Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Jaki podnośnik? Trapezowy czy slupkowy..?

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Ja powiem tak - oryginalny lewarek to jest najlepszy lewarek jaki do tej pory miałem w samochodzie. Jest bardzo stabilny i wygodny w użyciu. Z tym udźwigiem też nie przesadzajcie.

    Na to dziadostwo z Vaga na jednej nodze nawet nie patrz. Miałem taki i powiem jedno - jest to cholernie niebezpieczne gówno. Za darmo bym tego nie chciał.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    U mnie wkładka do 17" pasuje idealnie. Ale wolałbym dojazdówkę, bo jest lżejsza.
    Na udźwig tak nie patrz. Solidnie wykonany z atestem na 800kg też da radę, nie podnosisz przecież całej osi naraz.

    Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka
    Też tak myślałem, dopóki 156tka nie musiałem przejechać jakiś 100km autostradą, z kompletem pasażerów i pełnym bagaznikiem na dojazdowce. Tylko dzięki uprzejmości klubowicza LKP, który pożyczył mi swoje zimowe koła od Alfy nie musiałem jechać kolejnych 250 na niej. Dzięki za takie atrakcje, ale wolę jednak pełne koło
    Co do podnośnika to pewnie ten porządny mający 800kg i atest da radę, tylko czy takiego kupisz za 35zl?

    Wysłane z mojego SM-T555 przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Bo dojazdówka służy do dojazdu do najbliższej stacji wulkanizacji, a nie do jazdy w trasę
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Masz rację, ale... Spróbuj na autostradzie w środku nocy znaleźć wulkanizacje.
    Druga sprawa - co mi po wulkanizacja skoro moja opona już się do niczego nie nadawała?

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał elgritone Zobacz post
    Koledzy potrzebuje porady... Generalnie mam zestaw naprawczy, ale nie mam do niego zaufania.. Z resztą nie w kazdej sytuacji bedzie przydatny.. Więc wolę wozić ze sobą tradycyjne kolo... Tylko cóż mi z koła jak nie mam lewarka... Pytanie co kupic?
    Zwykly trapez? Naj mniej wygodny ale tez najnizszy a to duzy plus (przy niskim aucie) z minusow jest duzy i raczej sie nie przyda do innych zastosowan niz awaryjne....
    Slupkowy? Jest fajny, maly zgrabny.. Niestety jest tez wysoki (kolo 18cm) niby miesci sie pod autem... Ale przy spuszczonym powietrzu na poboczu moze sie okazac ze jednak nie miesci sie...

    Sa też takie nazwe je "poltrapezowe" dedykowane niby do vw audi skoda ale w sumie co za roznica, do alfy tez sie nada...

    Co byscie polecili?
    Hmmm. Ja pracuje w warsztacie samochodowym i u nas sie uzywa podnosnikow nortec. mamy zaufanie do tej firmy i do tego sa nqaprawde dobre i polecane wszedzie.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Luki78
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    PJA
    Auto
    159SW 1,9 JTDm 16V '08r. Ducato III 2,3 D '07r., Twingo 1,2b '12r.
    Postów
    192

    Domyślnie

    Ja na dojazdówce musiałem przejechać 2tkm (pęknięta felga) - 4 osoby + bagażnik na full. Dało radę choć prędkość była zabójcza - w porywach do 120. Ori podnośnik u mnie sprawdza się znakomicie.

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Tomaszewski1992
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS
    Postów
    12

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o przenośny, to też zdecydowanie polecam tylko oryginalny podnośnik. Przejechałem się na tzw. Zamienniku, który przysporzył mi masę problemów. W garażu mam już lepszy sprzęt do dłubania - podnośnik nożycowy, który posiada poduszki pneumatyczne: https://www.pneumat.com.pl/silowniki-mieszkowe. Jeżeli masz butlę gazową w miejscu na koło zapasowe, to dla bezpieczeństwa lepiej mieć jakąś małą dojazdówkę, jeżeli nie oddalasz się daleko od swojego warsztatu/domu

Podobne wątki

  1. Podnośnik szyby
    Utworzone przez adamg w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2013, 16:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory