Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Bardzo częste wypalanie DPF. Co może być przyczyną?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW
    Postów
    49

    Domyślnie

    Przy podłączeniu nigdy nic złego nie wychodziło, w trasie też nie ma problemów. Ostatnio jak leciałem 700km ciągiem to nawet raz nie próbował się wypalać. Wychodzi na to (oby) że jest, ale z racji miasta i ścisłego centrum (tutaj przebieg liczę w motogodzinach a nie km) wypala się tak a nie inaczej..

    Ale popatrzę jeszcze z mechanikiem w sobotę przy okazji wymiany wahaczy.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar himek
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD; jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v SW :)
    Postów
    620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny Kocur Zobacz post
    Częste wypalanie może powodować styl jazdy, tj. na pewno jazda na krótkich odcinkach, dynamiczna jazda, gdzie wydziela się zdecydowanie więcej sadzy, mogą to też być lejące wtryski. W jakiej kondycji masz olej silnikowy? poziom w normie? nie za dużo? i jakiej gęstości?
    No własnie od jakiegoś czasu zaczyna gdzieś zwiewać, podejrzewam turbo... a wlane 5W30
    jest: Opel Astra K Hatchbag 1,4 150KM (2018 - ????)
    jest: Alfa Romeo 159 Sportwagon 1,9 JTDm 8v (2014 - ????)
    była: Alfa Romeo 156 Sedan 1,9 JTD (2010 - 2014)

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    159
    Postów
    2

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat
    dziś kontrolnie zajrzałem w komputer alfy przez multiscan i zmartwiły mnie informacje z DPF-a.
    mianowicie:
    zapchanie 40%
    dystans od ostatniego wypalenia 120km
    czas wypalania: 450sek
    temperatura wypalania: 460stopni
    średni dystans z 5 ostatnich wypaleń 90km.
    trochę się zdziwiłem, bo sprawdzałem kompa miesiąc temu i między wypaleniami było coś ok. 900km, ale też temperatura była coś koło 600st (tak z pamięci podaję).
    rzecz o tyle dziwna, że zrobiłem ostatnio trasę ok 700km i nie zauważyłem wzrostu/ów chwilowego spalania, średnie z trasy też było w normie.
    dziś po odczycie zrobiłem kontrolną trasę 100km (2x50km, pomiędzy trasami 2 godziny przerwy) praktycznie zaraz po uruchomieniu przy drugiej trasie jak tylko silnik na wskazówce pokazał 90stopni temperatury uruchomiło się wypalanie, ale jakieś takie dziwne. normalnie jak się wypalał, to chwilowe pokazywało mi nawet powyżej 35litrów przy ruszaniu, teraz jedyne co zwróciło moją uwagę to przy hamowaniu silnikiem nie spadało do 2 tylko do ok. 5 litrów, a przy ruszaniu było trochę wyższe niż zwykle tj ok. 15-20 litrów. i faktycznie było krótkie ok. 5-7minut
    w poniedziałek pewnie pojedzie na warsztat, ale tak sobie kombinuję, ze to raczej nie jest zapchanie tylko awaria jakiegoś czujnika. dobrze kombinuję? multiscan nie pokazuje żadnych błędów.

    pacjent to 159 1,9/150KM polift, EGR jest i sprawny, klapy off.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159 SW 2.4 JTD, 2008r.
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aten Zobacz post
    Podepnę się pod temat
    dziś kontrolnie zajrzałem w komputer alfy przez multiscan i zmartwiły mnie informacje z DPF-a.
    mianowicie:
    zapchanie 40%
    dystans od ostatniego wypalenia 120km
    czas wypalania: 450sek
    temperatura wypalania: 460stopni
    średni dystans z 5 ostatnich wypaleń 90km.
    trochę się zdziwiłem, bo sprawdzałem kompa miesiąc temu i między wypaleniami było coś ok. 900km, ale też temperatura była coś koło 600st (tak z pamięci podaję).
    rzecz o tyle dziwna, że zrobiłem ostatnio trasę ok 700km i nie zauważyłem wzrostu/ów chwilowego spalania, średnie z trasy też było w normie.
    dziś po odczycie zrobiłem kontrolną trasę 100km (2x50km, pomiędzy trasami 2 godziny przerwy) praktycznie zaraz po uruchomieniu przy drugiej trasie jak tylko silnik na wskazówce pokazał 90stopni temperatury uruchomiło się wypalanie, ale jakieś takie dziwne. normalnie jak się wypalał, to chwilowe pokazywało mi nawet powyżej 35litrów przy ruszaniu, teraz jedyne co zwróciło moją uwagę to przy hamowaniu silnikiem nie spadało do 2 tylko do ok. 5 litrów, a przy ruszaniu było trochę wyższe niż zwykle tj ok. 15-20 litrów. i faktycznie było krótkie ok. 5-7minut
    w poniedziałek pewnie pojedzie na warsztat, ale tak sobie kombinuję, ze to raczej nie jest zapchanie tylko awaria jakiegoś czujnika. dobrze kombinuję? multiscan nie pokazuje żadnych błędów.

    pacjent to 159 1,9/150KM polift, EGR jest i sprawny, klapy off.
    Cześć,
    Od niedawna mam podobnie w 2.4. Byłeś może u mechanika? Obadales temat?

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    ArielKrk..... Mam podobnie w 2.4 i jutro jadę na usuwanie tego dpfa... 950stowy... I spokój...

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    159
    Postów
    2

    Domyślnie

    tak. winny był pęknięty wąż od czujnika różnicy ciśnień. naprawa trwała 15 minut, bo wszystko na wierzchu. ten wąż jest zaraz obok dpf-a i usterkę było widać gołym okiem.

Podobne wątki

  1. [159] Częste wypalanie DFP, prośba o analizę danych
    Utworzone przez zloty35 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 19:11
  2. [Brera] 2.4 Jtdm. Wyciek oleju, co może być przyczyną?
    Utworzone przez samsung w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 11:48
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 18:10
  4. [145] Co może być przyczyną braku prądu na świecach?
    Utworzone przez mayka.88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2011, 00:11
  5. pytanie co może być przyczyną
    Utworzone przez ufty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-09-2007, 06:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory