Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Temat: wymienione wahacze, jedna strona "leży" niżej

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Temat dotyczy 159. Więc nie przywołuj 156 bo to całkiem inna bajka. O dolnych też nie pisałem. Także te 2 kwestie odpadają całkowicie.
    Poza tym jeśli dociągasz śrubę, tuleje się nieco blokują i wahacz inaczej pracuje. Nie próbuj zaklinać rzeczywistości i robić na skróty. Jak następnym razem będziesz zmieniał wahacz w 159 to dociągnij go na 85 Nm i spróbuj przekrzywić w dół... Jak poczujesz mocny opór to sam sobie odpowiesz, dlaczego powinno się go dokręcać w odpowiednim położeniu.
    Tak jak napisał Lukasz-182 zawieszenie w 156 i 159 jest podobne. Jedyną tuleją która zmienia swoje położenie względem innych elementów jest tuleja w którą wchodzi widelec. Druga sprawa że nawet jakbyś ją dociągnął na podniesionym aucie nie ma prawa sie nic z nia stać. Zregenerowałem już kilkaset wahaczy i wahacz z uszkodzoną tuleją widelca widziałem może 1 raz...

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Zgc
    Auto
    159 2.0
    Postów
    28

    Domyślnie

    Panowie, otóż, przod okazał się ok , jak się okazało to nie wina tulei a coś z tyłu namieszali, tuleja która mi wymieniali to była ta duża tylna dolnego przedniego wahacza, zamontowali dobrze. Udałem sie do ASO we Wrocku i go wyprostowali, stwierdzili, ze ktoś cos nakombinował z geometria, śrubami od geometrii z tyłu auta [emoji848][emoji2369] Auto stoi prosto. Swoją drogą jaka macie wysokość od podłoża do krawędzi blotnika? Zdaje sobie sprawę, ze przy różnych rozmiarach opon ta wysokość może byc odmienna, ja mam 225/50/17 i z tylu mam 72 cm od podłoża do krawędzi, ktoś z was ma ten sam rozmiar i może podać swoją wysokość?
    Ostatnio edytowane przez MarekZgc ; 07-05-2021 o 21:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory