Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Przepustnica / Klapa gasząca

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Ostatnio czyściłem klapę w 8V. Zdjęcia z czyszczenia wrzuciłem na forum w innym temacie więc nie będę potarzać tylko dam linka.
    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...lli_-1323.html
    Nie było tu czegoś takiego jak samoadaptacja. Jakbyś klapą nie ruszał to sama wraca w pozycję w pełni otwartą (mechanicznie).
    Moduł sterowania klapą to był u mnie mega zasyfiony olejem. Wyczyściłem kontaktem i jest jak nowy. Przewalone natomiast jest założenie tych klamerek co łączą moduł sterowania z klapą.
    Usyfiona była też wtyczka do modułu klapy. Ona też profilaktycznie dostała porządną porcję kontaktu - ze środka (dziurek na piny) wyleciało spoko oleju.
    Na problemy z gaszeniem nigdy nie narzekałem, ale po kuracji czyszczenia map sensor, klapa gasząca, egr + zaślepka egr (ta z dziurami) jest zauważalna różnica przy gaszeniu na plus.
    Jeśli chodzi o dławienie silnika przy odpalaniu to miałem tak jak zaczynał umierać egr - aż ostatecznie zaciął się w pozycji otwartej i alfa gasła kilka sekund po odpaleniu. Wyczyszczenie egr pomogło.
    Ostatnio edytowane przez Ontrax ; 03-03-2019 o 00:48

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cześć,
    odgrzewam trochę temat. Prawdopodobnie zaczyna padać mi klapa gasząca. w zeszłym roku czyściłem ją i do teraz było ok. Chciałbym ponownie ją wyczyścić i sprawdzić czy coś to da, a jeśli nie, to wymienić na regenerowaną. Niestety napotkałem problem prze demontażu. Klapa trzyma się na 3 śrubach imbusowych. Dolna z nich jest najdłuższa. Właśnie w tej dolnej śrubie, imbus zaczął się okręcać i nie mogę jej ruszyć. Poskładałem wszystko do kupy i się poddałem. Myślę, że powinno się udać może jakimiś żabkami. Problem w tym, że jak odkręcę, to dobrze byłoby nakręcić nową śrubę. Za nic w świecie nie mogę znaleźć w eperze numerów tych 3 śrub, albo chociaż tej jednej długiej Czy byłby w stanie ktoś mi pomóc? z góry dzięki, pozdrawiam M.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Przepraszam za post pod postem. Jeszcze pytanie: czy klapa gasząca może powodować uderzenie nie tylko przy gaszeniu, ale tez przy odpalaniu? W tych upałach, jak auto stoi na słońcu, mam również uderzenie przy odpalaniu. Dwumas odpada, bo robiony w zeszłym roku, poduchy robione 3 miesiące temu( nie robiłem tylko poduszki przy rozrządzie, górnej).

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie, o ile jest otwarta (powinna być). Co do uderzenia przy uruchamianiu to ciężki temat. Sprawdzałeś kompresję?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Nie sprawdzałem, bo dopiero dziś mi to się przytrafiło. Pierwsze odpalenie było z uderzeniem, każde następne już w porządku. Przy gaszeniu zadrży całe auto praktycznie zawsze.
    Auto dzisiaj było w trasie 250 km i mocy nie brakowało. Jedzie normalnie przy prędkościach autostradowych 160-180 km/h, a momentami też do 200 się rozpędza.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie, włączyłem dziś zapłon, bo wymieniałem żarówkę i słuszę ciągły pisk (taki elektryczny jak kiedyś z telewizorów lampowych) dość głośny z przepustnicy/klapy gaszącej. Dodam , że znika mi dużo oleju podczas jazdy, im szybciej tym więcej. czy to normalne? Czy ktoś mógłby włączyć zapłon i posłuchać czy z tego miejsca coś piszczy. Podejrzewam, że właśnie tam może "znikać olej... zważywszy że jest tam mokro (ale na postoju ani kropli)

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Czy to normalne, że klapy nie da się w ogóle ręka przestawić, tylko przy pomocy siły ale strasznie piszczy i nie da się jej domknąć? Czy nie powinna się domykać, bo chyba jest w niej sprężyna? Czy ktoś wie jakie to są te dwie małe śrubki trzymające klapę? 2.0 jtdm

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    To nie jest normalne. Powinieneś ją palcami ruszać.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Witam. Mam problem z klapą gaszącą w 159 2.4
    Klapa poszła do regeneracji, wróciła kilka dni temu i niestety nie reaguje w ogóle. Podczas gaszenia czy odpalania klapka na ośce nie drgnie ani o mm. Sprawdzałem wtyczkę na jednym przewodzie jest 12, na kolejnym 5, i później jakiś sygnałowy chyba około 1V. Pytanie czy trzeba wykonać jakąś adaptacje czy po prostu została źle zregenerowana? Pozdrawiam i dzięki

Podobne wątki

  1. Klapa gasząca zamarła. Dylemat
    Utworzone przez jarzyn w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-10-2022, 16:39
  2. [159] Błąd P2009 - Nastawnik klap wirowych (przepustnica gasząca)
    Utworzone przez siwus71 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 19:27
  3. telepie podczas gaszenia auta - klapa gasząca
    Utworzone przez whatsup w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-09-2013, 12:51
  4. przepustnica 1.6 do 2.0
    Utworzone przez AnnaSun w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 20:11
  5. Gaszenie silnika - przepustnica gasząca
    Utworzone przez Łobuz w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 12:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory