Strona 6 z 18 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 171

Temat: Brera dylematy zakupowe ;)

  1. #51
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    Brera jest piękna, przepiękna, piękniejsza niż GT, wyprodukowana tylko w dwudziestu kilku tysiącach sztuk....
    co z tego ze gt ma busso a brera nie ma busso, ?
    chłopu się podoba i ma prawo ją kupić,
    bierz nie oglądaj się , życie stygnie, dupeczki też .....

    - - - Updated - - -

    gtv też sobie może kupić, będzie miał na niedziele ....

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjokocha Zobacz post
    Brera jest piękna, przepiękna, piękniejsza niż GT, wyprodukowana tylko w dwudziestu kilku tysiącach sztuk....
    co z tego ze gt ma busso a brera nie ma busso, ?
    chłopu się podoba i ma prawo ją kupić,
    bierz nie oglądaj się , życie stygnie, dupeczki też .....

    - - - Updated - - -

    gtv też sobie może kupić, będzie miał na niedziele ....
    Chciałbym przypomnieć, że temat założyła KOBIETA...być może nawet nie ma zamiaru ścigać sie z każdym na drodze, tylko chciałaby mieć Brere i sie nią cieszyć bez względu na walory akustyczne, tylko bardziej wizualne...

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    :)
    Postów
    25

    Domyślnie

    Co jakiś czas wracam zobaczyć co tam piszecie.
    Mogę się zgodzić z przedmówcami że GTV to kultowe auto, że ma szereg zalet, alfofski motor, v6 ma ładny dzwięk.
    Pomimo mojej płci doceniam takie smaczki jak dzwięk v6 cz:-P :y lepiej v8. Ale ale Brera mnie ujeła. Do codziennego użytku 185km w 2.2 napewno mi wystarczy,ścigac się nie zamierzam, chyba że ktos mnie sprowokuje. Wyprzedzić napewno tym sie da dosć szybko i bezpecznie.Predkosci autostradowe nie beda problemem. Niska pozycja za kierownicą. Spełni moje oczekiwania być może nie są za duże :-P
    W tej cenie nie znajdę niczego równie fajnego. Mogłabym tak jak wiekszosc kupic pande kilkuletnią prawie nową fabie ale... napewno nie bedzie mnie cieszyła co najwyzej byłaby rozsadna.....

  4. #54
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Chciałbym przypomnieć, że temat założyła KOBIETA...być może nawet nie ma zamiaru ścigać sie z każdym na drodze, tylko chciałaby mieć Brere i sie nią cieszyć bez względu na walory akustyczne, tylko bardziej wizualne...
    aaaaa
    jak tak, to przepraszam...

  5. #55
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miłek Zobacz post
    Jeden wymieniałem. Fakt, napisałem ogólnikowo. Ale czy Ci padły dwa i cały osprzęt? Trzeba mieć szczęści. Mi padł tylko pomocniczy.

    Ja rozumiem ze kochacie swoje alfy i tak dalej. Ale to już nie jest nowy samochód - nie szkoda robić w ASO? Jak sam napisałeś, dałeś 5 a ktoś dał 2. Moim zdaniem kasa w błoto.
    I potem pojawiają się tematy na forum "Kupiłem auto od Forumowicza, oszukał mnie, co robić?". Wymiana JEDNEGO łańcucha rozrządu i niczego więcej - to nie jest wymiana rozrządu. Tak samo jak wymiana jednej, najbardziej zużytej opony na nową - to nie jest wymiana opon. I to nie jest kwestia szczęścia. Odpowiedni serwis każdego silnika kosztuje określone pieniądze - i wyrażenie opinii, że 2.2 JTS jest super tani bo za wymianę rozrządu daje się 1000 PLN - jest wprowadzeniem ewentualnych nabywców w błąd.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #56
    Użytkownik Świeżak Avatar wolnemiasto
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    freie stadt Danzig
    Auto
    Giulietta QV, Suzuki Swift Sport
    Postów
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Chciałbym przypomnieć, że temat założyła KOBIETA...być może nawet nie ma zamiaru ścigać sie z każdym na drodze, tylko chciałaby mieć Brere i sie nią cieszyć bez względu na walory akustyczne, tylko bardziej wizualne...
    no to nie mam pytań - kupuj i ciesz się pięknem tego auta!

  7. #57
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Po prostu serwis Brery nie jest tani, i nie ważne czy to diesel czy benzyna. Trzeba 3 razy przekalkulować czy stać mnie na naprawy. Na diesla przemawia to że jest więcej "mechaników" którzy ogarną tą jednostkę z racji popularności jej w 159. Na JTS patrzą jak na dzieło szatana, grunt to znaleźć mechanika który ogarnie a nie będzie opowiadał jakie to ustrojstwo....
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar Miłek
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    159 2.2 JTS
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    I potem pojawiają się tematy na forum "Kupiłem auto od Forumowicza, oszukał mnie, co robić?". Wymiana JEDNEGO łańcucha rozrządu i niczego więcej - to nie jest wymiana rozrządu. Tak samo jak wymiana jednej, najbardziej zużytej opony na nową - to nie jest wymiana opon. I to nie jest kwestia szczęścia. Odpowiedni serwis każdego silnika kosztuje określone pieniądze - i wyrażenie opinii, że 2.2 JTS jest super tani bo za wymianę rozrządu daje się 1000 PLN - jest wprowadzeniem ewentualnych nabywców w błąd.
    Mnie nikt w błąd nie wprowadzał? Dlaczego miałem wymieniać łańcuch, który był sprawny, tak samo jak jego napinacz. Przejechałem już ponad 10k km i wszystko pięknie. Czy może miałem dać zarobić ? Zreszta rozmawiałem o tym z serwisem z Gdańska (bez reklamy ale wiecie o kogo chodzi), który potwierdził ze nie ma sensu sprawnymi łańcucha zmieniać. JTS jest takim silnikiem, ze jeśli coś mu nie pasuje w rozrządzie to od razu wywala błąd.

    Proszę mnie nie oczerniać, bo nikogo nie oszukałem. A teksty o sprzedaży zachować dla siebie.

    Spinacie sie z tym rozrządem jakbym Wam matkę obraził.

    Pokój.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #59
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ALBEX
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD Czarny Sedan 2003 rok
    Postów
    105

    Domyślnie

    Racja.

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Kolejny temat o tym żeby nie kupować brery, nawet długi... Wczoraj wieczorem przeleciałem z Rzeszowa do Wrocławia i wyprzedziły mnie tylko 2 auta, nie liczę tych co przemknęły jak miałem pitstopa na tankowanie ;-) Legendarna masa była zaletą bo strasznie wiało, a zapomniałem o megaspalaniu - potwierdzam :-P

    fx25Xperia™

Podobne wątki

  1. Sprawdzenie przed-zakupowe AR 159 w Radomiu - gdzie ?
    Utworzone przez jabolles w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 22:41
  2. GT 1.9JTD czy Brera 2.4 przemyślenia,dylematy i pytania...
    Utworzone przez ARGT w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 19:34
  3. Dylematy zakupowe
    Utworzone przez Teo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 15:43
  4. Moje frustracje zakupowe
    Utworzone przez superglide w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 09:19
  5. Dylematy zakupowe
    Utworzone przez medork w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-07-2007, 20:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory