Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: stukanie klepanie na zimnym silniku!

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar darfej1981
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    44

    Domyślnie stukanie klepanie na zimnym silniku!

    Witajcie drodzy klubowicze, chetnie podziele sie swoją historią zakupu samochodu alfa 159 1.9jtdm. Autko z 12.2007 przebieg 98000km --- wiem wszyscy mówią ze to nie mozliwe ale sprawdzałem na różne sposoby i każdy mówi że nie wierzy ale wyglad i stan techniczny mowi za siebie... auto jezdzone przez dziadka w niemczech a potem przez polke mieszkajaca w niemczech.. ale przejdzmy do tematu: srodek zadbany silnik zawieszenie amory wszystko pieknie dobrze sie prowadzi ale jest jeden problem: rano na zimnym silniku cos terkocze, klepie. Kiedy wciskam sprzeglo milknie, puszczam i znow to samo. Po rozgrzaniu silnika juz nic nie slychac starczy zrobic pare kilometrow obojetne czy wciskam sprzeglo czy nie.. Rozum podpowiada KOlO DwUmAsowe.. ale przy przebiegu 100.000km?? Kochani co o tym sadzicie?? Czy mieliscie takie problemy? Mechanik stwierdzil ze gdyby z kolem bylo cos nie tak przy wylaczeniu silnika powinno byc mocne szarpniecie, ogolnie motor chodzi bez zastrzezen...

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    Skrzynia biegów, wymień olel wlej nieco więcej 2.5 L jesli nie pomorze skrzynia do rozebrania

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar mario0066
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    alfa romeo 159 1,9 JTDM ti , 159 2.4 JTDM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cześć , identyczne objawy miałem w swojej 159 przy przebiegu 172 000. Jak się okazało szlag trafił koło dwumasowe .

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar koniu
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0
    Postów
    195

    Domyślnie

    Myślę, ze warto sprawdzić koło dwumasowe. Nie tylko przebieg ma wpływ na jego zużycie, ale też jak auto było użytkowane. Czy było jeżdżone głównie w mieście, czy poprzedni właściciele jeździli na wysokich biegach przy niskich obrotach. To już wystarczy, żeby zmęczyć koło nawet po kilkudziesięciu tysiącach km.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    Tak to koło dwumasowe. Miałem to samo wymiana załatwiła sprawę. Możesz od razu myśleć nad jego zakupem, pewnie wraz ze sprzęgłem. Bo jak w 100 zdążyli zużyć dwumase to i sprzęgła nie oszczędzali. Przy gaszeniu mocno rzuca już naprawdę dobrze dojechane koło. U Ciebie są luźne tylko pierścienie teflonowe. Możesz z tym jęździć, ale czy będziesz umiał z tym żyć?. Telepanie równie dobrze może pochodzić od niewłaściwie pracującej klapy gaszącej jak i od poduszek silnika.
    Ostatnio edytowane przez Moyset ; 23-12-2015 o 18:37

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar darfej1981
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    44

    Domyślnie

    Tez o tym myslałem!

    - - - Updated - - -

    Moyset pytanie jak długo moge z tym jezdzic?
    Cytat Napisał Moyset Zobacz post
    Tak to koło dwumasowe. Miałem to samo wymiana załatwiła sprawę. Możesz od razu myśleć nad jego zakupem, pewnie wraz ze sprzęgłem. Bo jak w 100 zdążyli zużyć dwumase to i sprzęgła nie oszczędzali. Przy gaszeniu mocno rzuca już naprawdę dobrze dojechane koło. U Ciebie są luźne tylko pierścienie teflonowe. Możesz z tym jęździć, ale czy będziesz umiał z tym żyć?. Telepanie równie dobrze może pochodzić od niewłaściwie pracującej klapy gaszącej jak i od poduszek silnika.
    - - - Updated - - -

    Dzieki za info pytanie tylko czy rzeczywiscie mam 100000km ?? czy znajde mechanika ktory konkretnie stwierdzi ci sie dzieje.
    Bo ogolnie bardzo sie przyjemnie jezdzi wiec nie wiem czy mam czekac jak stane na drodze czy juz dzialac............

    - - - Updated - - -

    tez myslalem o skrzyni o dolaniu oleju bo w tych samochodach podobno fabrycznie leja za malo wtedy siada 5 i 6 bieg, łozyska itd.
    Cytat Napisał Black Wolf Zobacz post
    Skrzynia biegów, wymień olel wlej nieco więcej 2.5 L jesli nie pomorze skrzynia do rozebrania

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    U mnie teź jest takie terkotanie na zimnym po okolo min cichnie ja obstawiam skrzynie zacznę od najtanszej opcji wymienie olej w SB jak nie pomorze to narazie to zostawie chyba ze cos sie nasili

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    Jeździć możesz ile chcesz, dwumasa jak padnie już całkiem to będzie Ci tłukła niemiłosiernie. Kiedy położysz rękę na budzie i poczujesz, że cała "chodzi" to już na nią czas. Oczywiście wibracje nie są obojętne na komfort zmiany biegów, poduszki i ogólnie źle wpływają na przyjemnośc jazdy. Ale to drogi szpas tak,że pomału odkładaj. Jak cichnie po rozgrzaniu silnika do 90 stopni to jeszcze jest ok. Olej profilaktycznie wymień Panie na Tutelę Matryx lub Titan Fuchs ( poszukaj wątkach o jaki dokładnie chodzi). Jak zlejesz stary, to zostanie Ci około 200ml, dolej do tego jeszcze 2600ml, i spokój.
    Black Wolf jak terkocze Ci w tak jak byś szybko uderzał małym młotkiem w coś metalowego, bądź jeśli wolisz dźwięk ten, przypomina Ci podkutego konia stąpającego po bruku to jest to dwumasa.
    Ostatnio edytowane przez Moyset ; 23-12-2015 o 21:47

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    Musze dla spokoju ducha wymienic olej w sb, jaak w mondeo padl mi dwumas to byly takie wibracje ze malo silnika z ramy nie wyrwalo a biego wchodzily jak bym mial smole w skrzyni. Sory za byki prowadze.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    Jedź szybko i uważaj

Podobne wątki

  1. Stuki i klepanie na zimnym silniku!
    Utworzone przez darfej1981 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 17:31
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 20:49
  3. Głuche stukanie na zimnym silniku...
    Utworzone przez konkret_2007 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-06-2014, 19:02
  4. [159] Stukanie w zawieszeniu na zimnym silniku
    Utworzone przez mroku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 07:26
  5. AR 156 1,9 JTD 115 KM - klepanie w silniku
    Utworzone przez Bladyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 19:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory