Strona 18 z 31 PierwszyPierwszy ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 303

Temat: Pękające głowice w 2.4 JTDM

  1. #171
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    Ten tester nie pokazuje nic.sam to sprawdziłem zanim zdjąłem głowice.

  2. #172
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Mi mechanik mówił, że robił test i nie ma CO2 w płynie chłodniczym, a po zdjeciu głowicy 3 pęknięcia Ale może źle test zrobił, albo płyn może przeciekać na różne sposoby, ciężko powiedzieć. Myślę, że jak taki test coś wykaże to już wiadomo, że pęknięta, ale jak nie wykaże, to jeszcze nic nie znaczy niestety.

  3. #173
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał MJL Zobacz post
    Mi mechanik mówił, że robił test i nie ma CO2 w płynie chłodniczym, a po zdjeciu głowicy 3 pęknięcia Ale może źle test zrobił, albo płyn może przeciekać na różne sposoby, ciężko powiedzieć. Myślę, że jak taki test coś wykaże to już wiadomo, że pęknięta, ale jak nie wykaże, to jeszcze nic nie znaczy niestety.
    Nie pokaże bo do układu się dostaje sprężone powietrze a nie spaliny

  4. #174
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał maksiugnojek Zobacz post
    Jadę na dniach oglądać 159 2.4 JTDm 210, czy da rade jakoś wyłapać pęknięta głowice(przebieg auta to 215000km)?
    uciekający nie wiadomo gdzie płyn chłodzący to dobry wskaźnik dupniętej głowicy. Kolega to miał w swojej 156: auto mu wypijało płyn chłodzący i trwało to kilka lat Jezdził, jeździł ale w końcu silnik już nie odpałał, tyle było tego płynu...

  5. #175
    Użytkownik Świeżak Avatar krystian750
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Alfa 159 2.4
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Omkaaa Zobacz post
    Nie pokaże bo do układu się dostaje sprężone powietrze a nie spaliny
    Ale bzdura. A zapłon nie powstaje jak zostanie podane paliwo? Głowica może być popekana ale zależy jakie pęknięcie jest. Czy dosięga do kanału wodnego, jak dosięga to mamy spaliny w układzie i w tedy woda nam spada niżej bo powietrze/spaliny idą do góry i zbierają się na górze, dlatego jest taki efekt że woda spada, a jak odkręcamy to się podnosi. Może też głowica pęknąć na różne sposoby: pomiędzy zaworami, od zaworu do otworu gdzie wchodzi wtrysk itp.
    Nie mylić że jak się odkręci korek po trasie, że jest tam ciśnienie to że głowica pęknięta, tam musi być ciśnienie od 0,8 do 1.2 bara bo jest to system ciśnieniowy.

    Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

  6. #176
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał krystian750 Zobacz post
    Ale bzdura. A zapłon nie powstaje jak zostanie podane paliwo? Głowica może być popekana ale zależy jakie pęknięcie jest. Czy dosięga do kanału wodnego, jak dosięga to mamy spaliny w układzie i w tedy woda nam spada niżej bo powietrze/spaliny idą do góry i zbierają się na górze, dlatego jest taki efekt że woda spada, a jak odkręcamy to się podnosi. Może też głowica pęknąć na różne sposoby: pomiędzy zaworami, od zaworu do otworu gdzie wchodzi wtrysk itp.
    Nie mylić że jak się odkręci korek po trasie, że jest tam ciśnienie to że głowica pęknięta, tam musi być ciśnienie od 0,8 do 1.2 bara bo jest to system ciśnieniowy.

    Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
    To jak wyjaśnisz to że przy popękanej głowicy masz ciśnie twe że węże pękają a brak spalin w ukladzie?

  7. #177
    Użytkownik Świeżak Avatar krystian750
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Alfa 159 2.4
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Omkaaa Zobacz post
    To jak wyjaśnisz to że przy popękanej głowicy masz ciśnie twe że węże pękają a brak spalin w ukladzie?
    Nieprawidłowo zrobiony test.

    Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #178
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał krystian750 Zobacz post
    Nieprawidłowo zrobiony test.

    Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
    To jest nie możliwe bo robiłem chyba u 5 mechaników z 20 razy i nigdy nie było spalin 2 układzie...

  9. #179
    Użytkownik Świeżak Avatar krystian750
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Alfa 159 2.4
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Omkaaa Zobacz post
    To jest nie możliwe bo robiłem chyba u 5 mechaników z 20 razy i nigdy nie było spalin 2 układzie...
    Bo musisz zrobić test na zimnym silniku i na mocno gorącym. Zauważyłem że jak się normalnie jedzie, silnik ma cały czas 82-90 stopni, przy hamowaniu silnikiem na biegu temp wody spada. Natomiast przy mocnym przyspieszaniu od niskich obrotów może dojść do 100 stopni. Więc spaliny się przedostają na mocno do grzanym silniku. Na postoju nie zawsze wyjdzie bo silnik nie jest obciążony i szybko się schładza głowica. Więc najlepiej jechać z 30km i wtedy zjechać gdzieś na bok i zrobić test. Olej też musi się rozgrzać.
    A jak jest ciśnienie w układzie to też może być uszkodzona chłodnica egr. I też mamy spaliny w układzie i zapowietrzony układ chłodzenia, który doprowadza do pęknięcia głowicy bo nie ma dobrego chłodzenia.
    -klapy wirowe nieszczelne wtryski bardziej podlewają = więcej sadzy do dpf i częściej się wypala - przegrzewa głowice.


    Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

  10. #180
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    A odkrył ktoś może przyczynę pękania głowic?

Podobne wątki

  1. [159] Pękające głowice 2,4
    Utworzone przez elelmo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 23:21
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 07:42
  3. Pękające przewody hamulcowe
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 18:51
  4. [146] pękające przewody paliwa
    Utworzone przez niania82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 09:34
  5. Pękające węże układu turbodoładowania
    Utworzone przez Ołówek1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 21:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory