Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Alfa 159 1.9 JTDm - nie odpala, brak ciśnienia paliwa na listwie

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie Alfa 159 1.9 JTDm - nie odpala, brak ciśnienia paliwa na listwie

    Koledzy, potrzebuje pilnego wsparcia, sprawa jest nastepujaca:

    Kilka dni temu przejechałem, 230 km swoja alfa, wszystko działało w porządku, zaparkowałem i zgasiłem.

    Dzisiaj chciałem podpiąć drugi moduł wentylatora (dla sprawdzenia, bo mój nie działał) - robiłem to od góry, nieco pewnie poruszając wiązki kabli które są w okolicy. Modułu nie udało mi się jednak przetestować, ponieważ auto nie chce odpalić...

    Prawdopodobnie skoro wcześniej było wszystko ok, to ja dzisiaj spowodowałem że coś nie działa, pewnie któraś wiązka.

    Komputer nie pokazuje błędów, paliwo pompowane jest do filtra (sprawdzone na odpiętych przewodach), ale dalej coś nie gra - przy odpalaniu ciśnienie paliwa zmierzone to tylko 3 mBar, podczas gdy oczekiwane to ok. 260 mBar (te 3 zmierzone to podobno z pompy w baku).

    Sprawdziłem bezpieczniki w skrzynce przy akumulatorze - wszystko gra, poruszałem wiązkami próbując uruchomić - bez efektów.

    Ktoś ma pomysł co mogłem zepsuć, albo co mogło paść i jak posprawdzać garażowymi metodami? Szykuję się na oddanie alfy do mechanika, ale byłoby mi to bardzo nie na rękę bo za dwa dni mam daleki wyjazd i wtedy dojdą koszty wynajmu auta...

    Będę wdzięczny za każdą pomoc

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Może któryś bezpiecznik? Tak strzelam. Patrzyłeś na bezpieczniki związane z układem paliwowym. Moze zrobiłeś zwarcie.

    - - - Updated - - -

    http://dukiewicz.pl/src/instrukcje/alfa_romeo/159.pdf

    np. str 216 zasilanie pompy paliwa

    - - - Updated - - -

    Sory albo nie doczytałam o bezpiecznikach albo teraz dopisałeś.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Sprawdziłem kolego bezpieczniki - działają, sprawdziłem też bezpiecznik mega - fuse, czy przypadkiem padla cala skrzynka bezpiecznikow - dziala

    Napisalby ktoś, gdzie jest wtyczka zasilajaca pompe wysokiego ciśnienia? Spróbuję sprawdzić jakie tam jest napięcie.

    A może ugryźć temat z innej strony - czy przy niskim ciśnieniu paliwa, nie powinno pokazać jakiegoś błędu? Ciśnienia paliwa brak, a błędu nie ma... może oznacza to, że coś jeszcze nie działa? Czujnik ciśnienia? - tylko że wtedy jego wadliwe działanie też powinno być sygnalizowane...

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    544

    Domyślnie

    Pompa wysokiego ciśnienia napędzana jest mechanicznie z paska rozrządu więc nie posiada "wtyczki zasilajacej".Na tej pompie znajduje się regulator ciśnienia i warto sprawdzić wtyczkę na nim lub wymontować go i przeczyścić.Skontroluj też czujnik ciśnienia paliwa znajdujący się na listwie zasilającej i cujnik połłozenia wału(koło rozrusznika).Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Sprawdzę te czujniki, wtyczkę z regulatora ciśnienia i ta z boku listwy odpinalem i podpinalem, posprawdzam jeszcze porządniej.

    Z regulatorem ciśnienia nie jest przypadkiem tak, ze sam nawet bez podpięcia wtyczki utrzyma 100 bar? U mnie zmierzone ciśnienie pokazuje ok 3-6 bar, czyli samo z pompy w baku...

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Koledzy, jest postęp.

    Dzisiaj rozebrałem jeszcze wtyczkę od komputera przy akumulatorze, po raz n-ty poruszałem wtyczką od regulatora ciśnienia, alfa zajęczała i odpaliła.

    Teraz pali ok, początkowo wyrzucało błędy check engine (na kompie P091 i P092), raz problem całkowitego braku ciśnienia powrócił, ale szybko przeszedł.
    Po skasowaniu P091 i P92 silnik przechodził w tryb awaryjny co kilkaset m. pracując pod obciążeniem przy przyspieszaniu. Problem pojawiał się coraz rzadziej, aż wreszcie podczas drogi 5 km do mechanika od wtrysków i zasilani paliwem diesli problem nie pojawił się ponownie, nawet przy gwałtwonym przyspieszaniu.

    Poniżej zamieszczam log z zarejestrowanej sytuacji kiedy wywaliło błąd. Macie jakieś pomysły co jest nie halo? Jutro jadę do Berlina i nawet jeśli błąd nie będzie się pojawiał, to trochę strach...

    Dodam jeszcze jedno - w ostatniej drodze 230 km alfą miałem wrażenie jakby była trochę przymulona. Teraz jak ostatnio paliła i nie wyrzucało błędu, była jakby rzwawsza...
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfa159.jpg
Wyświetleń:	364
Rozmiar:	106.0 KB
ID:	175317   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	79.0 KB
ID:	175318   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	339
Rozmiar:	79.6 KB
ID:	175319  

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Temat chyba zakończony - najprawdopodobniej zawiesiła się igła w regulatorze ciśnienia, dzisiaj rano odwiesiła się i juz jest ok. Układ dodatkowo przepłukany preparatem do czyszczenia wtrysków, mam nadzieję że to koniec tematu.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał SimonV Zobacz post
    Temat chyba zakończony - najprawdopodobniej zawiesiła się igła w regulatorze ciśnienia, dzisiaj rano odwiesiła się i juz jest ok. Układ dodatkowo przepłukany preparatem do czyszczenia wtrysków, mam nadzieję że to koniec tematu.
    Jakim sposobem i środkiem czyściłeś układ? maszyna czy preparat lany do filtra/baku?

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Z tego co wiem, mechanik dolał preparat do paliwa.

    Po czasie trochę poczytałem, że może to nie być najszczęśliwsze rozwiązanie, ale zobaczymy.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał SimonV Zobacz post
    Z tego co wiem, mechanik dolał preparat do paliwa.

    Po czasie trochę poczytałem, że może to nie być najszczęśliwsze rozwiązanie, ale zobaczymy.
    Fajną opcją myślę, że może być nalanie preparatu bezpośrednio do filtra paliwa ale chyba nowego. Liqui Moly ma w swojej ofercie taki preparat.

Podobne wątki

  1. Błąd P0191 czujnik ciśnienia na listwie
    Utworzone przez werter81 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-11-2019, 18:19
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 13:36
  3. Alfa 166 2.4 20v nie odpala brak ciśnienia
    Utworzone przez kozioł92 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 17:48
  4. Skoki ciśnienia na listwie wstryskiwaczy??
    Utworzone przez eclipse0705 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 11:56
  5. [146] po wymianie regulatora ciśnienia na listwie nie odpala
    Utworzone przez jaca146ts w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-03-2010, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory