Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Wymiana chłodnicy wody

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Tom@sz
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pustków Wilczkowski
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8V
    Postów
    28

    Domyślnie Wymiana chłodnicy wody

    Witam
    Jak w temacie. Czy wymiana chłodnicy wody w Alfie 159 1,9 JTDm wymaga zdjęcia zderzaka ?
    Czy jest to jakoś sprzężone z chłodnicą klimy ? Chciałbym sam to ogarnąć, jak tak na to patrzę od góry nie wygląda strasznie, ale czasem pozory mylą. Lepiej samemu to robić, czy oddac na warsztat ? I jakie to koszta przy robieniu w serwisie ? Proszę o pakiet podstawowych informacji.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Chłodnica klimy jest skręcona z chłodnicą wody, dużo lepszy dostęp będziesz miał po zdjęciu zderzaka.
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Tom@sz
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pustków Wilczkowski
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8V
    Postów
    28

    Domyślnie

    Czy to ze jest skrecona oznacza ze trzeba spuscic czynnik z klimatyzacji ? Nie ma nic na ten temat w sieci niestety

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom@sz Zobacz post
    Czy to ze jest skrecona oznacza ze trzeba spuscic czynnik z klimatyzacji ?
    Nie potrzeba. Należy mieć dostęp aby móc odkręcić chłodnicę. Wbrew pozorom nie jest to proste więc radzę i tak odwiedzić mechanika.

    Sam zderzak to kupa roboty
    https://www.youtube.com/watch?v=dhHEX2dqSFI

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Tom@sz
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pustków Wilczkowski
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8V
    Postów
    28

    Domyślnie

    Rozglądam się za mechanikiem. ASO i Norauto kształtują się na poziomie 380 - 460 za samą robociznę bez części. Pisałem też do kilku polecanych serwisów i zobaczymy co wyniknie Póki co wyciek nieduży, więc chwilę można poczekać.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Tom@sz
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pustków Wilczkowski
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8V
    Postów
    28

    Domyślnie

    Dobra, przyszedł czas aby się tym zająć na poważnie. Szukam chłodnicy i chcę to wymienić w najbliższym tygodniu. Głupie pytanie, po czym poznać, że chłodnica jest oryginalna ? Kto robi oryginalne chłodnice do 159 ? Jest na allegro aukcja która mnie zainteresowała, chociaż jest bardzo lakoniczna: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=5056214596 . Co sądzicie, na co zwrócić uwagę ?
    Nie mam w tej chwili możliwości pozwolić sobie na coś z wyższej półki, a chłodnice SRL, które są dostępne w cenie około 200-300 złotych nie budzą mojego zaufania, chyba że niesłusznie ?
    Ostatnio edytowane przez Tom@sz ; 01-02-2016 o 17:00

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    Nie wiem jaka siedzi w alfie ale dobre firmy to np BEHR, VALEO a czy ta chłodnica z aukcji jest oryginalna trudno stwierdzić ale cene ma ok



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom@sz Zobacz post
    Dobra, przyszedł czas aby się tym zająć na poważnie. Szukam chłodnicy i chcę to wymienić w najbliższym tygodniu. Głupie pytanie, po czym poznać, że chłodnica jest oryginalna ? Kto robi oryginalne chłodnice do 159 ? Jest na allegro aukcja która mnie zainteresowała, chociaż jest bardzo lakoniczna: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=5056214596 . Co sądzicie, na co zwrócić uwagę ?
    Nie mam w tej chwili możliwości pozwolić sobie na coś z wyższej półki, a chłodnice SRL, które są dostępne w cenie około 200-300 złotych nie budzą mojego zaufania, chyba że niesłusznie ?
    Ta aukcję na allegro sobie odpuść. Zadzwoń do sklepu potwierdź, że pasuje wg modelu i po kłopocie.
    https://www.autosklep24.pl/pl/p/Chlo...ALFA-159/18404

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    239

    Domyślnie

    Podepne się pod temat.
    Miałem drobny wyciek, wlazilem pod auto i było widać że z okolicy chłodnicy. Poza tym jak parkowalem samochód to pare kropel było widać pod autem. Czerwone borygo. Stwierdziłem jw że jeszcze jezdze, kupilem borygo na dolewke, w razie co płyn do uszczelniania. Obserwowalem poziom ale cały czas mieści sie w normie. Po kilku miesiącach i od kilku mcy nie ma już plam pod autem .
    Jak to możliwe?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszko Zobacz post
    Podepne się pod temat.
    Miałem drobny wyciek, wlazilem pod auto i było widać że z okolicy chłodnicy. Poza tym jak parkowalem samochód to pare kropel było widać pod autem. Czerwone borygo. Stwierdziłem jw że jeszcze jezdze, kupilem borygo na dolewke, w razie co płyn do uszczelniania. Obserwowalem poziom ale cały czas mieści sie w normie. Po kilku miesiącach i od kilku mcy nie ma już plam pod autem .
    Jak to możliwe?
    Wszystko zależy od ciśnienia płynu, a jak wiemy ciśnienie zależy od temperatury. Być może jeżdżąc w okresach niedogrzanie silnika wyciek się nie ujawnia. Wróci latem...oby nie na autostradzie ze zwielokrotnioną siłą. U mnie tak zrobił. Dobrze,że dzień przed dalszą trasą.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. Wymiana chłodnicy wody co kupić
    Utworzone przez Jondi w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 17:16
  2. [155] Wymiana chłodnicy wody
    Utworzone przez omron8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2012, 10:09
  3. wentylator chłodnicy wody
    Utworzone przez steadfast w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 17:44
  4. Brak wody w chłodnicy
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 11:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory