Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Bardzo ciężko pali, albo zupełnie nie odpala... chodzi nie równo

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v
    Postów
    31

    Domyślnie Bardzo ciężko pali, albo zupełnie nie odpala... chodzi nie równo

    Witam. Z góry przepraszam, że zakładam nowy temat (bo już kilka podobnych przejrzałem), ale nie znalazłem odpowiedzi i kilka dni walki z autem zrobiło się męczące ;/ Generalnie to już mi ręce i mam nadzieję, że ktoś miał taki problem. Ale od początku... Generalnie przez kilka ostatnich miesięcy miałem co jakiś czas problem z odpaleniem. To znaczy auto odpalało, ale nie chciało zaskoczyć i trwało to nawet kilka sekund. Jak odpalało, to biały dym z wydechu po odpaleniu, ale później ok. Zdarzało się, że kilka tygodni było ok. Kilka dni temu rano odpaliła po 3 próbach a jak zaskoczyła to silnik prze 15 - 20 s chodził jak ciągnik a później się wyrównał. W trakcie jazdy nie zauważyłem żadnych problemów. W trakcie dnia jeszcze dwa, albo trzy razy go odpalałem i było ok. W tracie powrotu z pracy (o przejechaniu 20 km) zostawiłem auto na parkingu i po godzinie znowu problem z odpaleniem, ale tym razem 5 labo 6 razy kręcony już nie zaskoczył. Mechanik ściągnął auto i odpalił alfę na plaka...i znowu jak ciągnik. Jak dostał gazu, t po chwili ok, i zgaszony już normalnie odpalał. Oczywiście nie muszę pisać, że po 2 godzinach ten sam problem ;/ Zrobiona została dokładna diagnostyka, ale zero błędów i jakichkolwiek problemów lub nieprawidłowości. Kumpel miał problemy z odpalaniem bo miał uszkodzone koło pasowe wału korbowego, ale moje jest całe, świece grzeją. Mechanik chce sprawdzić wtryski, ale skoro problem jest tylko przy odpalaniu, to nie wiem czy to coś da. Miał ktoś taki problem ? Co to może być ?

    Acha - Alfa to JTDM 120 km 8v

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Biała chmura - chłodziwo w cylindrach. Tak na pierwszy strzał. Płynu nie ubywa? W zbiorniku wyrównawczym płyn czysty czy czarny?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v
    Postów
    31

    Domyślnie

    Biały dym tyko jak długo kręci i ma problemy z odpaleniem. Płynu raczej nie ubywa.

  4. #4
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Długo kręci więc i podaje paliwo dlatego biała chmura moim zdaniem nie zaszkodzi sprawdzic korekt na początek..

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Adamek24
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM 07r.
    Postów
    9

    Domyślnie

    Mam ten sam problem co kolega, na początku była kontrolka świec, wymieniłem wszystkie z nadzieją, że od razu będzie wszystko w porządku. Niestety po wymianie, kontrolka zniknęła, ale pojawiła się kontrolka silnika. Mechanik stwierdził, że gdzieś w silniku wycieka ropa, że to może pompowtrysk. Kolega miał podobny problem, tylko jemu zrobiła się mała dziurka w wężyku, silnik się zapowietrzał i dobrze nie zasysał paliwa. Oby w moim przypadku problem skończył się tylko na tym. Z tego co się orientuje takie części jak pompowtryski nie są wcale tanie.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Adamek zwłaszcza, że ich nie ma w tym silniku.

    A czy ten biały dym z rury to jakoś śmierdzi czy nie?

    Tu podobny temat, silnik też podobny
    http://fiatklubpolska.pl/bravo-ii-46...silnika-21321/

    Tam winne były świece żarowe.
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 16-12-2015 o 23:38

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Adamek24
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM 07r.
    Postów
    9

    Domyślnie

    Ja białego dymu zbytnio nie mam, parę tygodni temu był niebieski, ale zniknął. Mam duży problem z odpalaniem, zwłaszcza jak silnik jest zimny np. rano. Później jest lepiej, ale też nie idealnie. Z rana odpala za 3-4 razem, później raczej za 1, ale po dłuższym czasie..

    - - - Updated - - -

    Trochę też szarpie, ale to wina poduszki silnika.. nie śpieszy mi się z tym. Grunt żeby ładnie odpalał

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Załóż swój temat, bo masz inny problem i inny silnik.
    Niebieski dym oznacza spalanie oleju. Trudne odpalanie przy niskiej temp. zewnętrznej to w pierwszej kolejności świece żarowe lub ich centralka. To jest common rail, nie ma pompowtrysków tylko pompa wysokiego ciśnienia i wtryskiwacze. Na listwie jest czujnik ciśnienia paliwa, gdyby się zapowietrzał układ paliwowy to komputer by krzyczał. No i krzyczy, ale nie wiadomo o czym i co - dlaczego nie sprawdziłeś kodu błędu, który powoduje zapalenie check engine? Gdybyś miał "dziurkę" to by się nie zapowietrzał, tylko sikał dizlem po komorze silnika - tam jest kilkaset do ponad półtora tysiąca barów. Chyba, że dziurę między bakiem a pompą CR - to by śmierdziało tak czy inaczej.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Kolego nagraj filmik z odpalenia a potem wyjdź i zbliż kamerę na ten dym. I na silnik jak pracuje może uda się coś tak sprawdzić. ..

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Na początek sprawdź akumulator. Mialem bardzo podobnie, aku kręcił ale nie dał rady przełamać silnika.
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

Podobne wątki

  1. bardzo ciężko odpala w mrozie
    Utworzone przez arturbydgoszcz w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 10:10
  2. 1,9 jtd 105 km ciężko odpala dużo pali
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 17:17
  3. JTD zimny bardzo ciężko pali- świece dobre!
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 21:23
  4. [145] Ciężko pali, nierówno chodzi...
    Utworzone przez dawidek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 10:43
  5. [156] Bardzo ciężko pali AR 156 1.9 JTD
    Utworzone przez Proteus w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2008, 17:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory