Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Przemalowanie na kolor Alfa Rosso

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie Przemalowanie na kolor Alfa Rosso

    Witam, mam taki kaprys, że kiedyś chciałbym przemalować moją czarną Brere na lakier Alfa Rosso (by było widać czarne wypelnienie grilla, oraz by szklany dach ładnie się odbijał - czyli tak jak to wygląda w fabrycznej Brerze w kolorze Alfa Rosso).

    Pytania:
    1. Czy jest to wykonalne?
    2. Jaki będzie orientacyjny koszt takiego kaprysu?
    3. Czy ktoś już coś takiego robił i wie gdzie na Śląsku robią to porządnie?
    4. Czy można to zrobić w sposób taki, że miernik lakieru nie wykaże podwójnej warstwy lakieru?
    5. Czy jest ryzyko, że samochód będzie gnić po takiej operacji?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Na wszystkie pytania odpowie każdy lakiernik samochodowy, który zresztą wykona taka operację. Ale żeby nie było:
    1. Tak
    2. Patrz pierwsze zdanie. Określ czy tylko malowanie z wierzchu, czy wybebeszasz wszystko i malujesz komorę silnika i wszystkie wnęki?
    3. Tak robiło to na pewno kilka osób, .................
    4. Można, ale cena rośnie
    5.Gnic raczej nie, ale jeśli zrobi to ktoś źle lakier może schodzić.
    Cena może Cie powalić, ale w opcji z komorą silnika i wnękami może być nawet pięciocyfrowa, oczywiście mowa o profi robocie.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że trochę taniej wyszłoby Cię oklejenie. Poza tym gdyby Ci się jednak kiedyś znudziło, zawsze mógłbyś wrócić do poprzedniego koloru.
    Pomalowanie samochodu dookoła bez wnętrza i komory silnika powinno Cię wynieść około 5 tys.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    Jeśli już, to raczej wszystko z wnękami, komorą silnika itd. Ale żeby to potem też było bardzo dobrze spasowane, nic nie skrzypialo itd. Ciekawe czy ktoś by się tego podjął i za ile. Na razie tylko teoretyzujemy i kalkulujemy koszty.

    A propo oklejenia - nie wiem czy słusznie ale kojarzy mi się to z tandeta. Wiem, wiem zaraz pewnie zarzucicie linkami jak sportowe bryki warte kilkaset tys. zł wyglądają po takim profesjonalnym oklejeniu ale czy to nie będzie z bliska widać czasem, że to okleina a nie lakier?

    Zapraszam do dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez djrobertos ; 24-02-2016 o 09:06

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Cytat Napisał djrobertos Zobacz post
    ale czy to nie będzie z bliska widać czasem, że to okleina a nie lakier?
    To jest taka samo jak z lakierowaniem. Jak będzie wykonane fachowo to będzie ok.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Z bliska oczywiście że będzie widać że to folia a nie lakier. Cudów nie ma. Tak samo jak z bliska widać wszystkie ryski na lakierze.

    Co do lakierowania. Też się kiedyś zastanawiałem nad tym dla swojej 147, założyłem też taki sam temat. Żeby było porządnie to musisz pomalować całość razem z komorą (jak robić to porządnie bo inaczej gdzieniegdzie będzie widać stary lakier a różnica w wybranych przez Ciebie kolorach jest znaczna) i wnętrzem, co wiąże się z rozebraniem całego auta. To już jest robota na ładną gotówkę. Malowanie całości 5-10k w zależności od tego jak się fachowcy będą cenić. Potem oczywiście poskładanie. Roboty i kasy sporo. Efekt na końcu będzie taki że Tobie się będzie podobać ale przy sprzedaży zawsze Ci ktoś powie że była malowana i w ogóle po dzwonie. Malując auto zyskujesz tylko własną satysfakcję. Auto na wartości nie zyska. Jeśli taki koszt za własną satysfakcję Ci odpowiada to spoko, to Twoje pieniądze

    Prawda jest taka że lepiej jest sprzedać obecne auto, kupić inne z pożądanym lakierem w dobrym stanie, nawet jeśli 5k trzeba będzie wrzucić na start w remont. I tak wyjdzie taniej. No chyba że jednak wybierzesz folię. Coś w stylu Arlon True Blood. Foliowanie Brery wyjdzie pewnie około 3-4k

    Wyryte rantem felgi

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    Właśnie czytam sporo o tym foliowaniu i na różnych stronach piszą, że mimo iż ma to wiele zalet to trwałość folii przewiduje się na około 5 lat. Odpada też wtedy mycie auta na myjni automatycznej, gdyż twarde szczotki mogą poszachtować folie. Należy też uważać przy ściąganiu folii - często dochodzi do uszkodzenia oryginalnego lakieru przy takim procesie. Kurcze... jakoś mnie to odstrasza. Ale gdyby pójść w kierunku dobrej folii, jest szansa na uzyskanie porządanego efektu (alfa rosso, metalic) bez uszczerbku oryginalnego czarnego lakieru przy ewentualnym zdjęciu tej folii po kilku latach?

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Chyba lepiej będzie Ci sprzedać i kupić brerę w takim kolorze w jakim sobie życzysz...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Na myjni automatycznej też niesamowicie rysujesz lakier więc ta myjnia i tak jest słabym wyborem.

    Wyryte rantem felgi

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    Ale wiecie jak jest z szukaniem w miarę zadbanego egzemplarza 159... a co dopiero Brery i to jeszcze czerwonej z silnikiem, który się chce mieć...prawie niemożliwe do znalezienia. Mam to wszystko prócz koloru. Czarna nie jest zła, ale czerwona mi się bardziej podoba.

Podobne wątki

  1. Kolor Alfa rosso 130 - jaki odpowiednik w palecie RAL (malowanie proszkowe)
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 12:22
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 11:31
  3. Alfa Romeo 166 2.0 TS cała na części, kolor rosso. Łódź
    Utworzone przez drq777 w dziale Samochody
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 07:39
  4. [159] kolor alfa rosso
    Utworzone przez noel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 08:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory