Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Alfa sama się otwiera i opadają szyby

  1. #11
    Użytkownik Ogier Avatar lubo89
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120KM (166KM) 2008r.
    Postów
    173

    Domyślnie

    Jak celowo zamkne i zaraz otworze drzwi i opuszcze szyby to i tak po chwili slychac siłowniki tak jakbym naciskał przycisk na pilocie. Sprawdze jeszcze jutro ten przełącznik przy zamku. Też mi to przeszło przez myśl, że to właśnie stamtąd idzie sygnał na sterownik w drzwiach.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Wyciągnij bagnet z kluczyka i ręcznie kilka razy zamknij i otwórz w drzwiach od kierowcy. Być może faktycznie coś w zamku robi zworę. Będzie wiadomo czy rozbierać drzwi

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar lubo89
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120KM (166KM) 2008r.
    Postów
    173

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za pomoc. Chyba dostała się woda do tego styku przy zamku i z tamtąd szedł sygnał do centralki. Rozruszałem zamek, przeleciałem bębenek wd40, przez otwór z boku drzwi, żeby pozbyć się wody. Później przesmarowałem i na razie jest spokój. Jeżeli problem się powtórzy przynajmniej będę wiedział gdzie Alfinkę boli

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Artec86
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    159 1.9 JTDM 8v 120KM SW (2008)
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał lubo89 Zobacz post
    Dzięki wszystkim za pomoc. Chyba dostała się woda do tego styku przy zamku i z tamtąd szedł sygnał do centralki. Rozruszałem zamek, przeleciałem bębenek wd40, przez otwór z boku drzwi, żeby pozbyć się wody. Później przesmarowałem i na razie jest spokój. Jeżeli problem się powtórzy przynajmniej będę wiedział gdzie Alfinkę boli
    Miałem to samo. Na chwilę taki zabieg pomógł, jednak po kilku mocniejszych trzaśnięciach drzwiami problem wrócił.
    Kupiłem na allegro zamek drzwi kierowcy za 100 zł i od roku spokój. Nowy właściciel alfetki tez nie narzeka

  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar lubo89
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120KM (166KM) 2008r.
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artec86 Zobacz post
    Miałem to samo. Na chwilę taki zabieg pomógł, jednak po kilku mocniejszych trzaśnięciach drzwiami problem wrócił.
    Kupiłem na allegro zamek drzwi kierowcy za 100 zł i od roku spokój. Nowy właściciel alfetki tez nie narzeka
    Na razie (odpukać) jest dobrze Jeżeli problem będzie nawracał to będę musiał zrobić taką samą operację

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    mi sie tak zdarzalo (+ czesto bagaznik otwarty) jak nosilem kluczyk w kieszeni spodni - kieszenie wypchane, portfel, komorka, klucze itp, czasem sie pewnie przez przypadek cos wcisnelo. Teraz mam nawyk zeby kluczyk do samochodu odkladac po wejsciu do domu, problem od paru lat juz nie wystepuje.

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Witajcie
    To ja cały czas zmagam sie z samozamykającym się samochodem. Wystarczy, że go zgaszę i kluczyk siedzi w stacyjce lub jest wyciądnięty i jest w kieszeni. Po ok. minucie lub dwóch (czasem się nie zamknie) zamyka się sama.
    Szukałem w opcjach w ustawieniach i jest tam napis autoclock ale jest na szaro w tle i nie można go wyłączyć lub włączyć . Odłączałem akumulator i już różne inne rzeczy próbowałem i nic. Nie wiem co jej odbiło. Dwa lata jeździłem i nic takiego się nie działo a od kilku miesięcy już mnie to irytuje. No i zawsze muszę pamiętać o wyjęciu kluczyka bo k zapomnę to trzeba po zapasowy jechać dramat.
    Pomoże ktoś jak to rozwiązać???
    Pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Jakby ktos potrzebował mam na sprzedaż zamek drzwi kierowcy rok 2010 za 50 +kw

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Nowy
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    polska
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    39

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Proszę o pomoc, bo oszaleję. W mojej GT sama się otwiera szyba pasażera. Nie ma na to żadnej zasady. Czasem parę dni jest spokój, a nagle rano szyba otwarta. Czasem otwiera się kilka razy dziennie. Na wszelki wypadek zamek nasmarowany i przekonserwowany, ale nie pomogło. Próbowałem odłączyć akumulator na różne okresu czasu i też nic. Odłączyłem też na długi czas wtyczkę w drzwiach od elektrycznych szyb. Po podłączeniu spokój był na bardzo krótko. Nie chcę na dłużej odłączać zasilania, bo źle się zamyka i otwiera drzwi, bez funkcji uchylania. Ma ktoś jakiś pomysł? Co sprawdzić?

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    zabierz wszystkie kluczyki na tyle daleko od auta żeby były poza zasięgiem. jeśli to pomoże to znaczy że masz jakieś zwarcie w kluczyku

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 14:12
  2. Alfa sama przyspiesza
    Utworzone przez devon58 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 16:59
  3. [155] Ludziska , pomóżcie coś z tym zrobić bo jak to widze to ręce opadają :
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-08-2009, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory