Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Turbo w TBI - awaryjność? jakie przyczyny i rozwiązanie?

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no właśnie, pewnie sam gość z ASO bazuje tylko na tym że gdzieś za granicą w innym ASO ktoś wpisał taki a nie inny kod usługi, i tak mu ją system po polsku wyświetlił.
    Póki co wysłałem zapytanie do sprzedającego żeby coś więcej napisał o tych trzech wymianach turbo. Dobrze że przynajmniej dość dobrze gada po angielsku, bo w wiekszości przypadków muszę używać Google Translatora na niemiecki lub włoski i różne dziwactwa wychodzą - ciężko się dogadać.
    Jak na razie wymienialiśmy tylko jedną turbinę w 1.75 TBI - konkretnie w Giuliettcie QV. Wymienialiśmy to może za dużo powiedziane, bo nowa kosztowała jakieś kosmiczne pieniądze (8000 PLN) - więc się zregenerowała. Ponieważ jest to prosta w budowie sprężarka - bez zmiennej geometrii i żadnych cudów - to regeneracja działa do dzisiaj bez najmiejszego problemu, a temat był realizowany c.a. 1.5 roku temu (po 60 tysiącach kilometrów oryginalnego przebiegu auta). Tak więc nie obawiałbym się o ten podzespół za bardzo, bo nawet jak go coś bedzie bolało, to za tysiąc z małym okładem załatwisz sobie naprawę turbiny.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Witam,
    tutaj sporo piszą o tbi wiec można poczytać:

    http://www.forum.alfaholicy.org/pora...o_159_tbi.html

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Gdy szukałem 159/J i kręciłem się przy Julce 1.75 to też ten temat się pojawił.

    Wymiany turbo na gwarancji w przypadku 1.75 stały się normą. Rozmawiając z Tomkiem Twardowskim poznałem historię Julki, która ma już... trzecie turbo. I w żartach padło "no i póki to jest na gwarancji to pół biedy, ale potem taka turbina to 12k". W bajki, że nowe takie turbo kosztuje 3k to nie uwierzę.

    Bez dokładnego zgłębienia tematu zamienników turbin (może teraz jakieś są) i ORYGINALNYCH części zamiennych do turbiny - bałbym się w to wchodzić.
    Nie siej defetyzmu, trzeba kupować z polskiej dilerki serwisowaną, co by FAP partycypował w kosztach naprawy. Było już kilka takich historii opisanych. 5k zamiast 12 tysi to dobry deal
    A mówią że 2.2 jts taki zły

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o podniesienie mocy TBi w 159 to maks 230 kuni bo potem to będą problemy z oplowską skrzynią
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Jak na razie wymienialiśmy tylko jedną turbinę w 1.75 TBI - konkretnie w Giuliettcie QV. Wymienialiśmy to może za dużo powiedziane, bo nowa kosztowała jakieś kosmiczne pieniądze (8000 PLN) - więc się zregenerowała. Ponieważ jest to prosta w budowie sprężarka - bez zmiennej geometrii i żadnych cudów - to regeneracja działa do dzisiaj bez najmiejszego problemu, a temat był realizowany c.a. 1.5 roku temu (po 60 tysiącach kilometrów oryginalnego przebiegu auta). Tak więc nie obawiałbym się o ten podzespół za bardzo, bo nawet jak go coś bedzie bolało, to za tysiąc z małym okładem załatwisz sobie naprawę turbiny.
    A czytałem gdzieś ze garret nie udostępnia zestawów do regeneracji Ale rozumiem że Polak potrafi

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Jak na razie wymienialiśmy tylko jedną turbinę w 1.75 TBI - konkretnie w Giuliettcie QV. Wymienialiśmy to może za dużo powiedziane, bo nowa kosztowała jakieś kosmiczne pieniądze (8000 PLN) - więc się zregenerowała. Ponieważ jest to prosta w budowie sprężarka - bez zmiennej geometrii i żadnych cudów - to regeneracja działa do dzisiaj bez najmiejszego problemu, a temat był realizowany c.a. 1.5 roku temu (po 60 tysiącach kilometrów oryginalnego przebiegu auta). Tak więc nie obawiałbym się o ten podzespół za bardzo, bo nawet jak go coś bedzie bolało, to za tysiąc z małym okładem załatwisz sobie naprawę turbiny.
    pocieszające co napisałeś

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    W mojej turbo też było wymienione przy około 85 tys. na gwarancji. Może wadliwe, może nie, ale poza tym ten silnik jest naprawdę rewelacyjny. Kupiłem TBi przez przypadek, bo szukałem klekota i to był najlepszy z możliwych przypadków.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar entuzjasta159
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    brava 1,9 jtd cf3 2001 @ Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zmianowy Zobacz post
    Jeśli chodzi o podniesienie mocy TBi w 159 to maks 230 kuni bo potem to będą problemy z oplowską skrzynią
    tbi chyba nie ma skrzyni z opla m32... aczkolwiek mogę się mylić

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    żelazna zasady przy turbodoładowaniu: po dłuższej jeździe na wysokich obrotach, po trasie autostradowej itd bezwzględnie nie gasimy od razu silnika. Tą minutę albo dwie musi pracować na wolnych obrotach.
    I druga zasada: dobry, jak najlepszy olej.
    I te 150 do 180 tysięcy turbinka wytrzyma.

    Ponad rok, prawie półtora, jeździłem TBi 159 i auto spisywało się bez zarzutu. Było też dynamiczne i szybkie, bo z turbo trzeba umieć jeździć a nie bawić się w kretyński ekodriving.
    Wbrew waszemu obrzydliwemu hejtowi na ten model i ten silnik, uważam, że odpowiednio serwiswana i dbana 159 TBi to swietne i dynamiczne auto, ponadczasowo piekne.
    Ostatnio edytowane przez KRS ; 15-10-2015 o 11:05
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    A czytałem gdzieś ze garret nie udostępnia zestawów do regeneracji Ale rozumiem że Polak potrafi
    Bo to nie jest turbina Garreta.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Kraków/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 GTA
    Postów
    58

    Domyślnie

    Przepraszam Was koledzy ale kilka aut z turbiną miałem i żadnej nie zajeździłem. Teraz Peugeot 508 w 4 lata blisko 200 k więc przejechanie 180 k bez wymiany to żadna rewelacja.

Podobne wątki

  1. [GTV] Jakie plytki do regulacji zaworów 2.0v6 turbo
    Utworzone przez harnas. w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 23:53
  2. Jakie turbo pasuje do 147
    Utworzone przez ice_cube w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 21:02
  3. Auto nie trzyma się drogi, jakie przyczyny?
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 20:26
  4. Jakie graty dobrac do zwyklego gazu do Alfy 166 2.0 v6 turbo
    Utworzone przez Hugo w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 13:31
  5. 156 jakie rury turbo - ic
    Utworzone przez kkkpiotrekkkk w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory