Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 157

Temat: Sanki/belka oraz inne metalowe czesci zawiasu vs. korozja

  1. #141
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 159 1,9 16v
    Postów
    532

    Domyślnie

    słabo te alfy sa zabezpieczone

  2. #142
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    156 2.5V6 był; 156 2.4jtd był;166 2.4 JTD 03`; 159 2.4JTDm - jest
    Postów
    59

    Domyślnie

    Dziś zajrzałem pod swoją na podnośniku. Zardzewiałe sprężyny i amortyzatory poszły do wymiany. Podłoga jak nowa, ale sanki tragedia. Całe w "powierzchownej rdzy". Kupuję puszkę hammeraita póki da się to jeszcze uratowaći działam

  3. #143
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    ja bym wtrysnął jeszcze jakąś konserwację do środka przez otwory żeby tam te procesy korozji też spowolnić.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #144
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekw1985 Zobacz post
    słabo te alfy sa zabezpieczone
    słabo to są mazdy. jeśli chodzi o 159 to nie jest źle, głównie te sanki to na poziomie mazdy, reszta OK. czasem coś z progami się dzieje bo tam się napycha piasek/błoto i stoi woda wiecznie, ale też nie piszemy o autach <10 lat tylko raczej znacznie powyżej. nie wyrabiaj opinii też na podstawie aut niewiadomego pochodzenia, jakieś naprawy blacharsko-lakiernicze źle zrobione naruszają wszystko (np spawanie to już masz po ocynku w tym miejscu i trwałość jak w maluchu - nie ma siły).

    widok pod Giulią za to cieszy - sanki/wahacze aluminiowe, część paneli alu, wał carbon - po roku użytkowania auto od spodu na przeglądzie wyglądało jak jak nowe.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #145
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał klusekb Zobacz post
    Dziś zajrzałem pod swoją na podnośniku. Zardzewiałe sprężyny i amortyzatory poszły do wymiany. Podłoga jak nowa, ale sanki tragedia. Całe w "powierzchownej rdzy". Kupuję puszkę hammeraita póki da się to jeszcze uratowaći działam
    szukalbym czegoś lepszego, w zeszłe wakacje pomalowalem hak hameritem, po zimie nie ma po nim śladu... także na sankach tez się długo nie utrzyma...

  6. #146
    Użytkownik Świeżak Avatar M A R I O
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    203

    Domyślnie

    Ja swoje zawieszenie przód i tył wymontowałem w całości Wszystko do piaskowania i malowania proszkowego. Powymieniałem wszystkie tuleje i to jest chyba jedyne rozwiązanie żeby mieć jakiś dłuższy czas spokój

  7. #147
    Użytkownik Świeżak Avatar Dugit
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    159 SW 2.0JTDm i 156 SW 1.9JTD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Trochę nie tu ale jak tak czytam to nie ma reguły w mojej 156 z 2005 roku podwozie stan wzorowy (zero akcji z konserwowaniem wszystko jak z fabryki wyjechało) tylne sanki nie pomalujesz bo też z amelinum są

  8. #148
    Użytkownik Świeżak Avatar M A R I O
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    203

    Domyślnie

    U mnie są stalowe

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  9. #149
    Użytkownik Świeżak Avatar Dugit
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    159 SW 2.0JTDm i 156 SW 1.9JTD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Przednie sanki stalowe ale tylna belka jest aluminiowa w 156 oczywiście.

  10. #150
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Przejrzałem temat, ale większość porad dla tych którzy sanki konserwują. Dziś byłem pod autem i nie wygląda to ciekawie, w jednym miejscu bałem się mocniej ręką wcisnąć żeby nie zrobić dziury. W takim razie zostaje tylko szukanie używki we w miare dobrym stanie? Podejrzewam, że nowe nawet jeśli są to w kosmicznej cenie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 22:36
  2. klamka inne czesci do 155
    Utworzone przez zychu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-03-2007, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory