Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Uszkodzona obudowa filtra powietrza

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Karbon
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    CK/TPI
    Auto
    Było 156 1.9 JTD Jest 159 2.4 Q4 Ti 210 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryk95 Zobacz post
    Witam. Mam pewien problem, gdyż mam uszkodzoną obudowę filtra powietrza, raczej nie do uratowania. Ceny na allegro tego kawałka plastiku są moim zdaniem chore, 500zł używana (nie wiadomo jaki stan) a ok 1000zł za nową. Mam pytanie co sądzicie o tym, żeby zamontować filtr stożkowy? Robił już ktoś z was taki zabieg?
    Jak coś to mam używana w pełni sprawna obudowę na sprzedaż. Zapraszam tel 793588171

    Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 2.0 JTDm
    Postów
    11

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Czy do 2.0 JTDm będzie pasował z innych wersji (1.9/2.4)? Ewentualnie czym się różnią?

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    z tego co pamiętam do wszystkich wersji/roczników była ta sama obudowa, ale sobie sprawdź sam najlepiej na http://keyeper.pekidi.com/

    nowe dalo sie kupic za ok 700zl juz z nowym wkladem filtra w srodku (ja tak kupowałem do tbi), a uzywki w tamtym czasie chodzily po 450-550zl, czesto jeszcze jakies polamane/niekompletne i oczywiscie filtr jeszcze do dokupienia. jesli masz ciut uszkodzona (np pekniecie), to moze lepiej naprawic samemu? niestety sa tak umiejscowione ze dupniecie od spodu porafi ja zalatwic - za blisko dolu auta
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Każda obudowa jest do uratowania za 55zł lub dla bardziej wymagających trzeba doliczyć cenę farby czarnej.
    Dokładnie mówiąc:
    1. kupujemy żywicę epoksydową EPIDIAN 5+UTWARDZACZ Z1 z matą szklaną(300gr/1m2) na allegro za 55zł 500gr.
    2. usuwamy pionowe paski wzmacniające z obudowy. Zarysować nożykiem do papieru i wyłamać.
    3. Całość płynem do mycia naczyń myjemy.
    4. Całość matowimy papierem ściernym.
    5. Najtrudniejszy moment to za pomocą małych śrubek i tych pościnanych paseczków plastiku przywrócić geometrię obudowy. opcjonalnie: )zalać w miejsca pęknięć opcjonalnie klej sekundowy dla większej stabilności)
    6. Z maty szklanej wyciąć płachty na każdą ściankę i na zakładki. Takie origami
    7. Rozrabiamy żywicę z utwardzaczem - WAŻNE! mamy tylko 30 min potem żywica się żeluje i twardnieje. Warto przed całym procesem wszystko przygotować i przećwiczyć na "sucho". Uwaga: koniecznie w pomieszczeniu wentylowanym, na dworze przy temp pow 20st. lub pod wyciągiem. Śmierdzi amoniakiem!!!
    8. Całość mi się trochę rozklejała, ale jak zaczął się proces żelowania to mogłem po dociskać odstające elementy maty szklanej.
    9. Czynność można powtórzyć 2-3 dniach ja powtórzyłem dla pewności ponieważ robiłem to pierwszy raz...
    10. Całość szlifujemy. Przyda się maska p.pyłowa po pandemiczna pył jest szkodliwy. Chyba że, na powietrzu przy wietrze. Najlepiej pilnikiem większe odstające nierówności. Żywica jest naprawdę twarda. Jak ją przycinałem (grubość 2mm) musiałem nożycami do blachy.
    Na koniec: malujemy lakierem czarnym matowym w sprayu.
    Naprawa śrub: nawiercamy mniejszym wiertłem otwory i wkręcamy 7 śrub ok 4cm z gwintem do drewna. trzymają się!
    Montaż: Ja miałem pourywane mocowania na dole. Musiałem w jednym (bliżej zderzaka) przykręcić do obudowy filtra taką kulkę metalową (meblarską), a z drugiej strony zrobiłem półkę z kątownika blaszanego 3x3cm przykręcaną do trzymaka filtra (od strony koła)
    Całość już zamontowana i przetestowana
    Fotorelacja. Niestety nie zrobiłem zdjąć po pomalowaniu na czarno i przy montażu. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o_1.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	41.4 KB
ID:	284444 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o_2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	64.7 KB
ID:	284445 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o_3.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	48.3 KB
ID:	284446 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o_4.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	27.5 KB
ID:	284447Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o_6.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	27.8 KB
ID:	284448Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o_7.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	50.1 KB
ID:	284449 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o_8.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	78.7 KB
ID:	284450Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o_9.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	59.3 KB
ID:	284451

Podobne wątki

  1. [Brera] Obudowa filtra powietrza
    Utworzone przez Damian992 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-03-2022, 17:29
  2. [155] Obudowa rozrządu, obudowa filtra powietrza RÓŻNICE
    Utworzone przez omron8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 19:45
  3. Obudowa filtra powietrza jtd
    Utworzone przez axel83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 15:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory