Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Sprzeglo sie slizga po wymianie pompki sprzegla

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    11

    Domyślnie Sprzeglo sie slizga po wymianie pompki sprzegla

    Czesc,

    Jakis 2 tyg temu pedal sprzegla zapadl mi sie do polowy, zatrzymalem sie, odciaglalem go bardzo lekko bez problemu sprawdzilem poziom plynu - nie zmienil sie, zadnych wyciekow pod autem ani wewnatrz auta wiec pojechalem dalej. Tydzien temu to samo, powtorzylem cala procedure jak za pierwszym razem i nic. Od tamtego czasu mialem jeszcze 2 przypadki ze po dlugiej jezdzie nie moglem wrzucic wstecznego, dopiero jak silnik troche ostygl dalo rade. Generalnie w tym czasie innych niepokojacych oznak nie zauwazylem, sprzeglo chodzilo lekko, nie slizgalo sie itd. Pojechalem do mechanika i stwierdzil ze pompka sprzegla do wymiany, wiec zostawilem auto, pompke wymienil i kiedy przyjechalem odebrac auto stwierdzil ze bedzie sprzeglo do wymiany bo sie strasznie slizga. Przejechalem sie i rzeczywiscie slizga sie bardzo na wyzszych obrotach, wczesniej takich objawow nie bylo wiec sie troche zaniepokoilem dlaczego akurat po wymianie pompki sprzegla takie rzeczy sie dzieja?! W kazdym razie auto zabralem z tego warsztatu i teraz nie wiem co robic, czy wymieniac u niego sprzeglo od razu, czy moze jechac do innego warsztatu sie poradzic? Mial ktos moze podobne historie po wymianie pompki sprzegla?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDM
    Postów
    67

    Domyślnie

    Miałem podobną sytuację z wpadającym pedałem sprzęgła jednak u mnie ograniczyło się to do odpowietrzenia układu.
    Jeśli chodzi o ślizagające się sprzęgło to u mnie też troszkę się ślizgało po wcześniejszym przypaleniu. Pojeździj spokojnie i zobacz czy nie przejdzie.
    U mnie już dwukrotnie lekarstwem na ślizgające się sprzęgło był czas i spokojna jazda.

    Pozdrawiam
    Maciek

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz,

    Przed wymiana pompki wlasnie sie zastanawialem czytajac rozne przypadki na forum czy na poczatek tylko nie odpowietrzyc, ale skoro mechanik stwierdzil ze to wina pompki sprzegla... chyba powinien wiedziec lepiej. Z drugiej strony zastanawia mnie dlaczego przed wymiana pompki sprzeglo sie nie slizgalo a teraz az tak bardzo, moze przy wymianie pompki cos poszlo nie tak? Pojezdze troche, jesli sytuacja sie nie poprawi odwiedze chyba innego mechanika.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Jedna awaria nałożyła się z drugą. Pompka nie ma nic wspólnego z dociskaniem tarczy do koła zamachowego.
    Może się zdarzyć, że ślizga się przez rozlany olej lub płyn z wysprzęglika ale i tak bez wyjęcia skrzyni to wróżenie z fusów.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Jak na razie zadnych wyciekow nie zauwazylem, poziom oleju i plynu bez zmian. Jasne ze te dwie awarie mogly sie nalozyc na siebie ale wydaje mi sie ze sprzeglo "konczy" sie stopniowo a nie tak nagle.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDM
    Postów
    67

    Domyślnie

    Może podczas jazdy z zapadniętym pedałem sprzęgła dochodzi do sytuacji jakby się jeździło z nogą na pedale i się przypala okładzina. Ale to tylko teoria.

    Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Raczej z zapadnietym nie jezdzilem, tzn kiedy zauwazylem(a dalo sie to odczuc od razu kiedy sie to stalo) ze zapadlo sie do polowy od razu odciagalem je do stanu wyjsciowego, wiec jesli sie przypalilo to pewnie nieznacznie. Na poczatku przyszlego tygodnia wybiore sie na saska w krakowie i zobaczymy co dalej.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Jeśli układ się zapowietrza to znaczy, że uszkodzona jest pompka, wysprzęglik lub przewody pomiędzy (łącznie z tym tłumikiem, który tam jest).

    Najprościej wymienić pompkę i obserwować. To zrobił warsztat. Wysprzęglik jest zintegrowany z łożyskiem oporowym, więc jego wyjęcie/diagnoza jest trudna. Jeśli masz wycieki w wysprzęgliku to może zachlapać tarczę sprzęgła. Wtedy będziesz miał ślizgające się sprzęgło.

    Wstyd przyznać, ale ja jeździłem z wpadającym pedałem 50 kkm. Nie wpadał co chwilę, tylko raz na kilka tygodni, a zimą praktycznie w ogóle. Dziwne było to, że mimo zapowietrzania układu nie ubywało płynu i błyskawicznie można było samodzielnie odpowietrzyć. Aż któregoś dnia nie udało się i wracałem 300 km bez sprzęgła.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Jeśli układ się zapowietrza to znaczy, że uszkodzona jest pompka, wysprzęglik lub przewody pomiędzy (łącznie z tym tłumikiem, który tam jest).

    Najprościej wymienić pompkę i obserwować. To zrobił warsztat. Wysprzęglik jest zintegrowany z łożyskiem oporowym, więc jego wyjęcie/diagnoza jest trudna. Jeśli masz wycieki w wysprzęgliku to może zachlapać tarczę sprzęgła. Wtedy będziesz miał ślizgające się sprzęgło.

    Wstyd przyznać, ale ja jeździłem z wpadającym pedałem 50 kkm. Nie wpadał co chwilę, tylko raz na kilka tygodni, a zimą praktycznie w ogóle. Dziwne było to, że mimo zapowietrzania układu nie ubywało płynu i błyskawicznie można było samodzielnie odpowietrzyć. Aż któregoś dnia nie udało się i wracałem 300 km bez sprzęgła.
    Przed wymiana pompki mialem wlasnie takie objawy, co jakis czas sprzeglo sie zapadlo, plynu nie ubywalo i odrazu mozna bylo odpowietrzyc, jak ta historia skonczyla sie u Ciebie? Wymiana sprzegla?
    Ostatnio edytowane przez cinek07 ; 01-09-2015 o 15:17

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek07 Zobacz post
    Wymiana sprzegla?
    Tak. To było do przewidzenia. Auto ma już na karku ponad 200 kkm i oryginalne sprzęgło. W sumie czekałem z tym wysprzęglikiem na to aż skończy się sprzęgło. I skończyło się. Niestety w niezbyt dobrym momencie i za wymianę przepłaciłem około 500 zł. No ale co zrobić, człowiek uczy się na błędach.

Podobne wątki

  1. po wymianie sprzegla zle wchodza biegi
    Utworzone przez gallonek w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-11-2014, 23:34
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 20:02
  3. [159] Dziwne odglosy po wymianie sprzegla
    Utworzone przez marti w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 12:20
  4. Po wymianie sprzegla
    Utworzone przez badboy w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 17:27
  5. 10 tys km i znow slizga sprzeglo !! co jest
    Utworzone przez cinusiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 13:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory