Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 114

Temat: Przewód wspomagania

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar tika777
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Laskowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    A jeśli nie przełożyli tych zdławień ze starego węża to czy obojętnie jakie zdławienia teraz założą? Czy tylko te oryginalne maja odpowiednią średnicę i robią robotę?

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Tym zdławieniem jest rurka z tworzywa o średnicy 8mm zewnątrz i 6 mm wewnątrz. Tę rurkę trzymają te dziwne stalowe (aluminiowe) opaski, o których ktoś wyżej pisał, że nie wiadomo do czego służą.

    Podobno gdzieś w Polsce jest ktoś , kto ma znajomego który zna warsztat, który wie jak to zrobić.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #33
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zrobi to każdy zaklad od hydraulki siłowej tylko niektorzy są leniwi bo trzeba wsunąć dławik i dokładnie zmierzyć głębokość, na którą jest wsunięty aby zakucie było idealnie w miejscu gdzie na dlawiku jest metalowa tuleja, która blokuję dławik aby się nie przesunął. Mam gdzieś foto tych zdławien jak chcesz wieczorem mogę poszukać.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar tika777
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Laskowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    Byłem w tym warsztacie w którym mi to zakuwali. Dławiki podobno zostały przełożone tylko nie zostały zakute i może po prostu się przesunęły i nadto blokują przepływ. Jak jutro będę miał wolny warsztat to wymontuję przewód i wybiorę się aby te dławiki na odpowiednich pozycjach zabezpieczyć.
    Ostatnio edytowane przez tika777 ; 12-01-2018 o 12:34 Powód: a

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar tika777
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Laskowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    Dopiero wczoraj zakończyłem walkę z przewodem wspomagania. Niestety ten oryginalny zaczął już przeciekać na nowych zakuciach więc zdecydowałam się na założenie nowego.
    650 zł przewód + 50 zł za montaż. Zalany nowy płyn Tutella i w końcu błoga cisza w samochodzie. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez tika777 ; 20-02-2018 o 14:14 Powód: lit

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar Miłek
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    159 2.2 JTS
    Postów
    55

    Domyślnie

    Tez mam problem z tym przewodem. U mnie leje się na tej „śrubie” przy pompie.
    Przeszukałem cały internet w poszukiwaniu używanego przewodu (600 zł to trochę przesada za nowy). Jednak nikt go nie ma.
    Znalazłem gościa, który ma Anglika ale z Anglika pewnie nie będzie pasował i zastanawiam się aby z dwóch węży zrobić jeden - kupić z Anglika sprawny i zakuć pasująca cześć do starego przewodu.
    Będzie to działać, czy bez sensu?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar tika777
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Laskowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    U mnie też z początku zaczął lać na pompę. Niestety nowe zakucia nie wytrzymały w moim przypadku za długo a ciągłe wykręcanie/wkręcanie przewodu męczyło gwinty i mój portfel bo kupowałem Tutellę litr za litrem a samochód stał na warsztacie a ja latałem po warsztatach od zakuwania węży.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiek_1021
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    AR 159 2,4 JTDM TI 210 km, AR 147 1,6 TS 105 km
    Postów
    28

    Domyślnie

    W mojej 159 2,4 kapało, kapało aż alternator padł...
    Przewód wspomagania był naprawiony tu: W-wa Żerań http://manex-hydraulika.pl/ 30 minut, 50 złotych i działa od dwóch miesięcy OK. Sama walka z wyjmowaniem alternatora to w 2,4 masakra. Extra korzyść to, że chłodnice zostały wyczyszczone z zewnątrz a intercooler także od środka a przy okazji udało się przywrócić sprawność spryskiwaczowi xenonów.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar Miłek
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    159 2.2 JTS
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek_1021 Zobacz post
    W mojej 159 2,4 kapało, kapało aż alternator padł...
    Przewód wspomagania był naprawiony tu: W-wa Żerań http://manex-hydraulika.pl/ 30 minut, 50 złotych i działa od dwóch miesięcy OK. Sama walka z wyjmowaniem alternatora to w 2,4 masakra. Extra korzyść to, że chłodnice zostały wyczyszczone z zewnątrz a intercooler także od środka a przy okazji udało się przywrócić sprawność spryskiwaczowi xenonów.
    Skontaktowałem się już z tym serwisem. Mam podesłać zdjęcia i zobaczą czy da się coś zrobić.
    Dzięki za kontakt.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #40
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Problem jest na tyle powszechny, że w sumie dziwne, że nikt nie wpadł na pomysł robienia aftermarketowych przewodów na wzór oryginalnych za powiedzmy 50% ceny tych z ASO. Myślę, że i biznes byłby dobry i użytkownicy Alf szczęśliwi.

Podobne wątki

  1. Przewód wspomagania
    Utworzone przez blood_dd w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-10-2017, 12:16
  2. Przewód wspomagania
    Utworzone przez kanks w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 08:32
  3. przewód wspomagania
    Utworzone przez yogi w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 09:06
  4. Przewód wspomagania
    Utworzone przez krzymax w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 12:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory