Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Sprężyny przednie Ti

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4JTDM 2008r
    Postów
    228

    Domyślnie Sprężyny przednie Ti

    Witam
    Przymierzam się do wymiany przedniego zawieszenia - nie jest już tak komfortowe jak na początku. Kupiłem już amortyzatory koni fsd i tarcze hamulcowe. Pytanie czy przy okazji wymiany amortyzatorów przednich warto wymienić też sprężyny? Przebieg autka to 180kkm. Sprężyny są całe ale słyszałem, że w wersjach silnikowych 2,4 JTD szybko się zużywają. Można jakoś to sprawdzić? Na przeglądzie mówili, że wszystko jest ok.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dareknewry
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    '08 159 Ti 1.9 JTDm 16v
    Postów
    301

    Domyślnie

    Jak masz dodatkowe pieniadze to wymien nawet komplet sprezyn, oczywiscie nie na oryginaly, bo sie nie oplaca (600zl/sztuka?). Troche kasy pojdzie, ale za to auto bedzie prowadzilo sie jak nowe. Minus - Auto Moze byc troszke sztywniejsze, moze ci to nie bedzie przeszkadzac. Ja wymienilem na eibach pro kit, bez amortyzatorow. Nigdy nie zalowalem wydanych pieniedzy - narazie najlepsza inwestycja dla mojej 159. Oryginalny komplet narazie zatrzymaj (zaraz dostaniesz mase ofert kupna na pw ) bo moze bedzie cos nie tak. to wrocisz do oryginalow. Dosyc czesty problem(za alfaowner.com) to kat pochylenia kola z przodu sie powieksza(nieregulowalny) i zzera szybko opony od wewnatrz, a oponki do Ti sa bardzo drogie. Jesli bedzie wszystko ok Pozniej sprzedasz ori jakiemus nawiedzonemu uzytkownikowi forum, ktory kupi uzywki, tylko dlatego ze to TI
    Ostatnio edytowane przez dareknewry ; 05-12-2015 o 13:48

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4JTDM 2008r
    Postów
    228

    Domyślnie

    Orientowałem się w cenach i oryginały mogę już kupić za 750zł za komplet na przód. Jeśli już to zdecyduje się na oryginały bo zależy mi na komforcie - dlatego wybrałem amorki FSD. Ostatnio zauważyłem, że przednie koła są troszkę bardziej pochylone do środka - to może świadczyć o zużyciu sprężyn ? Górne wahacze już wymieniłem, dolne ponoć są b.dobre. Oglądałem zdjęcia auta zrobione zaraz po tym jak je nabyłem i koła stały prosto. Jeszcze mam pytanie o poduszki amortyzatorów przednich - czy przy tym przebiegu warte je już wymienić ?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dareknewry
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    '08 159 Ti 1.9 JTDm 16v
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty35 Zobacz post
    Ostatnio zauważyłem, że przednie koła są troszkę bardziej pochylone do środka - to może świadczyć o zużyciu sprężyn ? Górne wahacze już wymieniłem, dolne ponoć są b.dobre.
    Pochylone do srodka gora rozumie? Mam ten sam problem. Jak i wiele osob z alfaowner. A i tutaj na forum po zdjeciach rozych Ti widac od razu, ze niektore stoja w ten sam sposob. U mnie wlasnie po wymianie sprezyn to zauwazylem. Chociaz przed sprezynami wymienilem wahacze gorne na no name, ale wtedy nic nie zauwazylem. Wiec moze to wahacze. Wymieniles na oryginaly? W zasadzie jest to jedyny problem trapiacy moja 159, mocno zzera opony z przodu od srodka, a sa bardzo drogie. Zbieznosc oczywiscie ustawiona.

    Ja osobiscie jestem pewien, ze to sprezyny obnizajace. Widocznie twoje oryginaly sie zuzyly, Jak zalozysz nowe oryginaly, jest duza szansa,ze sie kola wyprostuja. Gdzie sprezyny za taka cene? bo moze sie skusze
    Ostatnio edytowane przez dareknewry ; 05-12-2015 o 14:05

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4JTDM 2008r
    Postów
    228

    Domyślnie

    Tak, koła są pochylone górą do środka - właściwie tylko prawe koło. Lewe wizualnie jest ok. Wahacze górne nowe oryginały. U Ciebie po wymianie sprężyn nadal jest tak samo? Wymieniałeś na oryginały ?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dareknewry
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    '08 159 Ti 1.9 JTDm 16v
    Postów
    301

    Domyślnie

    to tak samo jak u mnie jedno kolo bardziej drugie mniej pochylone. sprezyny mam eibach pro kit, sa cm nizsze niz oryginaly. Przed wymiana stala prosto na starych ori srezynach i nie zdzieralo opon. Bezposrednio po wymianie sprezyn stala prosto, ale wiadomo potrzebowaly paru dnie zeby osiasc no i po paru dniach zauwazylem, ze kola lekko koslawe

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW TI 2.4 Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Podkleję się pod temat i odgrzeję.... Mam zamiar wymienić przednie sprężyny w swojej 159. Niestety jedna pękła i auto siadło nieźle na glebie... Z uwagi na rzadko spotykany egzemplarz (2,4 SW Q4 TI) nie mogę znaleźć odpowiednich zamienników. Zaproponowano mi Einbachy pro kit ale te obniżą jeszcze bardziej i tak niską Alfine, że nie wspomnę o utwardzeniu. Oryginalne w serwisie Alfy kosztują wyjściowo 550 sztuka, z rabatem 480 na jutro, 420 na za tydzień... Einbachy tylko na specjalne zamówienie w InterCarsie mogą ściągną w ciagu ok 7 dni. Komplet 4 sztuk za 680zł. Zawieszenie w dół przód 30-35 tył 30... Chciałbym uniknąć zdarcia opon i wybicia pozostałych elementów zawieszenia. Gdzie wtedy znalazłeś oryginały za 750 komplet?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW TI 2.4 Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Rozmawiałem wczoraj z tym gościem. Pasują ale tylko do wersji TI. Oryginalne spreżyny do 159 SW Q4 TI maja numer seryjny 50515167. Niestety nie było i nie ma zamienników o takich samych parametrach (waga auta na pusto to prawie 1800kg) Pozostają tylko oryginalne lub tuning dla zaawansowanych ale to koszt rzędu 3-7kk co nie wchodzi w grę po przekopaniu internetow, znajomości w hurtowniach motoryzacyjnych jestem zmuszony zawitać do ASO i zamówić seryjne od TI. W przypadku Pro kit tak jak wspominali koledzy w innych wątkach narazamy się nie tylko na zdzieranie opon od wewnątrz (seria TI jest niższa od standardu o 10mm a pro kit opuści nam auto o kolejne 20mm w dół w porównaniu z TI) ale i na wybijanie całego zawiasu. Znajomy zamontowal pakiet Einbacha do seryjnej 159, stoi o ok 3 cm niżej od mojej co kończy się szuraniem na koleinach a zimą na osiedlu robi za pług:/ dlatego niebawem wraca do serii która posiadał. Zakup używanych sprężyn TI za ok 200-250 zł mija się z celem bo nie wiadomo ile wytrzymają tydzień miesiąc rok? Oryginały w cenie co prawda 550-420 za sztukę ale mamy pewność na conajmniej 2 lata... Bella TI trochę kosztuje ale i tak warto ją posiadac
    Ostatnio edytowane przez KamaGer ; 13-06-2017 o 08:57

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamaGer Zobacz post
    (seria TI jest niższa od standardu o 10mm a pro kit opuści nam auto o kolejne 20mm w dół w porównaniu z TI)
    TI jest niższa o 20 od standardu. Pro kit to dodatkowe -10.
    Choć niektórzy po wymianie z TI na Pro kit twierdzili, że auto się podniosło (często oryginalne sprężyny są wyjechane, więc to możliwe).

    Pozostaje więc oryginał. Ja bym też taki brał i pewnie niedługo mnie to czeka, bo tył siedzi...

Podobne wątki

  1. [155] 145/45/55 sprężyny przednie eibach
    Utworzone przez rafal_155 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 19:45
  2. [GTV] sprężyny przednie
    Utworzone przez nodi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 18:29
  3. sprężyny przednie alfa 156
    Utworzone przez M A R I O w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 18:30
  4. [GTV] Sprężyny przednie do GTV 3.0 V6 a 2.0 V6
    Utworzone przez LittleBrother w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 08:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory