Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Mocniejsze sprzeglo od Saba do Alfy

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    ALFA 159 1.9 jtdm 16v
    Postów
    3

    Domyślnie Mocniejsze sprzeglo od Saba do Alfy

    Witam serdecznie.

    Przewrtowalem troche postow ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie.

    Po zchipowniu Alfy na 180 KM i 420 Nm sprzeglo zaczelo sie slizgac.Dostalo wiecej momentu i d...pa. Napewno ma na to wplyw, ze nie bylo jeszcze wymieniane, a tam 200k prawie na blacie.

    Chcialbym uniknac przyszlych problemow z nim i zastanawiam sie czy przypasuje sprzeglo z silnika 2.4 lub z Saaba 1.9 TTiD PF 180KM.


    Moze probowal juz ktos takiego zabiegu?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Ślizga Ci się bo jest stare. Ja jeżdżę na nowym oryginalnym zestawie, tez mam alfe po chipie, i tak jak większość użytkowników forum nie mam problemów. Kiedyś miałem problem z wibracjami przy pedale w podłodze, ale była to wina złego chipa. Po wgraniu porządnego jest ok

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał ROBSON0801 Zobacz post
    Witam serdecznie.

    Przewrtowalem troche postow ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie.

    Po zchipowniu Alfy na 180 KM i 420 Nm sprzeglo zaczelo sie slizgac.Dostalo wiecej momentu i d...pa. Napewno ma na to wplyw, ze nie bylo jeszcze wymieniane, a tam 200k prawie na blacie.

    Chcialbym uniknac przyszlych problemow z nim i zastanawiam sie czy przypasuje sprzeglo z silnika 2.4 lub z Saaba 1.9 TTiD PF 180KM.


    Moze probowal juz ktos takiego zabiegu?
    Z tego co wiem w 159 2.4 i w Saab-ie 1.9 była inna skrzynia (chyba ta co później w 2.0JTDm) niż w 159 1.9 i sprzęgło/dwumas nie pasują. Jest pare wariantów:
    1.Twoje sprzęgło już jest słabe i nie wydala
    i/lub
    2.Chip jest za mocny - na 420Nm to raczej nikt nie robi w 1.9, a przy niższych momentach zaczynają się u wielu problemy - u mnie w poprzedniej 1.9 zrobionej na 190KM/380Nm nowy dwumas Valeo czasem (tylko przy niskich temperaturach, kiedy pewnie silnik dawał parę-paręnaście Nm więcej) nie dawał rady i przy mocnym depnięciu przy powiedzmy 1700obr/min na 5/6 biegu trzęsło jak diabli w aucie (nie robiłem z tym nic, bo na niskich obrotach nie jeżdżę, jednak był to objaw że 380Nm to praktycznie granica mojego dwumasu)

    Rozwiązanie:
    A.Założyć nowe sprzęgło/docisk, lub oddać do kogoś kto specjalizuje się we wzmacnianych zestawach (coś słyszałem kiedyś nazwę firmy Radzikowski - tyle że ponoć długo się czeka)

    i/lub
    B.Pojechać na przestrojenie silnika, może trzeba zdjąć trochę momentu?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 15-11-2015 o 18:10

  4. #4
    ViP Rowerzysta Avatar tom993
    Dołączył
    03 2008
    Auto
    155 V6
    Postów
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    Rozwiązanie:
    A.Założyć nowe sprzęgło/docisk, lub oddać do kogoś kto specjalizuje się we wzmacnianych zestawach (coś słyszałem kiedyś nazwę firmy Radzikowski - tyle że ponoć długo się czeka)
    Urban legend - figę potrafią zrobić ze sprzęgłem do AR 159 oprócz opowieści, że próbują

Podobne wątki

  1. Mocniejsze hamulce do 156v6
    Utworzone przez SEJBR w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 381
    Ostatni post / autor: 18-09-2023, 14:52
  2. [159] Mocniejsze sprzęgło
    Utworzone przez PAKA w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 08:53
  3. [156] Intercooler w afie 1,9jtd 16v od saba 9-3tdi
    Utworzone przez alfonso w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 05:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory