Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Skrzynia w 1.75 TBi - kilka pytań

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał salatin Zobacz post
    M32 100%
    Potwierdzam, dlatego max podkręcenie tego silnika to 230 koni gdyż skrzynia więcej nie wytrzyma
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Do mokrej skrzyni wlej górnym korkiem ok 2.5 litra oleju - będziesz zadowolony Jaki olej wlałeś?
    Pisałm w pierwszym poście - Tutlellę Matryxa i do tego Archoil AR9100.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał slon Zobacz post
    Hehe, nadzieja umiera ostatnia Obdzwon kilka warsztatów zajmujących się skrzyniami M32, wypytaj.
    Też trochę poszukałem wczoraj i wychodzi na to że to faktycznie M32. Póki co doleje trochę oleju + AR9100, żeby zrobić nadmiar jaki wypada mieć dla M32.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Zmianowy Zobacz post
    Potwierdzam, dlatego max podkręcenie tego silnika to 230 koni gdyż skrzynia więcej nie wytrzyma
    Skrzynie raczej maja ograniczenia podawane w Nm przy jakimś tam zakresie obrotów. Tam gdzie silnik ma max moc (blisko max obrotów) to nie ma dużego momentu, i to skrzyni raczej nie szkodzi. Problemem jest raczej największy moment przy 1500-3500obr/min.
    TBi ma standardowo 320Nm, czyli tyle co 1.9JTDM, u siebie w JTDM miałem podkręconą na 380Nm, a niektórzy robili i więcej. Myślę że zapas jest wystarczający i można śmiało kręcić, co tez zapewne uczynię w najbliższych miesiącach.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Skrzynie raczej maja ograniczenia podawane w Nm przy jakimś tam zakresie obrotów. Tam gdzie silnik ma max moc (blisko max obrotów) to nie ma dużego momentu, i to skrzyni raczej nie szkodzi. Problemem jest raczej największy moment przy 1500-3500obr/min.
    TBi ma standardowo 320Nm, czyli tyle co 1.9JTDM, u siebie w JTDM miałem podkręconą na 380Nm, a niektórzy robili i więcej. Myślę że zapas jest wystarczający i można śmiało kręcić, co tez zapewne uczynię w najbliższych miesiącach.
    Tylko że mi bardziej chodzi o awaryjność m32, pytanie ile po takich modach skrzynia wytrzyma.
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zmianowy Zobacz post
    Tylko że mi bardziej chodzi o awaryjność m32, pytanie ile po takich modach skrzynia wytrzyma.
    skoro w 1.9JTDm jezdzi wielu na 380Nm, to jakis zapas jest jesli TBi ma 320Nm. Po modzie pewnie skrzynia nie wytrzyma 300czy500tys km, ale np przy moich malych przebiegach (12kkm/rok) nie przejmuje sie tym

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 8V
    Postów
    3

    Domyślnie skrzynia m32

    ja już tą skrzynie naprawiałem. Słynne m32 wytrzymało u mnie 211000 km. Pojechałem do chłopaków co remontuje skrzynie i od razu mi pogratulowali. Zdziwiony zapytałem czego ? odpowiedzieli, że przebiegu skrzyni, podobne jeden z większych

    Mówili, że te skrzynie bardziej padają w Oplach niż w Alfach. Nie powiedzieli dlaczego, ale juz chyba wiem. Skrzynie sam zdejmowałem i sam zakładałem, wysyłałem ją tylko do remontu.

    Jak zdjąłem skrzynie, to od razu zerknąłem na sprzęgło. Niby silniki takei same jak w Fiatach, Oplach, Saabach i Alfach, to sprzęgła inne.
    W Alfach - w tych 1.9 8v - jest dwumas, tarcza ze sprężynkami (a wiec odbiera drgania) i docisk. W Oplach np. jest tarcza sztywna. Dzięki takiemu zastosowaniu skrzynie w alfa wytrzymują sporo więcej niż ople. Ja ma teraz 215 000 i dwumas oryginał i go nie słychać.

    Uważam, ze delikatnie możesz modyfikować i skrzynia powinna wytrzymać, a jak niestety nie wytrzyma, to też sie nie przejmuj, bo czeka to każdego z posiadaczy samochodów z tymi skrzyniami

    P.S.

    kiedyś polecali aby wlewać ceramizer do skrzynia, ale nie wiem na ile to się sprawdza.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzesMis
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    BB
    Auto
    159 TBI
    Postów
    179

    Domyślnie

    Podłączenia się do tematu. Czy wszystkie skrzynie m32 są takie same? Przełożenia? Mocowanie silnika?
    Opel, AR JTD i TBI chodzi na identycznych skrzyniach?

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Te skrzynie różnią się przełożeniami. Obudowy są niby takie same ale kilka mocowań jest innych.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzesMis
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    BB
    Auto
    159 TBI
    Postów
    179

    Domyślnie

    Jaka szansa że m32 z JTD będzie miała wałek atakujący i układ różnicowy takie same?

    Wysłane z mojego moto e5 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. 156 SW 2.0 TS Kilka pytań
    Utworzone przez dex01 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-10-2014, 20:01
  2. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  3. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  4. Boxer + Skrzynia z Alfy do 126p zamontowany z tyłu. Kilka pytań.
    Utworzone przez corek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 13:11
  5. 2.0 V6 TB kilka pytań...
    Utworzone przez Gino w dziale 166
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 18:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory