno małe ale o którym nikt nie mówi. Nie wlicza się do zużycia paliwa podawanego przez komputer.
    Aczkolwiek rozwiązanie bardzo dobre i skuteczne i jakoś nie słyszałem żeby w Toyotach pękały głowice...

    Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka

  4. #124
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    w transitach tez to jest uzywane (np stad to wiem https://youtu.be/GPDjvUHNdjQ?t=1394 )

    "Nie wlicza się do zużycia paliwa podawanego przez komputer."

    no, ale skoro dpf sie wypala raz na 400-500km to duzo oszukane to nie bedzie, zreszta mam u siebie srednie spalanie na komputerze 6,9, a w rzeczywistosci z tankowania mam 7,4l z 800km na baku.

  5. #125
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Tyle sie tu dzieje ze mi nie sposob przejsc obojetnie, ale robie to w najblizszym czasie, ostatni raz.
    1. Kto do kogo dzwonil
    Sytuacja byla nastepujaca. Kolo godziny 15 JA dzwonie do fachowca jak sytuacja, poniewaz wstepnie bylismy umowieni ze na 16 bede a musze taksowke umowic. Dostaje informacje ze wyrzuca 150 koni, ale ze gory nie trzyma i pojawil sie jakis stuk. Zapytalem czy cos jest nie tak, dostalem odpowiedz ze najprawdopodobniej katalizator i ze WROCA DO 2 wersji softu bo tam bylo najlepiej(odnosnie tej "gory"). Szczerze, nie wiem jak zmiana softu mialaby tu pomoc w ewentualnej usterce mechanicznej jesli takowa byla, mam na mysli stuki, ale skoro "fachowiec" uwaza, ze bedzie probowac, to przeciez nie bede podwazal jego opinii. A to wciskanie kitu ze niby ja nalegalem na jak najwiecej koni zeby zbudowac moj wizerunek jako gówniarza ktory przyjezdza i chce "jak najwiecej koniuf" i ze niby ja "nakazalem" tunerowi robic mapy za wszelka cene to jest szczyt bezczelnosci w tym calym zdarzeniu
    2. Ekspertyzy
    Oczywiscie zarzucacie mi czemu sie nie bije o swoje prawa. Tak jak pisalem, ja nie chcialem nikogo obwiniac nie wiedzac, co sie tak naprawde stalo, a nie wiedzialem ani ja, ani tuner w tamtym momencie. Tuner powiedzial ze w ciagu miesiaca nie bedzie u nich mozliwosci ewentualnej naprawy ze wzgledu na ilosc pracy, najprawdopodobniej chodzilo o mechanika naprzeciwko, wiec samochod laweta polecial do mechanika, ktory to po rozbiorce zdementowal ich sugestie, probowalem pozniej wyjasnic cala sytuacje jeszcze telefonicznie, a jak sie skonczyla cala proba porozumienia juz pisalem. Jak juz wspominalem, ja potrzebuje samochodu od zaraz, slyszac o tym jak to dlugo potrafi trwac taka sprawa postanowilem dzialac. A to ze sa jakies inne opcje wyjscia z takiej sytuacji by umozliwic mi jak najszybsza naprawe samochodu, coz, nie wiedzialem, zobaczymy.
    Wiecej nie napisze w najblizszym czasie, chodzby byly kolejne sugestie

  6. #126
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    ale ze gory nie trzyma i pojawil sie jakis stuk

    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    usterce mechanicznej jesli takowa byla, mam na mysli stuki
    a nie chodziło czasem o spalanie stukowe?



    Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Oczywiscie zarzucacie mi czemu sie nie bije o swoje prawa. Tak jak pisalem, ja nie chcialem nikogo obwiniac nie wiedzac, co sie tak naprawde stalo, a nie wiedzialem ani ja, ani tuner w tamtym momencie.
    i co się tak naprawdę (fizycznie) stało w silniku?
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  7. #127
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    AR
    Postów
    48

    Domyślnie

    Żeby trochę stonować wątek to powiem, że dzisiaj odebrałem swoją 159 po pracy w Conmir. Wszystko działa tak jak chciałem i jestem zadowolony. W mojej opinii pełen profesjonalizm.

Podobne wątki

  1. CHIP Tuning JTD?
    Utworzone przez samsung12 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 19:42
  2. Chip tuning CONMIR
    Utworzone przez aromeo w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2016, 17:12
  3. CHIP TUNING 1.9 jtd???
    Utworzone przez P.E.S w dziale Emigranci
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 23:50
  4. [166] Chip-tuning
    Utworzone przez bella-hella w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:12
  5. Chip tuning TS
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-11-2007, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory