Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Zabezpieczenie antykorozyjne

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDM
    Postów
    25

    Domyślnie Zabezpieczenie antykorozyjne

    Witam
    Zastanawiam się nad zabezpieczeniem antykorozyjnym w swojej Alfie. Pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenia ? Jak to sie sprawdza w praktyce ?
    Czy ktos moze polecic jakis warsztat w Warszawie który zrobi to porządnie ?
    Opini w internecie jest niewiele wiec ciężko coś na tej podstawie wywnioskować

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    240

    Domyślnie

    Tez jestem ciekawy w kwestii podwozia

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    U mnie rdzy żadnej nie widać ale by było dobrze zabezpieczyć progi jakimś specyfikiem. By trzeba powyjmować zaślepki z progu od dołu i nawalić jakiegoś fluidolu typu firmy Boll do profili zamknietych. Znajomy mówil że najlepiej rozmieszać fluidol z np. starym olejem z silnika i wtedy zapodać go w progi. Nie będzie wtedy wysychał. Ja na 100% bede malował przed zimą ranty błotnikow z przodu w miejscu na które wali syf z przedniego koła zeby na wiosne się nie okazało ze ruda tańczy jak szalona

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    U mnie rdzy żadnej nie widać ale by było dobrze zabezpieczyć progi jakimś specyfikiem. By trzeba powyjmować zaślepki z progu od dołu i nawalić jakiegoś fluidolu typu firmy Boll do profili zamknietych. Znajomy mówil że najlepiej rozmieszać fluidol z np. starym olejem z silnika i wtedy zapodać go w progi. Nie będzie wtedy wysychał. Ja na 100% bede malował przed zimą ranty błotnikow z przodu w miejscu na które wali syf z przedniego koła zeby na wiosne się nie okazało ze ruda tańczy jak szalona
    podzielę się z wami moim doświadczeniem...zakonserwowalem alfe jak i gdzie tylko sie dało...moj tata stwierdzil ze bez sensu pewnie mial racje bo to ocynk. Ale . po zakupie nie mialem nigdzie rdzy nawet na elementach zawieszenia. po wypryskaniu wszystkiego benzyną ekstarkcyjną położyłem podkład na blachę ocynkowaną a potem zmieszałem baranek z bitexem. w tym roku po zimie obejzałem spod i dołozyłem jeszcze raz baranek tak profilaktycznie ...ale rozbierałem wszystkie osłony nadkola tłumiki roboty co nie miara. Jak wcześniej na gołą blachę pomalowałem zwykłym podkładem w bravo to wszystko odchodziło tu trzyma się super. zabezpieczyłem ranty błotników kół, a potem od spodu położyłem na rant cienko silikonu osłony hamulców nadgola progi itd zużułem 2 litry podkładu i 4 litry konserwacji.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Ja niestety nie mam u siebie warunków dlatego szukam kogos kto sie tym zajmie porządnie i nie zasyfi mi przy okazji samochodu a chcialbym cos podziałac przed zima. Poki co sanki troche rdzewieja i na elementach zawieszenia coś się zaczyna dziać

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubert.janowski Zobacz post
    podzielę się z wami moim doświadczeniem...zakonserwowalem alfe jak i gdzie tylko sie dało...moj tata stwierdzil ze bez sensu pewnie mial racje bo to ocynk. Ale . po zakupie nie mialem nigdzie rdzy nawet na elementach zawieszenia. po wypryskaniu wszystkiego benzyną ekstarkcyjną położyłem podkład na blachę ocynkowaną a potem zmieszałem baranek z bitexem. w tym roku po zimie obejzałem spod i dołozyłem jeszcze raz baranek tak profilaktycznie ...ale rozbierałem wszystkie osłony nadkola tłumiki roboty co nie miara. Jak wcześniej na gołą blachę pomalowałem zwykłym podkładem w bravo to wszystko odchodziło tu trzyma się super. zabezpieczyłem ranty błotników kół, a potem od spodu położyłem na rant cienko silikonu osłony hamulców nadgola progi itd zużułem 2 litry podkładu i 4 litry konserwacji.
    Wariat...

    To, że Alfa ma ocynk nic nie znaczy. Gdy patrzę na moją przeżartą przez korozję 147 i 156 to wiem jak wygląda zabezpieczenie w fabryce. Włoch przymierza się do nałożenia zabezpieczenia, ale przychodzi godzina sjesty. Po powrocie zastanawia się czy odtłuścił blachę, ale nie może sobie przypomnieć. Ponieważ jest leniwy uznaje, że na pewno odtłuścił i pokrywa zabezpieczeniem...na brudną blachę. Efekt? Z pozoru dobrze wyglądająca blacha zapada się pod naciskiem z początku śrubokręta a potem palca.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Włoch przymierza się do nałożenia zabezpieczenia, ale przychodzi godzina sjesty. Po powrocie zastanawia się czy odtłuścił blachę, ale nie może sobie przypomnieć. Ponieważ jest leniwy uznaje, że na pewno odtłuścił i pokrywa zabezpieczeniem...na brudną blachę. Efekt? Z pozoru dobrze wyglądająca blacha zapada się pod naciskiem z początku śrubokręta a potem palca.
    Co za farmazony wypisujesz. Gdzie niby w fabryce masz zatłuszczoną blachę na nadwoziach? Karoseria przed malowaniem jest dokładnie myta ze wszystkich osadów, a potem są nakładane wszystkie warstwy lakieru, zabezpieczenia i uszczelnienia. Jest to proces automatyczny więc żaden Włoch nie musi pamiętać czy odtłuścił czy nie. Proces technologiczny jest tak ustawiony że każde nadwozie przechodzi przez wszystkie kroki procesu na lakierni.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Twoje poczucie humoru jest jak włoski odtłuszczacz. Nie istnieje.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/zach...korozyjne.html

    To moje doświadczenie z zabezpieczaniem antykorozyjnym . Zaletą tej metody jest na pewno to, że preparat dociera do wielu mało dostępnych miejsc np. profile zamknięte.

    Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Imperior
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra, Głogów
    Auto
    AR 159 2,4JTD
    Postów
    75

    Domyślnie

    W jaki sposób zabezpieczacie ranty błotników? Z tego co widziałem, to najwięcej rdzy jest właśnie w tym miejscu w AR159. Moglibyście powiedzieć więcej o własnych sposobach i czy zdają egzamin?


Podobne wątki

  1. Fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne
    Utworzone przez Wujek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 09:38
  2. Zabezpieczenie antykorozyjne, podwozia, co i jak
    Utworzone przez wheelerwasp02 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 00:26
  3. Antykorozyjne zabezpieczenie podwozia - Warszawa
    Utworzone przez Hammer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 21:19
  4. Zabezpieczenie antykorozyjne...
    Utworzone przez Sebastoss w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-01-2008, 19:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory