Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Biały dymspod maski i z wydechu 159jtdm

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar cimon102
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AlfaRomeo Giulietta 1,6Jtdm
    Postów
    76

    Domyślnie Biały dymspod maski i z wydechu 159jtdm

    Witam. Od roku użytkuję alfe 159 1.9 jtdm ( od forumowicza ). Juz dwa razy mialem dość dziwny przypadek. Jadac autem gdy osiagnie on juz temp nominalną zaczyna z wydechu przy mocnym wcisnieciu dymić na bialo, spod maski czuć jakby spalonym olejem i widac biały dym w okolicach ściany grodziowej. Przy tym wskazowna od doładowania nie spada do zera i na jałowym stoi w ololicach 0,1bar. Po zgaszniu auta i ponownym odpaleniu wszysko jest ok. Dodam ze auto ma dpf out i egr off. Ktoś miał podobny przypadek?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    tak wygląda typowa procedura wypalania filtra. Dawno temu wyrzucałeś DPF i EGR ?

    - - - Updated - - -

    tak wygląda typowa procedura wypalania filtra. Dawno temu wyrzucałeś DPF i EGR ?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar cimon102
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AlfaRomeo Giulietta 1,6Jtdm
    Postów
    76

    Domyślnie

    He no jak auto kupilem to jz dpf byl wywalony fizycznie i programowo.
    Sprawdzilem poziom oleju i plynu i jest ok. Niczego nie ubywa.
    Czytalem ze moze byc to zwiazane cos z odma? Ale czy w 8v jest odma? Moze jakies weze trza sprawdzic? Nadmienie ze te dwie sytuacje zdarzyly mi sie w dosc dlugich odstepach czasu.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    Weź autko na jakaś dłuższą trasę (np. 200 km na autostradę) zaznacz sobie ilość płynu chlodniczego i zobacz czy po dłuższej trasie przy dynamicznej jeździe nie ubywa płynu. Ja miałem pęknięta obudowę egr (nigdzie nie było widać wyciekow) i płyn chlodniczy dostawał mi się do układu wydechowego, stąd miałem dymienie na biało przy maksymalnie otwartej przepustnicy.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Miałem kiedyś podobnie w swojej byłej 8v, mnie pękł kolektor żeliwny zintegrowany z turbina i podczas wypalania dpf biały dym leciał z tylu i przodu ludzie myśleli ze sie palę zazwyczaj miało to miejsce jak złapał temperaturę i się zatrzymałem na światłach... a jesteś pewny, ze dpf został prawidłowo wycięty? Czujesz spaliny w samochodzie jak stoisz na światłach przy otwartym obiegu powietrza?

    - - - Updated - - -

    Możesz sprawdzić stan kolektora odkręcając osłonę przed turbina, jest na 5 śrubach, dwie do góry jedna z prawej strony na środku i dwie na dole. Jeżeli bedzie okopcone to na bank znajdziesz też pęknięcie. Od razu Ci powiem, że gdyby tak sie stało czego Ci nie życzę, nie próbuj nawet spawać tego żeliwa bo to nic nie da...ja spawalem na zimno i na ciepło w piecu itd i tak pękało po 100km :/ samo żeliwo w aso kosztowało 2 koła, wiec załatwiłem nowe turbo po regeneracji z całym kolektorem.
    Cieżko to dostać...to pada i w oplach i w alfach, szczególne jak ktoś zima na zimnym przyciśnie to żeliwo nie daje rady i może pęknąć, za duża różnica temperatury turbiny i żeliwa a za mała plastyczność i pęka.
    Powodzenia

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar cimon102
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AlfaRomeo Giulietta 1,6Jtdm
    Postów
    76

    Domyślnie

    Zapachu spalin w aucie nie czuje na postoju. Jak otworzylem maske to ten bialy dymek zapachem przypominal spalony olej. Autem przejechalem juz 15tys km od kupna i nic tekiego nie mialo miejsca wiec wyciecie dpf jest chyba ok. Programowo tez bylo wylaczane w conmir . Teraz jak jezdze to wszystk jest ok. Powiedzcie mi jak podlacze sie kompem to co moge sprawdzic? Moze czy te wypalanie nie pojebalo sie jakos? Where is ti? Pekniety kolektor bylo by czuc spaliny, a tego nie ma.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar cimon102
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AlfaRomeo Giulietta 1,6Jtdm
    Postów
    76

    Domyślnie

    Temat do zamknięcia. Problem rozwiązany.
    Auto omyłkowo miało wgrany zły soft. Dziaki pomocy kolegów wszystko wróciło do normy.
    Podziekowania dla @sadero i axel83

Podobne wątki

  1. [159] Biały dym spod maski
    Utworzone przez Macku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2014, 20:14
  2. Biały dym z pod maski
    Utworzone przez italianovero w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 21:46
  3. Biały dym z wydechu
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 23:20
  4. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-09-2008, 14:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory