Strona 11 z 31 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 303

Temat: Pękające głowice w 2.4 JTDM

  1. #101
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nitty Zobacz post
    Jasne rozumiem. Z racji tego ze na Alfe wydalem juz sporo kasy i chcialbym troche ograniczyc koszty to mam pytanie czy znacie może kogoś na forum, albo jakieś miejsce gdzie można kupić używaną głowice ze 156 20V 175KM ?
    Większość ma tych głowic ma za sobą niejasną przeszłość nie jesteś w stanie stwierdzić czy i jak zostały naprawione jeżeli się da to spawaj swoją głowicę ale niech pospawają wszystkie mostki bez względu na to czy są popękane moja pękła na trzecim cylindrze i pospawali trzeci no i po trzech latach pękła na drugim teraz włożyłem głowice z Alfy 166 ale kupno takiej głowicy to nie koniec wydatków musisz dokupić dźwignie zaworowe bo w 166 i 156 były 6mm zawory w 159 są 5mm i dźwigienki nie pasują poza tym trzeba skracać śruby którymi przykręcasz obudowę wraz z wałkami do głowicy.

  2. #102
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Większość ma tych głowic ma za sobą niejasną przeszłość nie jesteś w stanie stwierdzić czy i jak zostały naprawione jeżeli się da to spawaj swoją głowicę ale niech pospawają wszystkie mostki bez względu na to czy są popękane moja pękła na trzecim cylindrze i pospawali trzeci no i po trzech latach pękła na drugim teraz włożyłem głowice z Alfy 166 ale kupno takiej głowicy to nie koniec wydatków musisz dokupić dźwignie zaworowe bo w 166 i 156 były 6mm zawory w 159 są 5mm i dźwigienki nie pasują poza tym trzeba skracać śruby którymi przykręcasz obudowę wraz z wałkami do głowicy.
    Skąd masz te informacje co do spawania ???
    I dlaczego takie głupoty wypisujesz o jakimś skracaniu śrub ??? Totalne kłamstwo!!!
    Wszystkie silniki 2.4 od mocy 175KM mają dokładnie takie same wałki rozrządu i takie same obudowy, to nie wiem dlaczego chcesz coś tam skracać ???
    Nie wprowadzaj w błąd innych.
    Co do opcji zmiany na starszą głowicę , to jest jedyne i najtańsze z rozsądnych rozwiązań. A zakup nowych czy nawet używanych dźwigienek zaworowych to wydatek ok. 17zl (nowe) za sztukę x 20 . A jak kupujesz głowicę, to się kupuje już z nimi w cenie głowicy. A używane ok. 150-200zł za komplet.
    Spawać sobie zawsze można ale nigdy to się nie opłaca i za duże ryzyko ponownego pęknięcia akurat tej głowicy i znów koszty demontażu i montażu i nowych uszczelek . Żaden zakład nie weźmie na siebie kosztów ponownego demontażu i montażu i uszczelek (oni jak coś, to tylko znów podleczą spawem pęknięcia i dalej to samo!!!
    Oczywiście przecież nikt też nie zabroni komuś zakupu za około 6 tyś. zł nowej głowicy.
    Pozdrawiam wszystkich.

  3. #103
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM 210KM 2008r
    Postów
    13

    Domyślnie

    - - - Updated - - -

    "Większość ma tych głowic ma za sobą niejasną przeszłość nie jesteś w stanie stwierdzić czy i jak zostały naprawione jeżeli się da to spawaj swoją głowicę ale niech pospawają wszystkie mostki bez względu na to czy są popękane moja pękła na trzecim cylindrze i pospawali trzeci no i po trzech latach pękła na drugim teraz włożyłem głowice z Alfy 166 ale kupno takiej głowicy to nie koniec wydatków musisz dokupić dźwignie zaworowe bo w 166 i 156 były 6mm zawory w 159 są 5mm i dźwigienki nie pasują poza tym trzeba skracać śruby którymi przykręcasz obudowę wraz z wałkami do głowicy. "

    A ile Cie kosztowało kolego spawanie głowicy i jaki był koszt całkowity.
    Moją głowicę będą ściągali dopiero w poniedziałek i się jeszcze zastanawiam którą opcję wybrać.

  4. #104
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Spawanie jak stwierdził kolega [MENTION=28117]slawek986[/MENTION] to rozwiązanie niepewne i na krótką metę. Na forum bywały przypadki, że niektórym głowice pękały dalej od naniesionego spawu i znów robota od nowa. Ale każdy robi jak uważa.
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  5. #105
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Skąd masz te informacje co do spawania ???
    I dlaczego takie głupoty wypisujesz o jakimś skracaniu śrub ??? Totalne kłamstwo!!!
    Wszystkie silniki 2.4 od mocy 175KM mają dokładnie takie same wałki rozrządu i takie same obudowy, to nie wiem dlaczego chcesz coś tam skracać ???
    Nie wprowadzaj w błąd innych.
    Co do opcji zmiany na starszą głowicę , to jest jedyne i najtańsze z rozsądnych rozwiązań. A zakup nowych czy nawet używanych dźwigienek zaworowych to wydatek ok. 17zl (nowe) za sztukę x 20 . A jak kupujesz głowicę, to się kupuje już z nimi w cenie głowicy. A używane ok. 150-200zł za komplet.
    Spawać sobie zawsze można ale nigdy to się nie opłaca i za duże ryzyko ponownego pęknięcia akurat tej głowicy i znów koszty demontażu i montażu i nowych uszczelek . Żaden zakład nie weźmie na siebie kosztów ponownego demontażu i montażu i uszczelek (oni jak coś, to tylko znów podleczą spawem pęknięcia i dalej to samo!!!
    Oczywiście przecież nikt też nie zabroni komuś zakupu za około 6 tyś. zł nowej głowicy.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Widzę że masz pojęcie co piszesz ano informuje cię że owszem wałki i obudowa jest taka sama ale gniazda gwintów w głowicy z 166/156 są krótsze i jak wkręcisz śruby z 159 to nie dokręcisz pokrywy.Co do spawania to mam takie informacje bo się tym zajmuję a nie tylko udzielam głupich rad i zarzucam kłamstwa choć sam nie masz pojęcia co piszesz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Nitty Zobacz post
    - - - Updated - - -

    "Większość ma tych głowic ma za sobą niejasną przeszłość nie jesteś w stanie stwierdzić czy i jak zostały naprawione jeżeli się da to spawaj swoją głowicę ale niech pospawają wszystkie mostki bez względu na to czy są popękane moja pękła na trzecim cylindrze i pospawali trzeci no i po trzech latach pękła na drugim teraz włożyłem głowice z Alfy 166 ale kupno takiej głowicy to nie koniec wydatków musisz dokupić dźwignie zaworowe bo w 166 i 156 były 6mm zawory w 159 są 5mm i dźwigienki nie pasują poza tym trzeba skracać śruby którymi przykręcasz obudowę wraz z wałkami do głowicy. "

    A ile Cie kosztowało kolego spawanie głowicy i jaki był koszt całkowity.
    Moją głowicę będą ściągali dopiero w poniedziałek i się jeszcze zastanawiam którą opcję wybrać.
    To zależy od zakładu w którym będą taką usługę wykonywali cena za kompletną regenerację waha się od 1000 do 1800 pln. Pamietaj że nie każdą głowice da się pospawać to już musi sprawdzić zakład który zajmuje się spawaniem więc szukaj polecanych serwisów.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Spawanie jak stwierdził kolega [MENTION=28117]slawek986[/MENTION] to rozwiązanie niepewne i na krótką metę. Na forum bywały przypadki, że niektórym głowice pękały dalej od naniesionego spawu i znów robota od nowa. Ale każdy robi jak uważa.
    Kolego nie do końca masz rację jeżeli chodzi o spawanie ale nie będę nikogo namawiał,prawda jest taka że tych głowic nie popękanych praktycznie nie ma na rynku więc ciężko jest znaleźć taką która nie była spawana bo mało kto ci się przyzna że spawał cena nowej 14000.

  6. #106
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    wałki i obudowa jest taka sama ale gniazda gwintów w głowicy z 166/156 są krótsze i jak wkręcisz śruby z 159 to nie dokręcisz pokrywy
    A to dziwne, bo ja mam na śruby ze 159 pokrywę dokręconą i głowicę ze 156 i jakoś wszystko pasuje
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  7. #107
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    A to dziwne, bo ja mam na śruby ze 159 pokrywę dokręconą i głowicę ze 156 i jakoś wszystko pasuje
    Nie dalej jak w Piątek robiłem taką przekładkę w 159 otwory na gwinty są od dołu otwarte w starszej głowicy zamknięte ja montowałem głowicę z 166 2003r może potem coś pozmieniali w każdym razie nie wyssałem sobie tego z palca sam byłem zaskoczony.

  8. #108
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Proszę podaj numer tej głowicy.
    Jeśli jest od 175KM lub 180 lub 185 czy nawet 190 to wszystko jest dokładnie to samo - i wiem co ja piszę !!!
    Jeśli ktoś zakłada coś co jest z innej pojemności (a takich podobnych jest kilka odmian jak chociażby łudząco podobna 150KM chociaż tam jest inaczej poprowadzony kanał olejowy i nie tylko)) to różnie bywa.
    Ja bym prosił numer tej głowicy

    A z resztą po co ja mam komuś jeszcze coś udowadniać czy wyjaśniać. Każdy robi jak mu tam lepiej.
    Co do spawania, to jeszcze kilku kolegów z naszego forum buja się z mechanikami i zakładami napraw (spawania) głowic w sądach. Ciekawe dlaczego ??? Nawet na naszym forum jeden kolega dogłębnie opisuje swoja sytuację z pewnym zakładem w Polce warto może sobie poczytać.
    Zawsze mozna pospawać i Alfy sie pozbyć a inny nabywca sie znów będzie z tym problemem mierzył.

    Pozdrawiam i tyle w temacie.

    - - - Updated - - -

    A tak na marginesie to w słabszej wersji jest tylko mniejsze koło rozrządu na wałku a wszystko inne jest takie samo.
    Ostatnio edytowane przez slawek986 ; 20-01-2020 o 22:21

  9. #109
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Proszę podaj numer tej głowicy.
    Jeśli jest od 175KM lub 180 lub 185 czy nawet 190 to wszystko jest dokładnie to samo - i wiem co ja piszę !!!
    Jeśli ktoś zakłada coś co jest z innej pojemności (a takich podobnych jest kilka odmian jak chociażby łudząco podobna 150KM chociaż tam jest inaczej poprowadzony kanał olejowy i nie tylko)) to różnie bywa.
    Ja bym prosił numer tej głowicy

    A z resztą po co ja mam komuś jeszcze coś udowadniać czy wyjaśniać. Każdy robi jak mu tam lepiej.
    Co do spawania, to jeszcze kilku kolegów z naszego forum buja się z mechanikami i zakładami napraw (spawania) głowic w sądach. Ciekawe dlaczego ??? Nawet na naszym forum jeden kolega dogłębnie opisuje swoja sytuację z pewnym zakładem w Polce warto może sobie poczytać.
    Zawsze mozna pospawać i Alfy sie pozbyć a inny nabywca sie znów będzie z tym problemem mierzył.

    Pozdrawiam i tyle w temacie.

    - - - Updated - - -

    A tak na marginesie to w słabszej wersji jest tylko mniejsze koło rozrządu na wałku a wszystko inne jest takie samo.
    Jak jesteś taki szpec to znajdź koledze niespawaną głowicę i nie spinaj się co do śrub bo nie masz racji zrobię ci zdjęcia i ci udowodnię że głowica z starszych modeli ma pozamykane od dołu otwory na śruby mocujące górną pokrywę a w 159 otwory są na wylot i trzeba zeszlifować 5mm żeby śruby weszły.Nie widziałem głowicy 20V z silnika o mocy 150km nie wiem po co by to robili skoro 10V miały 150km.Co do spawania głowic to robi się to w o wiele poważniejszych sprzętach od JTDm i daje radę problem polega na tym że głowica w 159 ma wadę od cała filozofia.

  10. #110
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Masz nr OE tej swojej głowicy?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] Pękające głowice 2,4
    Utworzone przez elelmo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 23:21
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 07:42
  3. Pękające przewody hamulcowe
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 18:51
  4. [146] pękające przewody paliwa
    Utworzone przez niania82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 09:34
  5. Pękające węże układu turbodoładowania
    Utworzone przez Ołówek1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 21:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory