Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Nie działają funkcje radia

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie Nie działają funkcje radia

    Szanowni Koledzy i Koleżanki,

    Problem jest taki. Nagle przestały mi działać funkcje radia. Nie działa przycisk Media, Radio, Mem, głośność oraz kompletne wyciszenie. Nie działa również przesuwanie utworów/stacji radiowych. Oczywiście nie odczytuje muzyki z pendrive ani z płyty, choć płytę można wyjąć i włożyć. Przyciski z kierownicy też nie działają, działa tylko ten od funkcji telefonu. Mam radio z nawigacją + blue&me. Miał ktoś taką przypadłość? Mam ustawioną jedną radiostację z określoną głośnością i nic nie mogę zrobić. Pozostałe funkcje działają normalnie. Nie próbowałem odłączać akumulatora, bo nie mam kodów do radia, bo jestem poza Polską. Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ja jak odłączam aku to radio nie pyta o kod... nie wiem może ktoś to u mnie "naprawił".
    Ja bym odłączył aku, bo to najprostrze co można zrobić. W starej 206 żonki radio samo się uruchamiało po jakimś czasie (w sensie pytało o kod, ale i tak się włączało po jakiś 30minutach jazdy).
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    U mnie w starszej navi również nie chciało kodu po odpięciu klem aku. Spróbuj. Chciałoby się powiedzieć - gorzej być nie może
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Też mam RadioNav. Nie miałem takiego problemu, ale raz mi się coś to ustrojstwo zwiesiło. Zrobiłem reset i było OK. Wykonasz reset jeśli przytrzymasz Esc przez chyba 20 sekund..

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvito Zobacz post
    Też mam RadioNav. Nie miałem takiego problemu, ale raz mi się coś to ustrojstwo zwiesiło. Zrobiłem reset i było OK. Wykonasz reset jeśli przytrzymasz Esc przez chyba 20 sekund..
    Z tym resetem to jest jakaś myśl. Nie wiedziałem, że można tak. Dzisiaj zauważyłem (chwile działało), żę radio przechodzi w tryb TA i wtedy się blokuje, mimo wyłączonych komunikatów drogowych. Zrobię reset, jak nic nie podziała to spróbuję na nowo soft wgrać, a jak to nie zadziała to w takim razie nowa centralka blue&me. O tyle to dla mnie problematyczne, że nie ma mnie w kraju i czeka mnie ponad 20 godzinna podróż powrotna, która bez mp3 może być potworną katorgą...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Reset niestety nic nie dal. Na nowo bede wgrywal softa ale dopiero jak wrócę do kraju.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvito Zobacz post
    Też mam RadioNav. Nie miałem takiego problemu, ale raz mi się coś to ustrojstwo zwiesiło. Zrobiłem reset i było OK. Wykonasz reset jeśli przytrzymasz Esc przez chyba 20 sekund..
    Nic nie dało wgranie softu, ani reset. Ciekawe jest jednak to, że funkcje telefonu działają normalnie. Wszystko działa oprócz tych radiowych. Mam jeszcze podejrzenie o jakieś dziwne fale tutaj, gdzie jestem, które mi włączają radio na TA, bo jak ruszyłem się stąd 50 km to radio działało normalnie.... Jak tu się nic nie zmieni to podjadę do ASO i tyle. Najwyżej kupię nową centralkę blue&me. Ale 20 godzin jazdy bez muzyki jest przerażające. Napiszę na końcu, jak się wszystko skończyło.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    A nie masz przypadkiem jakiegoś zakleszczonego guzika albo zwarcia na panelu sterowania?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Problem się rozwiązał. Po wyjechaniu z Zatoki Kotorskiej wszystko zaczęło działać....

Podobne wątki

  1. [159] Szyby działają tylko przy wyłączonym silniku. Nie działają spryskiwacze reflektorów.
    Utworzone przez soto w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 21:37
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 15:47
  3. Nie działają przyciski od radia
    Utworzone przez Artur75 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 23:10
  4. Funkcje radia i zestaw audio Proszę o pomoc ! alfa 147
    Utworzone przez piotrek.btr w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 22:05
  5. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 09:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory