Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: HAMULCE do 2.4 200KM 2006r SW ?

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar rhessi
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    159 2.4 JTDM 200KM
    Postów
    21

    Question HAMULCE do 2.4 200KM 2006r SW ?

    Siema.
    Mam problem z wybraniem hamulców. Patrzylem na ceny dzwonilem pytalem i sam juz nie wiem.
    Zastanawiam sie co dobrego, ale rozsadnego mozna wybrac tak zeby te hamulce pojezdzily troche a nie spustoszyly kieszeni.

    Obecnie mam Tarcze Bosch i klocki Alfa trw. Niestety po przejechaniu 35000km tarcze sie nadaja do wymiany. A samochod jest uzytkowany na codzien normalnie, czasami tylko czlowiek przycisnie troche, bo jak sie ma 200km to az szkoda go tak katowac emerycko.

    rozwazam Brembo, Zimmermann i czytalem cos o Rotinger, ale jakos nie mam przekonania.
    jak sie dowiadywalem o Brembo i klocki (dokladnie nawet nie wiem jakie) to za tarcze wyszlo 470pln i klocki 480pln. Troche sporo jak na wycene tylko na przednia os

    rozmiar tarcz 330mm przod i 292mm tyl.


    Ktos cos ? z gory dzieki

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    też mam 2.4 tylko że w sedanie, wczesniej jezdzilem na EBC green stuff - było spoko, teraz mam Galfer sport fdt 1055 i jest jeszcze lepiej niż wcześniej, przede wszystkim nie piszczą wcale jak to było na początku z EBC, no i hamowanie wciska w fotel. Pylenie powiedziałbym średnie, na ile starczą nie wiem, EBC wytrzymały u mnie 20 000 ale to raczej wina mojego sposobu jazdy Tarcze mam Zimmermany

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar rhessi
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    159 2.4 JTDM 200KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    hmm klocki na 20000 ? no to spoko. ja juz wymienialem wczesniej klocki bo nie daly rady ale nie pamietam jakie mialem.

    jesli chodzi o zimmermana to spoko ale zastanawiam sie czy sa na tyl tez ? bo nie znalazlem. jedynie na przod.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Napisz do arekgr. Powinien mieć tarcze i klocki w dobrej cenie
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Ja zamówiłem dziś na przód klocki Bosch i tarcze Mintex.
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhessi Zobacz post
    Siema.
    Mam problem z wybraniem hamulców. Patrzylem na ceny dzwonilem pytalem i sam juz nie wiem.
    Zastanawiam sie co dobrego, ale rozsadnego mozna wybrac tak zeby te hamulce pojezdzily troche a nie spustoszyly kieszeni.

    Obecnie mam Tarcze Bosch i klocki Alfa trw. Niestety po przejechaniu 35000km tarcze sie nadaja do wymiany. A samochod jest uzytkowany na codzien normalnie, czasami tylko czlowiek przycisnie troche, bo jak sie ma 200km to az szkoda go tak katowac emerycko.

    rozwazam Brembo, Zimmermann i czytalem cos o Rotinger, ale jakos nie mam przekonania.
    jak sie dowiadywalem o Brembo i klocki (dokladnie nawet nie wiem jakie) to za tarcze wyszlo 470pln i klocki 480pln. Troche sporo jak na wycene tylko na przednia os

    rozmiar tarcz 330mm przod i 292mm tyl.


    Ktos cos ? z gory dzieki
    Witaj
    Ja polecam ci oryginały ale drogie bo za 2 sztuki 600zł + klocki.
    Wytrzymają duuuuużo dłużej niż inne.
    Jeżeli coś, to polecam ci Brembo (też idzie na oryginał i za ok. 300zł kupisz 2 sztuki. Do tego polecam ci klocki Ferodo (też idą jako oryginały) Ten komplet uważam za spoko i za rozsądną cenę.

    Nie wiem jak te Zimmermany ale ktoch chwalił i ktoś narzekał.
    Nie kupuj tylko dziadostwa typu Textar itp. bo się po prostu zabijesz!!!!! Przerabiałem to u siebie. Idą jak masło i nie radzą sobie z mocą tej Alfy 159 2.4JTDm. Ale znów ktoś inny będzie chwalił.

    PS
    Jeżeli chcesz, to dam ci namiar na gościa, który sprzeda ci oryginały za to ok. 600zł tarcze oczywiście.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar rhessi
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    159 2.4 JTDM 200KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Brembo za 300 za komplet ? to chyba za uzywane.
    dzisiaj dzwonilem do firmy w KRK i za sztuke jest 235pln. Do tego klocki za 480pln. A to tylko komplet na przod.
    Zimmermann podobno dobry ale do 2.4 sa tylko na przod. Nie robia na tyl 292mm wentylowanych.

    dziadostwa jest duzo w necie a ciezko o dobra opinie bo kazdy ma swoj punkt widzenia. w sumie jak mialem tarcze boscha i klocki trw tragedii nie bylo, ale z zywotnoscia marnie. Przy normalnej jezdzie powiedzmy do 100km/h wszystko spoko ale jak juz sie rozpedzisz na jakiejs eskperesowce albo robisz trase na autostradzie niestety klocki sie przegrzewaja a tarcze wyraznie sie odksztalcaja.

    Chcialem skompletowac jednego producenta wiec najbardziej sklanialbym sie ku Brembo tyle ze dowiedzialem sie iz tarcze jak najbardziej spoko, ale klocki to loteria bo Brembo nie robi klockow tylko pakuje je w swoje pudelka. Cos czuje ze jednak bedzie to tarcze Brembo + klocki EBC Green. Zaboli po kieszeni, ale mam nadzieje ze posluzy na dluzej.


    jesli ktos ma jakies inne genialne rozwiazania to pisac smialo zawsze grosz zaoszczedzony lepiej wplywa na morale

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dareknewry
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    '08 159 Ti 1.9 JTDm 16v
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhessi Zobacz post
    Chcialem skompletowac jednego producenta wiec najbardziej sklanialbym sie ku Brembo tyle ze dowiedzialem sie iz tarcze jak najbardziej spoko, ale klocki to loteria bo Brembo nie robi klockow tylko pakuje je w swoje pudelka. Cos czuje ze jednak bedzie to tarcze Brembo + klocki EBC Green. Zaboli po kieszeni, ale mam nadzieje ze posluzy na dluzej.
    Mam te same rozmiary tarcz i klockow przod co Ty. Zalozylem komplet brembo przod i tyl. Nie jestem zadowolony z klockow.Ekstremalnie kurza, hamowanie dobre ale zebow nie stracisz. Mysle o zmianie klockow. Zna ktos klocki, ktore malo kurza i sa dobre?
    Ostatnio edytowane przez dareknewry ; 03-09-2015 o 19:37

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Na przód Zimmermann gładkie, jakieś 290 zł szt. Do tego Ferodo Premier jak jeździsz normalnie bez szaleństw i zależy Ci na normalnym hamowaniu. Jak lepiej to Galfery ( chyba 380 zł Klocki), Ds Performance (chyba 550 klocki). Na tył Textar i również Ferodo, w zupełności wystarcza do normalnej jazdy.
    Sprawdź sobie na brakes.pl
    Nie kupuj gownolitu za 300 zł za komplet!!! Te tarcze mają 330 mm średnicy. Ile byś chciał aby kosztowały takie tarcze?? Stówkę? Ja właśnie wymieniałem w innym aucie, i za rozmiar 288 mm płaciłem właśnie 150 zł/szt za Zimmermanna. Ale to jest 288 a nie 330.
    46 mm różnicy, w hamowaniu to jest przepaść.
    Jeśli chcesz koniecznie Brembo to tylko od sprawdzonego sprzedawcy. Żadne allegro i inne olx.
    Napisz do Arka, lub polecam również firmę Lewian. Mają Zimmermanny, Brembo, TRW.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez marti ; 03-09-2015 o 19:37

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar rhessi
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    159 2.4 JTDM 200KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Super. dzieki za podpowiedz wlasnie sprawdzam wszystko.
    poprzeliczam zastanowie sie jakie wybrac

Podobne wątki

  1. [159] 159: 1.7 50 TBi 16v 200KM vs 2.4 JTDM 20v 200KM
    Utworzone przez sena w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 21:23
  2. [159] Alfa 159 2.4 jtdm 200KM z 2006r. - problem z muleniem od dołu
    Utworzone przez slawek986 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 22-07-2015, 19:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory