Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 86

Temat: Kupiłem Alfe okazał sie dwumas do wymiany czy moge oddać?

  1. #61
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peter Zobacz post
    Napisałem to, bo uznałeś, że znalazłem przepis. No to nie wiem, może miałem go sam napisać. Próbowałem to zrozumieć ale nie dałem rady. Mam nadzieję, że Ty wiedziałeś co piszesz
    Napisałem to w sensie, że znalezienie jednego przepisu przeważnie nie wyczerpuje tematu określonej materii. W tym konkretnym przypadku przytoczony przez Ciebie przepis KC jest niestety bezużyteczny bez artykułu cytowanej przeze mnie ustawy. Świadczy o tym sama jej nazwa:

    o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.


    ​Pozdrawiam, peace

  2. #62
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Peter
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Opoczno
    Auto
    jeszcze Seat Leon
    Postów
    40

    Domyślnie

    To jeszcze na koniec przypomnę, że pisałem o punkcie zaczepienia dla papugi.

  3. #63
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar shorty1988
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Rawicz
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM 2005r
    Postów
    118

    Domyślnie

    a ja twierdzę, że koledze wcale dwumas nie stuka (czytałem już o wielu podobnych zachowaniach nawet w nowych autach)- zdejmowałeś skrzynie żeby być w 100% pewnym czy ma luz że wydaje taki odgłos czy mechanik stwierdził tak "na oko"?

  4. #64
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peter Zobacz post
    Jednak nie rozumiesz co to podstawa prawna. No nic...
    Mam do Ciebie prośbę- przeczytaj pierwszy post kolegi który prosi o pomoc w KONKRETNEJ SYTUACJI i proszę przestań teoretyzować bo robisz sięcoraz bardziej nerwowy- jeszcze raz napiszę - Tu chodzi o rozwiązanie KONKRETNEGO przypadku a nie o gawędzenie o d. Maryny teoretyzowanie w oderwaniu od konkretnej sprawy!- tak trudno to zrozumieć?Chcesz pomóc koledze napisz mu KONKRET a nie bijesz pianę cały dzień!!
    to nie forum prawne do teoretycznych rozważań!!

  5. #65
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar darfej1981
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    44

    Domyślnie

    Wiesz co nie wiem na 100 procent, ale tak jak mowisz na oko pasuje ze to dwumas. Mechanik tego jeszcze nie slyszal bo to jest tylko rano.. Ale fakt myslalem o skrzyni bo ciezko wchodza tez biegi i jest jakis wyciek na polosce.. a co sugerujesz ze to luzy na skrzyni?
    Cytat Napisał shorty1988 Zobacz post
    a ja twierdzę, że koledze wcale dwumas nie stuka (czytałem już o wielu podobnych zachowaniach nawet w nowych autach)- zdejmowałeś skrzynie żeby być w 100% pewnym czy ma luz że wydaje taki odgłos czy mechanik stwierdził tak "na oko"?
    - - - Updated - - -

    Dareek ma racje
    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Mam do Ciebie prośbę- przeczytaj pierwszy post kolegi który prosi o pomoc w KONKRETNEJ SYTUACJI i proszę przestań teoretyzować bo robisz sięcoraz bardziej nerwowy- jeszcze raz napiszę - Tu chodzi o rozwiązanie KONKRETNEGO przypadku a nie o gawędzenie o d. Maryny teoretyzowanie w oderwaniu od konkretnej sprawy!- tak trudno to zrozumieć?Chcesz pomóc koledze napisz mu KONKRET a nie bijesz pianę cały dzień!!
    to nie forum prawne do teoretycznych rozważań!!

  6. #66
    Użytkownik Świeżak Avatar Jfuel
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD/ Alfa Romeo 159 1.9 JTD 8v/Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    63

    Domyślnie

    @dafrej
    U mnie chrobocze, za każdym razem z rana kiedy jest zimniej. Objaw ustaje po wciśnięciu sprzęgła. To skrzynia... Czytałem, że wielu użytkowników się boryka z tym problemem. Sprawdź czy po wciśnięciu sprzęgła objaw zanika. W dodatku jest jeszcze kilka innych objawów uszkodzonego dwumasu: Zbyt duże drgania przenoszone na karoserię, hałas objawiający się np. przy przyspieszaniu na trzecim biegu od około 30 - 40 km/h. Sprawdź sobie to również. Od razu wyczujesz drgania i hałas jeżeli dwumas faktycznie jest uszkodzony. Generalnie wydaje mi się, że ciężko Ci będzie coś ugrać, ale próbować można jak się ma na to czas.
    Pozdrawiam !

  7. #67
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Podobnie, od dawna chrobocze na zimnym u mnie. Już z 2 lata tak jeżdżę i nic się nie zmienia, mimo że często korzystam z pełnej mocy- 200KM i 400N.

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar darfej1981
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    44

    Domyślnie

    Jfuel. Dokładnie jak wcisne sprzegło znika!! myslalem ze to dwumas, wiec u Ciebie jest tak samo... to juz nie wiem co to moze byc??Skrzynia czyli co dokladnie?? Cos trzeba wymienic?
    Cytat Napisał Jfuel Zobacz post
    @dafrej
    U mnie chrobocze, za każdym razem z rana kiedy jest zimniej. Objaw ustaje po wciśnięciu sprzęgła. To skrzynia... Czytałem, że wielu użytkowników się boryka z tym problemem. Sprawdź czy po wciśnięciu sprzęgła objaw zanika. W dodatku jest jeszcze kilka innych objawów uszkodzonego dwumasu: Zbyt duże drgania przenoszone na karoserię, hałas objawiający się np. przy przyspieszaniu na trzecim biegu od około 30 - 40 km/h. Sprawdź sobie to również. Od razu wyczujesz drgania i hałas jeżeli dwumas faktycznie jest uszkodzony. Generalnie wydaje mi się, że ciężko Ci będzie coś ugrać, ale próbować można jak się ma na to czas.
    Pozdrawiam !

  9. #69
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    sprawdz dokladnie bo koszty podobne

  10. #70
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Skrzynia wydawałaby odgłosy cały czas - podczas jazdy nie ma wpływu na odgłosy. Gdyby to była skrzynia to po rozłączeniu biegu/wcisnięciu sprzegła nadal słyszałbyś odgłosy. Ja bym obstawiał na hałasujące łożysko oporowe.

Podobne wątki

  1. [159] Kupiłem 159 1.9 JTS - zapraszam do wymiany uwag i doświadczeń
    Utworzone przez yapyko w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 835
    Ostatni post / autor: 22-02-2020, 11:39
  2. Dwumas czy sprzęgło do wymiany?
    Utworzone przez befriend w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 19:30
  3. Kupiłem Alfe 166 2.5 v6 - Kilka pytań
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-08-2012, 12:52
  4. no to sobie alfe kupiłem, ;) fajniutka jest
    Utworzone przez sitek-1 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 00:38
  5. [156] KUpiłem Alfe i poradzcie mi
    Utworzone przez Włoch w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory