Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Historia zakupu - Historia sprawy

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    clio
    Postów
    5

    Domyślnie Historia zakupu - Historia sprawy

    Cześć wszystkim
    szukam merytorycznej pomocy, pozwólcie że opiszę sprawę
    Historia hipotetyczna - (nie chce się narazić na ewentualny proces zanim nie będę wiedział że mogę)

    Panowie i Panie załóżmy że kupiłem alfę od znanego komisu zajmującego się sprzedażą tylko tej marki z miasta na C, zapłaciłem nie małe pieniądze jak za rocznik acz przebieg poniżej 150k i stan zewnętrzny był obiecujący, rocznik pomiędzy 2006 a 2010, cena X
    po zakupie auto poszło do serwisu na rutynowy pakiet startowy, w trakcie tej wizyty wynikło że do wymiany jest układ przeniesienia napędu (skrzynia, sprzęgło, dwumas) cos jeszcze w zawieszeniu i w przekładni kierowniczej, auto z najmocniejszym silnikiem dostępnym w modelu a więc i naprawa nie tania (pakiet startowy(oleje, filtry,rozrząd, płyny etc,) plus naprawa ww - razem około 1/3X)
    auto w ogłoszeniu i ze słów sprzedawcy miało być w "perfekcyjnym" stanie technicznym, na wiele tysięcy kilometrów bezawaryjnej jazdy.....
    to wszystko jeszcze bym zniósł ale dochdzi do tego ocena mechaników że ten przebieg będzie raczej 2x większy patrząc po zużyciu wnętrza jak i np. dwuasu ....
    a to już bardzo mnie zirytowało...
    dokładnie będziemy wiedzieć w poniedziałek po odczytaniu hodometrów ale jak mówił mechanik: dobry szpenio zrobi tak że nie będzie śladu (a sprzedawca z miasta C z pewnością ma takie możliwości)
    teraz tak: był rzeczoznawca do oceny uszkodzonych części (przebieg będziemy analizować w poniedziałek) czekam na jego pisemną analize zorganizowałem też firmę prawniczą z miasta S, do napisania pisma w moim imieniu do sprzedawcy (celem obniżenia ceny na początek i ewentualnego reprezentowania mnie na dalszym etapie)
    natomiast prośba do was, możliwe nie wyjdzie nic na hodometrach i wtedy trzeba szukać właściwego przebiegu za granicą, skąd auto przyjechało - jak tego dokonać, kogo zatrudnić, co zrobić aby dociec jaki był stan i przebieg w niedalekiej przeszłości, kogo wynająć , to dotyczy również jego przeszłości ewnetualnej wypadkowej (było ogłaszane i ustnie zapewniano mnie ze jest 100% bezwypadkowe)

    jestem zdeterminowany by dociec prawdy i nie będę szczędził środków aby tego dowieść, podpowiedzcie kogo ewnetualnie mogę jeszcze poprosić, zatrudnić do tej sprawy?
    dziękuję za każdą pomoc,

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    No cóż zdarza się niestety. Kupno używanego wozu to prawie zawsze jest loteria. Przeważnie jest ok, ale można trafić na minę. Może zacznij od podania numeru VIN, w odpowiednim dziale. Koledzy z forum sprawdzą Ci jego historię serwisową w ASO. Zawsze już coś będziesz wiedział. Co do aspektu prawnego to pytaj jakiegoś radcy ( może jest tu jakiś). A najlepiej po ludzku próbuj się dogadać ze sprzedającym.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Z miasta na C jest komis na S oferujący głównie auta na A, ogólnie od nienajlepszej delikatnie mówiąc strony znany tutaj, szkoda że nie poczytałeś wątków o nim, jest kilka tu na forum. Czyżby to o ten chodziło ?

    Jak już kupiłeś to cóż, nie tu raczej tylko u prawników pytaj o możliwości dochodzenia czegokolwiek (faktura na całość?), ale czy nie szkoda zdrowia to nie wiem ? Zależy od samozaparcia
    Przebieg - w przypadku pewnej GTA z komisu na S ktoś na forum ustalił docierając do właściciela poprzedniego po prostu. No łatwo zgadnąć jaki był.
    W ogóle przebiegi z komisów od handlarzy ktoś jeszcze bierze pod uwagę przy kupnie auta? ech :-/

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Tak z ciekawości szukałeś jakiś opinii o tym sprzedającym np. na tym forum?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    hehe ciekawe co to za komis. Co do przebiegu to niech Ci ktoś zdemontuje licznik. ( najlepiej nagrywaj ten proces) w 159 cofniecie licznika podobno nie jest takie łatwe i trzeba go rozbierać. Najczęściej jednak jest jakaś obudowa z tyłu rozpruwana i tamtędy sie podłączają. To może być dowód że było grzebane ale nie będzie dowodem Ze Ci Panowie z tego komisu to zrobili. ogólnie cięzki temat. Ale walcz, życzę aby się udało.
    CO do ogłoszenia to przejrzyj historie swojej przeglądarki i znajdź to ogłoszenie czy na ich stronie czy na portalu do tego służącym i zrób zrzutki opisu stanu technicznego itd itp ( o ile jeszcze tego nie zrobiłeś i od zakupu nie minęło zbyt dużo czasu. Na portalach ogłoszeń jak masz link to oferta pomimo jej zakończenia jeszcze chwilę jest w oryginalnej postaci )
    Ostatnio edytowane przez pampik ; 19-12-2015 o 14:18

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    na poczatek sprawdzic po nr vin w bazie
    chocby poprzez kolege alfa147 e odpowoednim temacie do spr vin
    moze bedzie cos w bazie nt autka

    co tak literujecie?
    miasto na C
    Częstochowa

    komis z Częstochowy specjalizujący się w sprzedaży aut marki Alfa Romeo na litere S
    Superalfa








  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Gówniana super alfa ... kolejny co padł ofiarą tego komisu i jego przekrętu.

    P.s.
    Jak co to pretensje użycia słowa super alfy to do mnie ... ja się hu.a nie boję.

    Napisane z komóreczki!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Człowiek który robił mi DPF twierdził, że w 159 można łatwo cofnąć licznik ten który widzisz na desce, natomiast gorzej z tym w body komputerze. Aby tam cofnąć tak aby wskazania się pokrywaly trzeba ponoc fizycznie go rozbebeszyc. Nie da się tego zrobić bez śladu, albo silowo albo na ciepło, co też widać. Tak więc jeżeli sterownik jest cały i przebiegi się pokrywają, to w teorii przebieg nie jest kręcony.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Mam nadzieję Tward-y że uda ci się wygrać z tym nieuczciwym sprzedawcą i poczuje rękę sprawiedliwości. Jakby więcej z nas kupujących miało taką determinację jak ty to na pewno było by dużo mniej tych oszustów.
    pozdrawiam i życzę powodzenia
    p.s
    Spróbuj się z kontaktować z TVN Turbo, widziałem ostatnio program jak właśnie sprzedawca oszukiwał kręcąc liczniki dzięki reporterom kupujący odzyskał kasę.
    Ostatnio edytowane przez krzystof ; 19-12-2015 o 14:49

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzeniu159
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Warszawa Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 136km, DPF on
    Postów
    161

    Domyślnie

    Właśnie, kolega krzystof dobrze prawi. W TVN turbo zajmują sie takimi sprawami, i ole nie zrobią o nim całego programu, jeśli sprawa nie będzie warta świeczki, to zbadają temat i może wrzucą małe info w Turbo Kamerze jeśli rzeczywiście ciągle z tym komisem są jakieś problemy

Podobne wątki

  1. [164] Historia pewnej q4
    Utworzone przez Rafał w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 07:19
  2. Historia motoryzacji
    Utworzone przez k2compl w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 13:52
  3. historia serwisowa
    Utworzone przez Thaned w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 14:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory