Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Opis kostki ori radia

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    159
    Postów
    13

    Domyślnie Opis kostki ori radia

    Witam,

    Szukałem lecz nie znalazłem konkretnej info. elektrykiem nie jestem, więc mam mały problem a mianowicie.
    Zmieniłem ori radio na JVC KW-NT1 chciałbym je dobrze podłączyć ale kostki w alfie mają dość dziwny układ, czy ktoś posiada szczegółowy opis ori kostki radiowej? mam fotki ori. kostki, którą mam i siebie w alfie.






    to jest manual jak podłączyć radio

    http://resources.jvc.com/Resources/0...T1982-002A.pdf

    po kilku godzinach na forum wyczytałem, że dodatkowy [+] muszę podciągnąć z zapalniczki lub stacyjki



    szukałem info o oznaczeniach w/w kostki ale niestety nic, do tych trzech małych zielona, żółta, niebieska mam tylko 4 kabelki podpięte.

    Pomocy, jak poprawnie podpięć nowe radio aby działało poprawnie i prądu nie kradło po wyłączeniu samochodu. Obecnie mam radio podpięte na stałe i po wyłączeniu samochodu muszę zdjąć panel aby je wyłączyć a chciałbym, aby po wyłączeniu samochodu i wyjęciu kluczyka radio się wyłączało i miało napięcie na podtrzymanie ustawień.

    Kolejne pytanie to po podłączeniu nowego radia nie znajduje stacji radiowych, co powinienem zrobić aby było radio.


    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    487

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...m_radia-3.html
    post 22
    co do kolorowych kostek, to niebieska na pewno jest od zmieniarki, a zielona i żółta to chyba sterowanie z kierownicy i telefon, ale tego już nie jestem pewny

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    159
    Postów
    13

    Domyślnie

    Ten temat co mi podesłałeś to przeczytałem ale myślałem, że coś pominąłem i postanowiłem napisać nowy. Mam jeszcze jedno pytanie czy do poprawnej pracy radia wystarczy, żepodłączę masę, stały pplus i plus ze stacyjki dodatkowym kablem a pozostałe przewody wychodzące z radia pominę? Czy to będzie działać, z tej kostki z radia mam jeszcze antene, podświetlanie, mute do tel i jeszcze jakieś pierdoły

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    487

    Domyślnie

    jak masz Bose to prawdopodobnie będziesz musiał podłączyć sterowanie wzmacniaczem (przynajmniej tak w 156 miałem)
    Antena, podświetlenie i wyciszanie tel do działania nie są potrzebne

  5. #5
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    159 SW Q4 2.4 JTDM @235HP 505Nm Bez klap, egr i dpf :-)
    Postów
    257

    Domyślnie

    Zmieniałem ori na pionka avx2600bt i mimo zakupienia dedykowanego ISO wraz ze sterowaniem z kierownicy musiałem podmienić pinymi +12V w kostce adaptera (o ile dobrze pamiętam) o jedną pozycje dol --> gora żeby wszystko było jak trzeba. Koszt adaptera około 180 zł na alledrogo.pl ;-) ale zabieg zmiany radia dużo łatwiejszy :-D

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    159
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedzi obecnie moje nowe radyjko podlaczylem tak: masa i stały plus z kostki a kolejny plus podłączyłem z czerwonego kabelka ze skrzynki z bezpiecznikami z podkierownicy i teraz działa mi radio jak odpalę silnik, czyli tak jak chciałem. W przyszłości dokupię moduł do sterowania z kiery i żeby wyświetlały mi się info i różne rzeczy na wyświetlaczu między zegarami. Jeszczę muszę trochę pokombinowac bo niewiem gdzie mam się wpiąć z radia do kostki odnośnie telefonu i wyciszania, ale to kwestia czasu i już będzie komplet nie mam u siebie niestety bose tylko miałem zwykłe radio ori bez mp3, dlatego zmieniłem na radio z navi JVC KW-NT1 jeszcze przewody do bagażnika podciągnąć do wzmacniacza i suba i będzie komplet.

  7. #7
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    159 SW Q4 2.4 JTDM @235HP 505Nm Bez klap, egr i dpf :-)
    Postów
    257

    Domyślnie

    Po wymianie radia nie będziesz miał info na wyświetlaczu, nawet po założeniu adaptera.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sedan
    Postów
    20

    Domyślnie

    Od czego jest żółta wtyczka? Dziś rozbierałem radio i nie była ona podłączona. Dodam że sterowanie z kierownicy działało, mam B&M

Podobne wątki

  1. Kod do radia i demontaż radia fabrycznego
    Utworzone przez piter34 w dziale 156
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 25-04-2023, 09:20
  2. Opis kostki drzwi/włączanie świateł pilotem
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 16:30
  3. Opis kostki drzwi 159
    Utworzone przez Swiderek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 12:53
  4. [159] Co to za kostki ?
    Utworzone przez Ohapara w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 09:10
  5. Co to za kostki?
    Utworzone przez toyfel w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 09:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory