Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66

Temat: Urwana klapa wirowa

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    ALFA ROMEO 159 Sportwagon (939) 1.9 JTDM 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    własnie najlepsze jest to że nie poczuwa się do takiego obowiązku... Dlatego pytam czy może ktoś nie zna ogarniętego majstra z okolic oświęcimia, bo czas zmienić mecanika

    - - - Updated - - -

    u mnie poszedł 2 i 3 tłok, głowica pójdzie w przyszłym tyg. do szlifowania, ale nie wyglądała tragicznie,
    koszty na oko:
    - szlif ok 500zł
    -2 tłoki 900zł
    -pierścienie ok 100zł
    - komplet rozrząd- ok 550zł
    - uszczelki ok 200-300zł
    - robocizna pewnie ok 1500zł

    wtryski są ok, zawory też (podobno), turbina podobno tez spoko.

    tak myślałem nad przeszczepem:
    - blok ok 3000zł
    - rozrząd trzeba robić ok 550 zł
    - płyny itp ok 300 zł
    - robocizna ok 1500 zł

    koszty wydają się być podobne

    tak myślę że po naprawie to silnik będzie bardziej pewny. Mam nadzieje że jeszcze ze 2 lata pośmigam żeby się spłacił i dopiero będę wymieniać

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Dlatego jak nie robisz czegoś sam to na wszystko bierzesz papier i ma tam być dokładnie napisane co było wymienione i dlaczego. A jak "szpec" nie chce dać faktury albo mówi "+23%" to zmieniasz warsztat.

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    ALFA ROMEO 159 Sportwagon (939) 1.9 JTDM 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    teraz już wiem, chociaż przyznam że to bardzo kosztowna lekcja

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    A ja się będę upierał przy tezie, że zabieranie się za usuwanie klap powinno mieć zawsze taki sam scenariusz...Rozbierasz, stwierdzasz, że już którejś nie ma=szukasz aż znajdziesz ją gdzieś w dolocie. Nie wierzcie w cuda typu "klapa się urwała i pewnie wypadła przez kanał nie robiąc szkód".

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    ALFA ROMEO 159 Sportwagon (939) 1.9 JTDM 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    też jestem tej tezy, ale jak gość u którego robiłem przez 5 lat inne auto mi powiedział że musiały być wycięte bo ich od góry nie widział to nie drążyłem bo ufałem, a pluje sobie mogę w twarz bo mogłem najpierw poczytać gdzie one są itd, i dopiero pójść żeby sprawdził, a maechanik od góry popatrzył i powiedział że on ich nie widzi.

    Teraz już wiem że trzeba wszystko samemu najpierw przestudiować.

  6. #56
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    w przedziale 4,5 - 6tys zł. jest na otomoto wystawionych kilka jeżdżących, lekko uszkodzonych lub anglików 1,9 150KM. kupujesz, przekładasz, resztę co zostanie możesz sprzedać na części. w razie czego masz komplet drugich części (kompletny działający silnik z osprzętem). wstępna wycena naprawy to 4tys. jak znam życie, to z kosztów "na oko" jak już rozbiorą i dokładnie obejrzą zrobi się min +50%. poza tym mechaników, którzy porządnie zrobią remont silnika aż tak wielu nie ma, terminy u nich odległe. nie zdziw się też, jak wycena którą dostaniesz będzie dużo wyższa. a przekładkę zrobi niemalże każdy, bo większej filozofii z tym nie ma. jak masz gdzie trzymać takie auto na przeszczepy, to jeszcze z tego co zostanie wyciągniesz min 3-4tys. złotych.

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Przekładka faktycznie jest lepsza pod warunkiem że jest z jeżdżącego samochodu w innym przypadku tylko remont u zaufanego mechaniora.

  8. #58
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    ALFA ROMEO 159 Sportwagon (939) 1.9 JTDM 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    koledzy jestem właśnie po odbiorze Alfreda,
    cała zabawa z naprawą wyniosła 5100zł
    2 tłoki, komplet pierścieni, panewek, zaworów, głowica oczywiście planowana, nowa uszczelka, nowy termostat, nowy rozrząd z osprzętem i pompą wody,
    nowe płyny + 1500zł robocizna, a i oczywiście kolektor wyczyszczony (klapy wywalone i uszczelniony)

    teraz mam kłopot z dziwnym chuczeniem podczas przyspieszania (ale to w sumie miałem już przed katastrofą która wydarzyła się miesiąc temu)


    chrobotanie brzmi jak na filmiku

    youtube.com/watch?time_continue=9&v=qXeRqGppugk&feature=emb_lo go

    podczas przyspieszania, (na postoju, po wciśnięciu gazu, czy wy sprzęgleniu dźwięk ustępuje)
    czy ma ktoś pojęcie co to może być (czytałem że może to łożyska w skrzyni ale widzę zdania są podzielone)

    dzięki za jakieś propozycje co to może być

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kogutosada Zobacz post
    koledzy jestem właśnie po odbiorze Alfreda,
    cała zabawa z naprawą wyniosła 5100zł
    2 tłoki, komplet pierścieni, panewek, zaworów, głowica oczywiście planowana, nowa uszczelka, nowy termostat, nowy rozrząd z osprzętem i pompą wody,
    nowe płyny + 1500zł robocizna, a i oczywiście kolektor wyczyszczony (klapy wywalone i uszczelniony)

    teraz mam kłopot z dziwnym chuczeniem podczas przyspieszania (ale to w sumie miałem już przed katastrofą która wydarzyła się miesiąc temu)


    chrobotanie brzmi jak na filmiku

    youtube.com/watch?time_continue=9&v=qXeRqGppugk&feature=emb_lo go

    podczas przyspieszania, (na postoju, po wciśnięciu gazu, czy wy sprzęgleniu dźwięk ustępuje)
    czy ma ktoś pojęcie co to może być (czytałem że może to łożyska w skrzyni ale widzę zdania są podzielone)

    dzięki za jakieś propozycje co to może być
    Na 200 % łożyska i jak będzie z z tym jeździł to będziesz albo już masz ja do regeneracji. A dźwięk masz na tyle mocny że śmiem twierdzić że nie masz w niej oleju. Moja rada natychmiast zaprzestan jazdy spusc olej że skrzyni i sprawdź ile zleciało. Zalej nowy 2,9 litra i nie słuchaj mechaników że wylewa się mniej. Korek wlewów masz przy wybieraku skrzyni

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  10. #60
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    ALFA ROMEO 159 Sportwagon (939) 1.9 JTDM 16V
    Postów
    29

    Domyślnie

    Dzięki kolego, to akurat filmik poglądowy z you.tuba, moja tak charczy przez chwilę, i później zaprzestaje. Olej już zamówiłem więc jutro pewnie doleje i zobaczę co się dzieje. Czy jest jakaś podziałka czy mam nalać pod korek? bo tak szczerze to chciałbym sprawdzić czy jest jakaś zmiana niż pchać od razu cała 3l a i jeszcze czujnik MAP od ciśnienia zamówiony bo na postoju wskaźnik turbo nie schodzi do zera.

    odnośnie skrzyni jestem już w kontakcie z kolegą z forum pampik, podobno jest specem od tych skrzyń, więc mam nadzieje że w niedalekiej przyszłości uda mi się z nim spotkać.

    dzięki
    Ostatnio edytowane przez Kogutosada ; 14-11-2019 o 10:30

Podobne wątki

  1. Urwana klamka
    Utworzone przez Yannkes w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 09:34
  2. Urwana klamka
    Utworzone przez kamiii w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 13:55
  3. [GTV] Urwana antena
    Utworzone przez Sojer w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 15:34
  4. urwana poduszka
    Utworzone przez wador w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 07:00
  5. [147 1.9 JTD] Urwana kostka PIN
    Utworzone przez QuliG w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2012, 21:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory