Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Mini iso ziekone ,piny 7,8,9 + sterowanie z radia

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie Mini iso ziekone ,piny 7,8,9 + sterowanie z radia

    Może ktoś wie za co odpowiadają te piny w ziekonej małej kostce? I jeszcze jedno, sterowanie radiem na których pinach?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Nissan Almera 2.2 Di '00; Alfa Romeo 159 TBI '10
    Postów
    100

    Domyślnie

    Jak dobrze pamiętam to sterowanie CAN jest na pinach 1 i 3 w standard ISO a zielone miniISO mam puste. W żółtym mam 3 kabelki i odpowiadają one za AUX IN. Mam B&M z Media Player (USB). Na naklejce radio masz na pewno rozrysowane piny jeżeli radio oryginalne. Poniżej rozpiska do pinów miniISO:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	175042-_159_instalacja_blue__me-radio.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	37.9 KB
ID:	195917
    Powyższe zdjęcie jest z tego tematu
    Ostatnio edytowane przez _Mariusz_ ; 29-03-2016 o 06:42

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawelek_S Zobacz post
    Może ktoś wie za co odpowiadają te piny w ziekonej małej kostce? I jeszcze jedno, sterowanie radiem na których pinach?
    W ciagu paru dni zalozyles juz 2 dodatkowe tematy, mimo ze o Twoich sprawach piszemy juz w innym o Blue&Me.

    Sterowanie radiem masz na schemacie ktory wklejalem w poscie 44 tu : http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1782049
    masz pdf-a i tam idzie Ci z centralki B&M piny 30 i 14 na piny radia 1 i 3 no i oczywiscie do body compa.

    Pisalismy tez ze w niektorych radiach, dzwiek stereo z centralki B&M idzie na piny 1,2,3 radia (żolta kostka mini iso, a zielona nie jest uzywana i nie trzeba tych polaczen robic), natomiast sa instalacje gdzie potrzebna jest tylko zielona kostka i polaczenia sygnalu MONO (TEL+ i TEL-) + jakies tam pewnie przelaczanie/wyciszanie radia na pinach 7,8 i 9 zielonej kostki. Wklejalem Ci zdjecie takiego radia (z mojej poprzedniej 159) tu:http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1783148. U Ciebie z tego co pamietam jest jeszcze sprawa ze radio jest wymienione na inny typ niz byl oryginalnie - moze warto zrobic kompletna instalacje z oboma wtyczkami (zielona i zolta) i sprobowac tez z innym typem radia - pozycz od kogos z okolicy (tylko zalatw kody, jak nie to jest watek o tym i podane gdzie takie kody w necie za free mozna wygenerowac (tez login i haslo do generatora))

    Sugeruje poprobuj najpierw rozne konfiguracje , zalatw sobie dostep do nowszego MESa (albo innego programu) w celu zrobienia udanego osiowania, i wtedy wrocmy do tematu. Na pewno nie zakladaj nowych tematow na kazda pierdole ktora omawiamy juz w jednym, bo robi sie smietnik i w 3 tematach ludzie beda sie produkowac o tym samym, mimo ze gdzie indziej juz cos bylo omawiane i roztrzasane (szacunek dla czasu innych forumowiczow - po co 3 razy o wszystkim pisac - a do tego dojdzie jak temat roztrzasasz w 3 watkach).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-03-2016 o 11:11

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Post wyżej - popieram w całej rozciągłości

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Założyłem nowy temat ? PRZEPRASZAM skasujcie ,wiem co i gdzie pisałem ale pytania pochodne w starych tematach nie zawsze doczekują się odpowiedzi ,może dlatego .Schematy ,dpf-y są ogólnie dostępne w necie więc nie potrzebnie powtarzasz.Pytając do czego te piny chodziło mi tylko żeby się upewnić a nie latać do auta i co chwilę wyciągać i wkładać, męczyć te kostki bo to nic dobrego, zwyczajnie nie siedzę w tym i nie wiem za co one odpowiadają bo te skróty nic mi nie mówią. Są " inne radia" fajnie, nie spotkałem ale widze że trzeba się dokładnie przygotować zanim o coś zapytam ,przejrzeć wszystko co tylko możliwe.
    Pisałeś też coś o bracie że ma bez M.P i też fajnie.Ja mam podobnie ( stara centralka) ale pytałem o te piny bo mnie zmyliło to że u mnie akurat już tam są kabelki z instalacji w 7,8,9 i zgłupiałem .No nic nie gniewam się za obsuwę, następnym razem się wyuczę -nie wiem gdzie i nie będę pytał o rzeczy oczywiste.
    A ha pisałem też że radia mam ze wszystkimi pinami zarówno stare ori jak i drugie wymienione .Różnią się tylko MP3. Chyba największy problem w tym że moje auto ma przypisany stary typ centralki a instalacja pod niby zieloną kość zajęta bo mam tam już kable ..
    pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Pawelek_S ; 29-03-2016 o 15:23

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Nawet 2 tematy... piszez ze pytasz w starych tematach, a my (np ja) przeciez Ci na biezaco odpowiadamy, wiec to nie jakies stare tematy, tylko bierzace (co z tego ze kiedys zalozone).
    pisz tam i tam bedziemy Ci odpowiadac.

    Aha, pytac mozesz o wszystko, od tego jest forum zeby kogos kto nawet nie ma pojecia przeprowadzic za raczke (ale tez nauczyc - sciagnij eLearna, kup taki kabelek, bylo w tym lub tamtym temacie itp), tylko nie w 3 tematach na raz o tym samym.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-03-2016 o 17:27

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Dokładnie temat może być sprzed ery mezozoicznej ale jak go odkopiesz ląduje na początku forum, a nie dalej tkwi 500 metrów pod ziemią

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    No juz dobra ,moja wina ,moja bardzowielka wina .Moze za bardzo niecierpliwy jestem a caly czas mi sie cos nie zgadza bo niby ok a nie baangla ,moze centrala uwalona

Podobne wątki

  1. Sterowanie Radia z Kierownicy
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 19:41
  2. Wymiana radia i sterowanie z kierownicy
    Utworzone przez Dumel w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 17:46
  3. [159] Sterowanie radia w kierownicy- przypadkowo wyłączyłem, jak to przywrócić ?
    Utworzone przez lewarek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 14:53
  4. sterowanie radia z kierownicy
    Utworzone przez daniel375 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 22:06
  5. [156] sterowanie radia w kierownicy
    Utworzone przez webmaster007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 21:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory