Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: Turbina puszcza olej.

  1. #31
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Po 15kkm to Ty powinieneś olej wymienić, a nie dolewać.
    Jasna sprawa kolego, chodziło o zobrazowanie ile ubywa - podałem 15 kkm bo w takich interwałach wymieniam olej i dlatego najprościej mi monitorować ile w tym czasie dolałem.

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon, 1.9 16V
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal1989 Zobacz post
    Widzisz kolego to początki. U mnie nawet żadnego spadku mocy nie było. Moim zdaniem kwestia czasu jak zacznie gwizdać i kopcić na czarno. Zdejmij przewód ten najdłuższy i zobacz czy już nie wędruje olej do kolektora ssącego. Czyszczenie ic to coś strasznego. Nie wiem jak w 159 ale dostęp ic w 156 straszny.
    Zdjąłem ten przewód. Było trochę oleju. Oto zdjęcie:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20151218_002 (2).jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	46.1 KB
ID:	186115  

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    To teraz jeszcze zdejmij rurę przed turbo i zobacz, czy tam z odmy nie wali olejem przypadkiem. Jak przed turbo sucho to cieknie turbo oczywiście...

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar majak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa GT 1.9 JTD 16v, Lancia Delta 1.4 T-jet 150 KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Odkopałem ten temat, bo mierzę się z problemem ubytku oleju i podejrzewam właśnie turbo. Na 7kkm dolałem w sumie 1 l oleju 5w30 (Selenia). Sam fakt, że musiałem cokolwiek dolewać mocno mnie zastanawia, bo jeździłem jtd i multijetem bez dpf i nigdy nie musiałem dolewać olej między wymianami. Z resztą z tego co czytałem tutaj na forum to nikt nie narzeka na dolewki w 2.0 jtdm.

    Poza wspomnianym ubytkiem oleju nie odczuwam w zasadzie żadnych innych niepokojących objawów -silnik i turbo ładnie pracują, nie słychać żadnych niepokojących dźwięków, doładowanie bez zarzutu, błędów w ecu brak, dymienie nie występuje. Jedyne co sugeruje mi, że to może być turbo to olej w przewodzie wychodzącym z turbo do filtra powietrza, tutaj oleju chyba nie powinno być? Z drugiej strony, czy turbo potrafiłoby tak mocno puszczać olej bez występowania dymienia? To co jeszcze mnie martwi to wypalanie dpf średnio co 300-350 km mimo pokonywania tras w zdecydowanej większości ekspresowych, choć tu pierwotnie myślałem, że powoli już domaga się wymiany (mam nalatane 248 kkm a dpf pamięta jeszcze fabrykę).
    Ostatnio edytowane przez majak ; 21-09-2019 o 20:54 Powód: literówka

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Jak tyle musisz dolewać oleju przez wyciek przy turbo to by było widać, mi puszcza turbo olej na zewnątrz i to widać odrazu a nie dolewam oleju od wymiany do wymiany. Wymieniam olej tak co 12- 13 tyś.
    Co do dpf-a to się kończy.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar majak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa GT 1.9 JTD 16v, Lancia Delta 1.4 T-jet 150 KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Dzisiaj sprawdziłem jak turbo wygląda od strony filtra powietrza. Luzów wzdłużnych nie wyczułem, delikatny luz osiowy. Wilgotno od oleju, ale już przy przepływomierzu sucho. Łopatki są całe, ale choć ich rant nie jest idealnie równy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20190927_19_41_41_Pro.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	40.6 KB
ID:	262307

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Ja mam tak samo, te łopatki też tak wyglądają teraz umnie. Jakieś 60 tyś. km temu wymieniałem właśnie te łopatki bo były zmasakrowane jakby tam wpadły śruby . Oleju mam trochę mniej ale to norma. Wczoraj wymieniałem obudowę chłodniczki egru bo był wyciek to się przyjrzałem turbinie i zauważyłem że mniej jest oleju pod turbina. Ewidentnie to zasługa nowego oleju Ravenol bo wcześniej lałem liqui molli i wszystko pod turbina było uwalone. Podczad ostatniej wymiany jakieś 8 tysi temu. wszystko tam umyłem dlatego widzę różnicę. A co do wycieku przypuszczam że mi na łożysku puszcza olej.

Podobne wątki

  1. Uszczelka pokrywy zaworów znowu puszcza olej.
    Utworzone przez Karol147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 09:37
  2. Problem turbina.. Dymi, str,elił olej z wydechu.
    Utworzone przez admin w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 08:57
  3. 159 Puszcza Mariańska
    Utworzone przez Frugo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 21:33
  4. Puszcza dymka przy pelnym bucie
    Utworzone przez Jackieee w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 12:21
  5. 2,4 jtd , puszcza dymy
    Utworzone przez 17bobek w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 14:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory