Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: Turbina puszcza olej.

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dareknewry
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    '08 159 Ti 1.9 JTDm 16v
    Postów
    301

    Domyślnie

    Mamel, a sprawdzasz na rozgrzanym silniku 2-5 min po zgaszeniu silnika? Bagnet powinnien byc wtedy bardziej czytelny.
    Ostatnio edytowane przez dareknewry ; 08-12-2015 o 03:51

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar PePeline
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Rembertuff
    Auto
    159 SW
    Postów
    115

    Domyślnie

    jak to brudny? Wyciągam bagnet, wycieram szmatką. Wkładam i wyciągam i widzę gdzie jest olej a gdzie suche.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    też tak próbowałem i lipa Może w końcu kiedyś mi się uda trafić na moment, że będzie to widoczne.

    PePeline - no to się ciesz, że widzisz bo większość posiadaczy 159 ma problem z odczytaniem ilości oleju z bagnetu

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Bagnet w JTDm jest po prostu "taki sobie" ;-)
    W 159 może nie być widać kopcenia jeśli jest DPF. Zapocenie na rurach przy turbo występuje bardzo często i jest związane z odmą.
    Tak czy inaczej, w razie wątpliwości turbo należy skontrolować zanim będzie za późno.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar PePeline
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Rembertuff
    Auto
    159 SW
    Postów
    115

    Domyślnie

    A z tą odmą to się coś robi? bo w beemkach co dwie wymiany oleju trzeba było wymienić takie ustrojstwo nazywane odmą. Tutaj też coś się wymienia?

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Tutaj mozna wyczyscic odme. Jestem teraz na etapie frontowego IC w 156 i mam mala zagwozdke, rury lekko zapocone, pokryte mgla olejowa, z tego co wiem jest to normalne zjawisko, natomiast w okolicy klapy gaszacej jest ciut bardziej mokro. Wyjscie z turbiny do silnika suche, ostatni raz zagladalem tam rok temu jak czyscilem egr. Olej zmieniam co 8-10 tys o od wymiany do wyniany dolewam moze ze 100 ml. Nie wiem czy zwiastuje to jakis koniec czy jezdzic i sprawdzac czesciej poziom oleju ktorego prawie nic nie ubywa

    wyskrobane z iphone 6 plus
    Ostatnio edytowane przez kolekszy ; 12-12-2015 o 21:56
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Tutaj jest separator oleju na odmie (taka puszka za silnikiem, pod filtrem paliwa), ja swój czyściłem i płukałem 100 razy przy okazji robienia kolektora - nic to nie dało. Albo jest w środku masło, albo coś jest nie tak i za dużo ogólnie jest oleju w odmie (albo ten typ tak ma że tam tak mokro). Nadal z odmy prosto przed turbo olej wali jak z kranu, przed czyszczeniem to w rurze dolotowej tuż przed turbiną stało jeziorko oleju. Turbo mi gwiżdże cały czas (nie świszczy wysoko, a właśnie gwiżdże nisko) i jeden mechanik mówił, że to właśnie od oleju przed turbo mogą być mikrouszkodzenia na wirniku i od tego gwiżdże... Nie jestem szczególnie przekonany co do tej teorii ale na razie działa więc staram się nie przejmować gwizdaniem (a nawet ma to swój urok)

    Natomiast naturalnie ten cały olej z odmy turbina przepycha dalej przez IC do kolektora, więc po drodze wszystko mokre no i pięknie się ten olej miesza z sadzą z EGR tworząc zasychające masło w kolektorze dolotowym, również przeważnie zalepienie tym masłem (a potem skorupą) klap wirowych jest przyczyną ich awarii zarówno w kolektorach alu jak i plastikach (w tych drugich mniej bo inny mechanizm się tak nie poddaje łatwo).

    Co ciekawe przy tej ilości oleju w odmie nic nie dolewam między wymianami. Chyba tylko dzięki klapie gaszącej silnik się jeszcze nie rozbiegał, bo tego oleju to by miał chyba na godzinę pracy

  8. #28
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Ja też mam takie zapocenie, oleju trochę ubywa - ok. 0,5 l na 15 kkm dolałem, ale na razie obserwuję. Gwizdanie słyszę w kabinie tylko na zimnym silniku, jak trochę pochodzi to jest cicho. Na razie się tym nie przejmuję, obserwuję i przymierzam się do zakupu klucza dynamometrycznego - może w przyszłym roku jak się zrobi cieplej pokuszę się o samodzielną wymianę turbiny na sprawdzoną używkę (w kwestii regeneracji słyszałem wiele sprzecznych opinii).

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Po 15kkm to Ty powinieneś olej wymienić, a nie dolewać.

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Co do regeneracji warto popytac chlopakow z turbotec

    wyskrobane z iphone 6 plus
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

Podobne wątki

  1. Uszczelka pokrywy zaworów znowu puszcza olej.
    Utworzone przez Karol147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 09:37
  2. Problem turbina.. Dymi, str,elił olej z wydechu.
    Utworzone przez admin w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 08:57
  3. 159 Puszcza Mariańska
    Utworzone przez Frugo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 21:33
  4. Puszcza dymka przy pelnym bucie
    Utworzone przez Jackieee w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 12:21
  5. 2,4 jtd , puszcza dymy
    Utworzone przez 17bobek w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 14:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory