Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Temat: Urwana klapa wirowa

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar MadSkillz
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    174

    Domyślnie Urwana klapa wirowa

    A więc tak, pewnego dnia po trasie zgasiłem auto na chwilę, po odpaleniu pojawił sie metaliczny dzwiek, wzrastający z zwiekszanymi obrotami, po chwili dzwiek ten ustał. Pojechałem do mechanika od diesli, przelewał lekko wtrysk, ale przed tym wydarzeniem tez przelewał, brak kompresj na 2 cylindrze, po złozeniu wtrysków nagle auto nie miało mocy, okazało sie ze egr sie zaciał, wyczyscili i było ok. Zrobiłem tak z 14 tys km. Nic sie nie dzieje, auto na hamowni pokazuje 158 kucy. Pewnego pieknego dnia zaczeło szumiec łozysko na 5 i 6 biegu, co spowodowało zakupienie nowych czesci i wiekszy remont auta czyli kompletna naprawa skrzyni, wszystkie 8 łozysk z uszczelniaczami, nowe osłony przegubów, dwumasa sprzegło i wysprzeglik, kilka tulei poliuretanowych, filty paliwa i powietrza, rozrząd komplenty. Przy okazji rozrządu postanowiłem zajrzec do kolektora i wywalić klapy wirowe, okazało sie ze jest brak klapy na 2 właśnie cylindrze. Wywaliłem klapy, saspawałem egr i czekam na złożenie wszystkiego do kupy. Po złożeniu bede sprawdzał kompresję. Co w takim przypadku robić? Wyszło na to ze powodem tego metalicznego dzwieku była na 99% urwana klapa wirowa, ale auto po czyszczeniu egra chodziło i jezdziło przez 14 tyś km bezproblemowo..moc jaka trzeba, zero błędów, brak problemów z przyspieszaniem..no po prostu nic złego sie nie dzieje. Co teraz robic z tym? Jezdzić? Czy robić na siłe remont głowicy? Dodam że na remont tej skrzyni i wszystkie części wyzej wymienione wydałem 5 tyś zł plus roboćizna 2900. Troche nie za bardzo mam kase na remont kolejny głowicy....jakieś sugestie? Alfa 159 1,9 jtdm 150 km 2007 r.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    U mnie silnik zjadł 3 klapki i też jeździł nie dymił, jednak małe ale problem z odpalaniem po dłuższym postoju. W moim przypadku pękła głowica a blok poszedł do szlifowania

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Albo klapa ułożyła się tak na tłoku że praca silnika się nie zmieniła albo od razu wyleciała z silnika. Zarówno w jednym i w drugim przypadku to tak jakbyś w totka wygrał. Tym bardziej jeśli zrobiłeś tak 14tkm, chociaż na 100% nie ma pewności kiedy ta klapa się urwała.
    Jeśli klapa wyleciała to nic nie musisz robić. Ale dopóki nie sprawdzisz silnika nie będziesz wiedział czy coś tam nie zostało. A jak zostawisz to losowi to może się okazać że zaraz będzie cały silnik do remontu

    Wyryte rantem felgi

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał beriba Zobacz post
    Albo klapa ułożyła się tak na tłoku że praca silnika się nie zmieniła albo od razu wyleciała z silnika. Zarówno w jednym i w drugim przypadku to tak jakbyś w totka wygrał. Tym bardziej jeśli zrobiłeś tak 14tkm, chociaż na 100% nie ma pewności kiedy ta klapa się urwała.
    Jeśli klapa wyleciała to nic nie musisz robić. Ale dopóki nie sprawdzisz silnika nie będziesz wiedział czy coś tam nie zostało. A jak zostawisz to losowi to może się okazać że zaraz będzie cały silnik do remontu

    Wyryte rantem felgi
    Uważasz że klapka mogła zostać w środku niby jakim cudem. Skoro autor potwierdza metaliczny dźwięk, to klapką tańczyła w komorze spalania do czasu pełnego zmielenia a resztki poszły do wydechu. Niestety turbina też zapewne przyjęła pozostałości. Na forum zdarzały się przypadki że klapka nie wpadła do cylindra tylko została zakleszczona w kanałach dolotowych głowicy i tu faktycznie można mówić o szczęściu

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Ja mówię tylko czysto teoretycznie. Nie podpieram się tym że komuś już została klapa w silniku ale w teorii jest to możliwe. Gdyby klapa zrujnowała silnik to byłyby tego jakieś objawy, a skoro kolega pisze że auto normalnie jeździ to istnieje szansa że może jednak się nie rozleciała w silniku

    Wyryte rantem felgi

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Były też przypadki gdzie klapka przykleiła się do głowicy. Tak czy inaczej, najbardziej sensownych rozwiązaniem jest zrzucenie głowicy i sprawdzenie co się stało. Jest szansa że turbo też oberwało.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar MadSkillz
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    174

    Domyślnie

    Klapka się urwała na pewno wtedy kiedy był ten dzwiek, trochę ja poklepało, ale na prawde auto nie daje zadnych objawów...no i tyle kilometrów zrobione po tym zdarzeniu...wiadomo, trzeba zbierać kasę i za jakiś czas trzeba będzie zajrzeć pod głowicę.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    klapka tańczyła w komorze spalania do czasu pełnego zmielenia
    Polecam Ci prosty test. Weź młotek, weź kawałek miękkiego metalu, połóż to na drugim większym kawałku miękkiego metalu i wal młotkiem w te elementy. Potem opisz, jak wyglądało "mielenie" klapki i jak Ci to "tańczyło".
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Polecam Ci prosty test. Weź młotek, weź kawałek miękkiego metalu, połóż to na drugim większym kawałku miękkiego metalu i wal młotkiem w te elementy. Potem opisz, jak wyglądało "mielenie" klapki i jak Ci to "tańczyło".
    hehe dobre tańczenie klapki.

    Do autora:
    sprawdź kompresję i korekty - nie rozumiem stwierdzenia, że brak kompresji a jeździła dalej, ktoś to coś miesza.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Polecam Ci prosty test. Weź młotek, weź kawałek miękkiego metalu, połóż to na drugim większym kawałku miękkiego metalu i wal młotkiem w te elementy. Potem opisz, jak wyglądało "mielenie" klapki i jak Ci to "tańczyło".
    Myśle że łapanie się za słowa te z "przenośni" na nic się zdają. Nie zabardzo też rozumiem twoja wypowiedź/zadanie. Bo skoro proponujesz mi taki test to zapewne klapka bita przez młotek zostanie na swoim miejscu zdeformowana w mniejszym lub wiekszym stopniu. Ja nie pamiętam jak u ciebie silnik robiłem że wyjmowałes jakieś pozostałości z klapki. Natomiast na tłokach głowicy i na zaworach były liczne rysy wżery, nie wspominając o bloku. Sam byłem przy tym jak klapka się zerwała i trwało to chwilę zanim hałas brzeczenia ucichł.

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

Podobne wątki

  1. Urwana klamka
    Utworzone przez Yannkes w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 09:34
  2. Urwana klamka
    Utworzone przez kamiii w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 13:55
  3. [GTV] Urwana antena
    Utworzone przez Sojer w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 15:34
  4. urwana poduszka
    Utworzone przez wador w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 07:00
  5. [147 1.9 JTD] Urwana kostka PIN
    Utworzone przez QuliG w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2012, 21:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory