Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456789101112
Pokaż wyniki od 111 do 118 z 118

Temat: alfa bez DPF

  1. #111
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał krystian750 Zobacz post
    No wiem o czym pisze. Pomiar jest robimy przy maksymalnym wciśnięciu gazu do oporu. Czyli gaz w podłogę na 5s i tak kilka razy. Czyli EGR jest zamknięty i klapy otwarte do oporu. Mogę nagrać wideo na czym polega pomiar jak mi Pan z Dekry pozwoli. Jak by te pomiary były tak dokładne to żadne auto by nie przeszło przeglądu ponieważ wpływa na to eksploatacją i zużycie silnika. A to co jest na papierze to tylko jak pojazd opuszcza fabrykę. Jeśli Ci chodzi o Twoje cyferki.

    Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka
    Klapy otwarte, egr zamknięty a co z dpfem?

  2. #112
    Użytkownik Świeżak Avatar krystian750
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Alfa 159 2.4
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Omkaaa Zobacz post
    Klapy otwarte, egr zamknięty a co z dpfem?
    Jeśli nie ma DPF to i tak się zmieści w normie zadymienia ponieważ ta ilość sadzy jest znikoma. Jeśli chodzi o auta produkowane od 2004-2008r. powyżej euro5 i 6 jak już nie ma DPF to niestety nie dostanie TUV. A jak ktoś ma euro 3 to może sobie zamontować DPF HJS i dzięki temu dostanie homologację na euro 4. A nawet czasami jak auto trochę kopci to Pan mówi żeby pojechać na autostradę i trochę przepalić auto bo katy są trochę przytkane. Pisze cały czas jak jest w DE.

    Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

  3. #113
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Kolega wycial w 2.4 dpfa i wywaliło mu 3.5 a norma jest 0.51 u mnie zaraz po wycięciu pokazało 0.80 ale tak jak mówisz muszę przegonic po autostradzie może się polepszy

  4. #114
    Użytkownik Świeżak Avatar krystian750
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Alfa 159 2.4
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Omkaaa Zobacz post
    Kolega wycial w 2.4 dpfa i wywaliło mu 3.5 a norma jest 0.51 u mnie zaraz po wycięciu pokazało 0.80 ale tak jak mówisz muszę przegonic po autostradzie może się polepszy
    Jak ma aż tak dużo to pewnie nie ma katalizatora tego przed DPF dlatego ma aż tak dużo, albo ma chipa lub ma nieszczelność w dolocie. Ale jeśli przegonisz auto i pojedziesz na analizator to będzie w normie. Ale jak jeździłeś po mieście cały czas i pojedziesz sprawdzić to będzie minimalnie podwyższone bo katy nie są wystarczająco nagrzane. Dlatego Co pisałem że DPF jest obowiązkowy od 2009 roku. Musi mieć każde auto. A te DPF dodatkowe z HJS to one magazynują ta sądzę w środku ale jak wjedziesz na autostradę i przydeptasz to wszystko wyleci, czyli pójdzie czarna chmura i tak co ileś tam kilometrów. Żeby jak jeździsz po mieście to sądzę wywieść po za miasto . Więc alternatywą jak ktoś nie ma DPF to może sobie założyć z HJS i on też wyłapuje sadze. Plus jest taki że nie ma czujnika żadnego i nie ma procedury wypalania która obciąża termicznie silnik.

    Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

  5. #115
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 jtdm 120km 2006(RIP 08.01.2020)
    Postów
    57

    Domyślnie

    Panowie kupilem autko z usuniętym depem, ale tylko fizycznie takze wypala go, jutro mam zamiar podjechać na stacje zeby sprawdzić emisję, jak bedzie ok to zaprowadzę na usunięcie programowo jak nie to dorzucę dpa, coś sie placi na stacji diagnostycznej za sprawdzenie? =)

  6. #116
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Zależy gdzie zależy od diagnosty ile zawola na flaszkę

  7. #117
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    A czemu wywalacie DPF?
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  8. #118
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Bo to jest gówno przez które silniki się sypia i pękają głowice a tak serio to miałem z nim mega problem dlatego wywaliłem

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory